Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Leon Bu Aksam Bayilerde

Bennimde haberim oldu maslakta bi tane referance koymuşlar Showroom'a kırmızı şöyle bakılınca Lastik basınç sensörü ve dokunmatik TFT ekranlı Teybi bile var ama Olmayanlara gelince o daha şaşırtıcı ESP,Cruez Control, Direksiyondan Kumanda, 17 jant, Renkli Arka camlar ve daha bir sürü eski kasanın Stylance'ında standart olan özellik bu kasada opsiyonel ve hatta şöyleki Arka kapı Elektrikli camları bile özellşikten sayıp koymuşlar.. iyice inceleyemedim aracı ama hiçte pişman olmadım neden güncel kasa FR aldım diye hatta karda saydım kendimi aracın duruşuna görünüşüne bakınca..
Ha birde.. oturdum teker teker güncel kasa FR'ın 43'e verdiği özelliklerle yeni bir Leon FR araç oluşturdum tahmin edin Fiyat Ne çıktı..

65 bin liracık Alana hayırlı uğurlu olsun.. İnşallah önceki kasadan çok satar ben buna çok sevinirim.. Ama üzüldüğüm nokta yeni bir leonun beni heyecanlandıramaması Hemde ACT teknolojisine Sahip 140 Bg lik bi motorla sunulmasına Rağmem Zaten içimde bi burukluk varsa oda şudur.. Bu motor neden güncel Kasaya Konulup bi üç beş sene daha satılmadıda Büyük ibizayı Önümüze yeni Leon diye koydular:mad:.. inşallah güncel kasadan çok satar..

Yeni Leon hakkında daha detaylı bilgi almak istiyen varsa hiç showroomlara gitmeyin ben Allah Izın Verırse yarın showroomdayım giderim sorarım . Sorularınızı alayım gider satış temsilcisine sorarım. Sorularınızı Liste yapacağım. :)

hala şaka olmasını bekliyorum. 2010 leonumu mecburiyetten satmaktan dolayı yeni leonun çıkmasını bekliyor ve eski kasaların fiyatının düşeceğini ve tekrardan alacağımı hayel ediyordum. malesef şu anda bile bir yıl önce sattığım fiyattan daha yüksek gidiyor eski kasalar. Artık bu yeni kasa ile eski kasaların fiyatınında düşme ihtimali ortadan kalktı...

Buyrun donanım özellikleri

REFERENCE

DIŞ DONANIM
Alüminyum Alaşımlı Jantlar16"
Gövde Rengi Kapı Kolları ve Yan Aynalar ( Led sinyal lambaları)S
Elektrikli / Isıtmalı / Katlanabilir Yan AynalarS/S/-
Krom Kaplı Ön IzgaraS
Dönüşe Duyarlı Ön Sis Farları-
Arka Led Stop Lambaları-
Koyu Karartılmış Arka Camlar-
Arka Park Sensörü-
Krom Kaplamalı Çift Egzoz Ucu-
FR Süspansiyon-
FR Tamponlar-
İÇ DONANIM
Manuel KlimaS
Çift Bölgeli Otomatik Klima-
Arka Orta Havalandırma Kanalı-
Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Elektromekanik DireksiyonS
Yol BilgisayarıS
Hız Sabitleme Sistemi (Cruise Control)-
Deri Kaplamalı Direksiyon, Vites Topuzu ve El Freni-
Ön Kol dayama-
Elektrikli Ön, Arka CamlarS
5'' dokunmatik monocrom ekranlı Radyo ( 4 hoparlör) / Aux-in, Sd Kart ve USB GirişiS
5'' dokunmatik renkli ekranlı Radyo, CD, MP3 Çalar ( 6 hoparlör) / Aux-in, Sd Kart ve USB Girişi-
5'' dokunmatik renkli ekranlı Radyo, CD, MP3 Çalar ( 8 hoparlör) / Aux-in, Sd Kart ve USB Girişi-
Direksiyondan Kumandalı Ses Sistemi-
Bluetooth-
Eve Geliş Fonksiyonu (Coming Home), Gündüz Sürüş FarıS
Evden Çıkış Fonksiyonu (Leaving Home), Otomatk Yanan Kısa Farlar-
Yağmur Sensörü, Kararan dikiz aynası-
Işıklandırmalı Torpido Gözü ve BagajS
Sürücü ve Yolcu Işıklı makyaj aynaları-
Ambiyans aydınlatması-
Ayak bölümü aydınlatması-
Sürücü / Yolcu Koltuğu Yükseklik AyarıS/-
Sürücü / Yolcu Koltuğu Bel Destek Ayarı-
Sürücü / Yolcu Koltuğu Arkası Cep-
Sürücü / Yolcu Koltuğu Altı Göz-
Ön / Arka okuma lambalarıS/-
SEAT Sürüş Profili (Eco, Comfort, Sport, Kişisel)-
Alüminyum FR kapı eşik kaplaması-
Özel Spor FR Ön Koltuk Döşemesi (deri-kumaş karışık)-
1/3 - 2/3 katlanabilir arka koltuklarS
GÜVENLİK
ABS (Anti Blokaj Fren Sistemi) / ASR (Elektronik Patinaj Önleme Sistemi )S
ESC ( Elektronik Stabilite Kontrolü) / Lastik Basınç Uyarısı / Yokuş Kalkış Sistemi (Hill Hold) / XDS (Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi)S/S/S/S
MSR (Elektronik Motor Çekiş Kontrolü)S
DSR (Dinamik Direksiyon Önerisi )S
Sürücü, Yolcu Ön Hava YastıklarıS
Sürücü, Yolcu Yan Hava YastıklarıS
Perde Hava YastıklarıS
Ön Yolcu Hava Yastığı İptaliS
Aktif Gergili Ön Emniyet KemerleriS
Sürücü / Yolcu Emniyet Kemeri UyarısıS
Arka koltuklarda 2 adet çocuk koltuğu sabitleyici (Isofix) + 2 adet Top TetherS
Ani frenlemede otomatik yanan flaşörlerS
ImmobilizerS
Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit SistemiS
O: Opsiyonel
S: Standart
- : Mevcut değil

STYLE

DIŞ DONANIM
Alüminyum Alaşımlı Jantlar16"
Elektrikli / Isıtmalı / Katlanabilir Yan AynalarS/S/S
Krom Kaplı Ön IzgaraS
Dönüşe Duyarlı Ön Sis FarlarıS
Arka Led Stop Lambaları-
Koyu Karartılmış Arka Camlar-
Arka Park Sensörü-
Krom Kaplamalı Çift Egzoz Ucu-
FR Süspansiyon-
FR Tamponlar-
İÇ DONANIM
Manuel Klima-
Çift Bölgeli Otomatik KlimaS
Arka Orta Havalandırma KanalıS
Yol BilgisayarıS
Hız Sabitleme Sistemi (Cruise Control)S
Deri Kaplamalı Direksiyon, Vites Topuzu ve El Freni S
Ön Kol dayamaS
5'' dokunmatik monocrom ekranlı Radyo ( 4 hoparlör) / Aux-in, Sd Kart ve USB Girişi-
5'' dokunmatik renkli ekranlı Radyo, CD, MP3 Çalar ( 6 hoparlör) / Aux-in, Sd Kart ve USB GirişiS
5'' dokunmatik renkli ekranlı Radyo, CD, MP3 Çalar ( 8 hoparlör) / Aux-in, Sd Kart ve USB Girişi-
Direksiyondan Kumandalı Ses SistemiS
BluetoothS
Evden Çıkış Fonksiyonu (Leaving Home), Otomatk Yanan Kısa FarlarS
Yağmur Sensörü, Kararan dikiz aynasıS
Sürücü ve Yolcu Işıklı makyaj aynalarıS
Ambiyans aydınlatmasıS
Ayak bölümü aydınlatmasıS
Sürücü / Yolcu Koltuğu Yükseklik AyarıS/S
Sürücü / Yolcu Koltuğu Bel Destek AyarıS/-
Sürücü / Yolcu Koltuğu Arkası CepS
Sürücü / Yolcu Koltuğu Altı GözS
Ön / Arka okuma lambalarıS/S
SEAT Sürüş Profili (Eco, Comfort, Sport, Kişisel) -
Alüminyum FR kapı eşik kaplaması-
Özel Spor FR Ön Koltuk Döşemesi (deri-kumaş karışık)-
GÜVENLİK
ESC ( Elektronik Stabilite Kontrolü) / Lastik Basınç Uyarısı / Yokuş Kalkış Sistemi (Hill Hold) / XDS (Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi)S/S/S/S
MSR (Elektronik Motor Çekiş Kontrolü) S
Perde Hava YastıklarıS
Sürücü / Yolcu Emniyet Kemeri Uyarısı S
ImmobilizerS

FR

DIŞ DONANIM
Alüminyum Alaşımlı Jantlar17"
Elektrikli / Isıtmalı / Katlanabilir Yan AynalarS/S/S
Krom Kaplı Ön IzgaraS
Dönüşe Duyarlı Ön Sis FarlarıS
Arka Led Stop LambalarıS
Koyu Karartılmış Arka CamlarS
Arka Park SensörüS
Krom Kaplamalı Çift Egzoz UcuS
FR SüspansiyonS
FR TamponlarS
İÇ DONANIM
Manuel Klima-
Çift Bölgeli Otomatik KlimaS
Arka Orta Havalandırma KanalıS
Yol BilgisayarıS
Hız Sabitleme Sistemi (Cruise Control)S
Deri Kaplamalı Direksiyon, Vites Topuzu ve El Freni S
Ön Kol dayamaS
5'' dokunmatik monocrom ekranlı Radyo ( 4 hoparlör) / Aux-in, Sd Kart ve USB Girişi-
5'' dokunmatik renkli ekranlı Radyo, CD, MP3 Çalar ( 6 hoparlör) / Aux-in, Sd Kart ve USB Girişi-
5'' dokunmatik renkli ekranlı Radyo, CD, MP3 Çalar ( 8 hoparlör) / Aux-in, Sd Kart ve USB GirişiS
Direksiyondan Kumandalı Ses SistemiS
BluetoothS
Evden Çıkış Fonksiyonu (Leaving Home), Otomatk Yanan Kısa FarlarS
Yağmur Sensörü, Kararan dikiz aynasıS
Sürücü ve Yolcu Işıklı makyaj aynalarıS
Ambiyans aydınlatmasıS
Ayak bölümü aydınlatmasıS
Sürücü / Yolcu Koltuğu Yükseklik AyarıS/S
Sürücü / Yolcu Koltuğu Bel Destek AyarıS/S
Sürücü / Yolcu Koltuğu Arkası CepS
Sürücü / Yolcu Koltuğu Altı GözS
Ön / Arka okuma lambalarıS/S
SEAT Sürüş Profili (Eco, Comfort, Sport, Kişisel) S
Alüminyum FR kapı eşik kaplamasıS
Özel Spor FR Ön Koltuk Döşemesi (deri-kumaş karışık)S
GÜVENLİK
MSR (Elektronik Motor Çekiş Kontrolü) S
Perde Hava YastıklarıS
Sürücü / Yolcu Emniyet Kemeri Uyarısı S
ImmobilizerS

Bennimde haberim oldu maslakta bi tane referance koymuşlar Showroom'a kırmızı şöyle bakılınca Lastik basınç sensörü ve dokunmatik TFT ekranlı Teybi bile var ama Olmayanlara gelince o daha şaşırtıcı ESP,Cruez Control, Direksiyondan Kumanda, 17 jant, Renkli Arka camlar ve daha bir sürü eski kasanın Stylance'ında standart olan özellik bu kasada opsiyonel ve hatta şöyleki Arka kapı Elektrikli camları bile özellşikten sayıp koymuşlar.. iyice inceleyemedim aracı ama hiçte pişman olmadım neden güncel kasa FR aldım diye hatta karda saydım kendimi aracın duruşuna görünüşüne bakınca..
Ha birde.. oturdum teker teker güncel kasa FR'ın 43'e verdiği özelliklerle yeni bir Leon FR araç oluşturdum tahmin edin Fiyat Ne çıktı..

65 bin liracık Alana hayırlı uğurlu olsun.. İnşallah önceki kasadan çok satar ben buna çok sevinirim.. Ama üzüldüğüm nokta yeni bir leonun beni heyecanlandıramaması Hemde ACT teknolojisine Sahip 140 Bg lik bi motorla sunulmasına Rağmem Zaten içimde bi burukluk varsa oda şudur.. Bu motor neden güncel Kasaya Konulup bi üç beş sene daha satılmadıda Büyük ibizayı Önümüze yeni Leon diye koydular:mad:.. inşallah güncel kasadan çok satar..

Dün senin yazdığına yakın bir yazı yazıp "tahmini 55 bin civarı olur" diye düşünmüştüm (Internet explorer saolsun, yazıyı gönder diyince kilitlendi bi daha aynı yazıyı yazmaya üşendim). 65 bin TL tutuyor demek. Aklın yolu birdir, 43 bine aldığım sıfır aracımdan şu an fazlasıyla memnunum. Ne diye ekstradan 20 küsür bin fazla vereyim ki? Sadece aracı aldığım için demiyorum ama mantıklı olan şu anki güncel kasa (şahsi görüşüm)

Arkadaslar aracin tasariminda herkes hemfikir zaten mk2 den kotu oldugu konusunda . Ama burda bence kiyaslama yaparken yeni cikan araci yerdenyere vurmak yerine avantaj ve dezavantajlarini yazasarsak alacak arkadaslara yardim etmis oluruz . Sonucta burasi seat forumu ve bu guncel kasayi alacak arkadaslara ( bunlardan birisi de benim ) ucube gibi laflarla heves kirici seyler solemeyelim :)

Ben hesabimi soyle yapiyorum , ayni donanimda golfun 1.4 122 ile 140 hp arasindaki fark 4 bin tl . Yani 125 hp fr olsa 45 civari fln olcakti. 2012 fr yil sonu kampanyalari dsinda ortalama bu fiyatlardan 1-2 milyar aza satildi .
140 hp fr fiyat olarak bence abartili degil
Motorun teknik verileri hizlanma ve yakit tuketimi cok basarili .
Tasarim olarak ise led sunroof ve 18 jant olmazsa cok sonuk kalir .
Donanim olarak ise 5 "multimedya sistem ,kol dayama ,start stop , surus modu secme , surus moduna gore aydinlatma gibi standart sunulan seyler guzel bence .
65 binfiyata nasil ulasti collu merak ettim acikcasi .
42 bine 2012 fr almak ta bir ihtimal .
Su an sadece ledli fr i canli gormek ve test surusu yapanlardan konfor ve yalitim hakkinda fikirlerini dinlemek kaldi . Yine leon olacak eski yeni bakalim artik .
Alan arkadaslara simdiden hayirli olsun.

Arkadaslar aracin tasariminda herkes hemfikir zaten mk2 den kotu oldugu konusunda . Ama burda bence kiyaslama yaparken yeni cikan araci yerdenyere vurmak yerine avantaj ve dezavantajlarini yazasarsak alacak arkadaslara yardim etmis oluruz . Sonucta burasi seat forumu ve bu guncel kasayi alacak arkadaslara ( bunlardan birisi de benim ) ucube gibi laflarla heves kirici seyler solemeyelim :)

Ben hesabimi soyle yapiyorum , ayni donanimda golfun 1.4 122 ile 140 hp arasindaki fark 4 bin tl . Yani 125 hp fr olsa 45 civari fln olcakti. 2012 fr yil sonu kampanyalari dsinda ortalama bu fiyatlardan 1-2 milyar aza satildi .
140 hp fr fiyat olarak bence abartili degil
Motorun teknik verileri hizlanma ve yakit tuketimi cok basarili .
Tasarim olarak ise led sunroof ve 18 jant olmazsa cok sonuk kalir .
Donanim olarak ise 5 "multimedya sistem ,kol dayama ,start stop , surus modu secme , surus moduna gore aydinlatma gibi standart sunulan seyler guzel bence .
65 binfiyata nasil ulasti collu merak ettim acikcasi .
42 bine 2012 fr almak ta bir ihtimal .
Su an sadece ledli fr i canli gormek ve test surusu yapanlardan konfor ve yalitim hakkinda fikirlerini dinlemek kaldi . Yine leon olacak eski yeni bakalim artik .
Alan arkadaslara simdiden hayirli olsun.

Zaten başta da söylediğim gibi aracı kötüleme gibi bir niyetimin olmadığı. Sadece şahsi düşüncem bu. Sonuçta SEAT'çıyız, neden kötüleyelim. Zaten dikkat ederseniz ben aracın şurası olmamış, burasını beğendim, şurasını beğenmedim gibi ibareler kulanmadım. Şimdi donanım farklarına az çok göz gezdirdiğimde kasa değişikliği, led far, ön konsoldaki değişiklik, mp3-cd oynacının değişikliği ve motor seçeneği dışında çok bir değişiklik bulamadım. 65 bine çıkıldında hani leon mu golf mu denilse ilk tercihim elbetteki golf olur. Rakam ayarlamasında biraz aşırıya kaçıldığını hissettim hepsi bu. 55 bin TL civarı olsa "tamam olabilir" derdim ama 65 bin TL cidden yüksek kalıyor.

Aracı alacak arkadaşlara da her zaman gönülden söylediğim bir söz vardır. Alana da, satana da her zaman hayırlı olması dileğiyle.

Geri
Üst Alt