Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yeni leon 1.4 140 fr yakit tuketimi (guncel)

Melih kardeşim önce aracını güle güle kullan... kazasız belasız olsun... Güzel ve mantıklı bir seçim yapmışsın bence... eski bir leon kullanıcısı olarak diyebilirim ki şuan piyasada alınabilecek donanımlı ve uygun fiyatlı tek araba leon... Bende 11 aylık bir Linea macerasını bitirerek tekrar yeni 1.2TSI DSG leon almayı istiyorum... Attan inip eşeğe binmiş gibi oldum bu linea da... Yakıtı haricinde hiçbir artısı yok arabanın... ha bir de bagajını es geçmemek lazım tabi... Leon la 500km yol gidip hiç araba kullanmamış gibi oluyordum... Linea ile aynı km de 2 gün yatak döşek yatıyorum... Artık yakıtı filan görmüyor gözüm... Gülü seven dikenine katlanır diyerek ne kadar yakarsa yaksın önümüzde ki hafta Yeni Leon almaya gidiyorum inşallah İzmir MBU ya... Selamlar...

Hacım 140 Bg in tadını çıkart boş ver..

140 BG liklerin yakıt değerleri 125 lerden daha iyi onu bilmeyen kalmadı zaten fakat.. 4lt yakıt ortalamasıda dizel de bile kasmadan gözükmez o ekrandan.. sürüş keyfinden ve güvenliğinden ödün vermeden yani LPG li yada dizel araç kullanıyormuş gibi kullanırken yani Agresif kullanımda kaç litre görüyorsun benim asıl merak ettiğim bu bu konudaki paylaşımlarını bekliyorum..
Ayrıca göze gelmesin aracın malum sıfır daha yıkamadan bin bir iki hafta :eek:key:

Kazasız belasız :eek:key:

Konu silinmese 2 uzun yol sonunda hızlı ve ekonomik ortalamaları yazmıştım . Maksat bilgi olsun . Merak edip bakan olabilir . 70-80 le yol mu biter yoksa :)

Melih kardeşim önce aracını güle güle kullan... kazasız belasız olsun... Güzel ve mantıklı bir seçim yapmışsın bence... eski bir leon kullanıcısı olarak diyebilirim ki şuan piyasada alınabilecek donanımlı ve uygun fiyatlı tek araba leon... Bende 11 aylık bir Linea macerasını bitirerek tekrar yeni 1.2TSI DSG leon almayı istiyorum... Attan inip eşeğe binmiş gibi oldum bu linea da... Yakıtı haricinde hiçbir artısı yok arabanın... ha bir de bagajını es geçmemek lazım tabi... Leon la 500km yol gidip hiç araba kullanmamış gibi oluyordum... Linea ile aynı km de 2 gün yatak döşek yatıyorum... Artık yakıtı filan görmüyor gözüm... Gülü seven dikenine katlanır diyerek ne kadar yakarsa yaksın önümüzde ki hafta Yeni Leon almaya gidiyorum inşallah İzmir MBU ya... Selamlar...

İş aracı linea . Sabah akşam onla gidip geliyorum . belim sakatlancak yakında bu kadar rahatsız bir araba olamaz . git gel 100 km olmasa hergün arabayla gidip gelicem de o da saçma olacak . leonun gözünü seviyim . Şimdiden hayırlı olsun aracınız . Led far ve sunroof ekletmeyi unutmayın . Tek tavsiyem bu yeni leon da :)

Benim Kayın Babada var linea Antalya-Balıkesir arasını o multijet ve 90 km hızla 120 tl + 8 saatte alıyor(nasıl oluyorsa) :)

Ben 150 liraya gidiyorum 5 saatte bi ara yakıt cimriliğine özenip geçsemmi acaba alır eşek gibi kullanırım diye düşünmüştüm sonra bir iki antalya içi seyehatimde (sürüş keyfi yerlerde) anladım ki bana göre değil ama Kayın peder çok memnun malum yakıt az ya :D

arkadaşlar bu hafta sonu kullandığım aracımda üç farklı gözlemim oldu paylaşmak isterim : hız 70-90 ortalama yakıt tüketimi 4,4...hız 132 ortalama yakıt tüketimi 5,3... hız 175-210 ortalama yakıt tüketimi 6,1-6,6...

İş aracı linea . Sabah akşam onla gidip geliyorum . belim sakatlancak yakında bu kadar rahatsız bir araba olamaz . git gel 100 km olmasa hergün arabayla gidip gelicem de o da saçma olacak . leonun gözünü seviyim . Şimdiden hayırlı olsun aracınız . Led far ve sunroof ekletmeyi unutmayın . Tek tavsiyem bu yeni leon da :)

Ben de çok istiyorum sunroof led far ve stop filan hatta deri koltuk ama hatunu ikna edemiyorum bütçe de maximum u zorlayarak alıcam zaten style dgs yi... bak diyorum senin için alıyorum otomatik araba filan diyorum ama kar etmiyo... İmkanım olsa Fiat a dava açacam ellerinde avuçlarında ne varsa alacam böyle rahatsız ve özürlü bir araç daha olamaz ya... Öfkeyle kalkan zararla oturuyo harbiden öyle çok yakıyo diye Leon a kızdım sattım yok paraya... Aldım bunu iş aldım başıma... Neyse az kaldı kurtuluyorum artık... :)

50 liralık benzinle İstanbul şehir içi trafiği dur kalklı kimi zaman net 150 km yi gördüm...

arkadaşlar bu hafta sonu kullandığım aracımda üç farklı gözlemim oldu paylaşmak isterim : hız 70-90 ortalama yakıt tüketimi 4,4...hız 132 ortalama yakıt tüketimi 5,3... hız 175-210 ortalama yakıt tüketimi 6,1-6,6...

Bu tüketimlerin ortalama hızlarıda çok önemli. Hangi araçla giderseniz gidin 175-210 arası 6 larda yakmaz. 15 civarı derseniz okey...

s.a. arkadaşlar 2007 model leon referance aracımı sattım ve 10 gun önce 2012 model beyaz fr aldım. yakıtına dayanamıyorum.80 tllik benzin aldım shellden ve çok sakın kullandım. bıraz trafıge gırdım ama genelde trafık yok denılebılır.80 tl ye 125 km de menzil 0 yakıt alınız dedi. 640 krş gibi yakıyor gibi gözüküyor anormallık nerde arkadaşlar yardımcı olurmusunuz. bilgisayar vites değiştir dediğinde değiştiriyorum zorlamada olmuyor ilk çalıştırmada motoru ısıtarak gidiyorum aracım yenı 25 000 kmde arabadamı bı sıkıntı var valla eskısı lpg liydı buna bınemem ben böle..
80 tl benzin ile =125 km jeepler yakmıyor bu kadar

Yakıt pompası değişimi yada enjektör temizliği gerekebilir,verileriniz anormal..

Geri
Üst Alt