Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yeni leon 1.4 140 fr yakit tuketimi (guncel)

Kesin benim kullanımda bir sorun var o zaman. Ben bir türlü bu değerleri göremiyorum.
Mesajda belirttigim gibi 70 80 km hiz arasi sabit 5. Viteste yakalanan degerler . Dur kalk ve vites degisimi olsa olmazdi . Devir zaten 2000 i gecmiyor . Normal kullanimda 2500 civari vites degstrp 100 110 arasi gdince 5.5 6 arasi gdip geliyor . Sizin degerler normaldir . Bu normal kullanimim degil zaten .

Dediğiniz gibi yaptım ve 12 km boyunca 80 km/h hıza sabitleyip 5. viteste gidince 4.4 ortalama yakaladım. Ama bu sadece görebilmek için yapılır :) Yoksa aracın hakkını vermek lazım :drag

Eski aracımda ortalama yakıt falan yoktu. Basıyodum anasını satayım. :D Şimdi yol bilgisayarı çıktı mertlik bozuldu. Herkes ortalama peşinde. Değiştireyim ekrandan diyorum ama o tüketim düştükçe keyifleniyorum nabayım :D:D

Bende artık yol bilgisayarı ekranını yakıt tüketimi dışında bir ekranda bırakacağım :) Hız uygundur mesela.

Yakıtı çok fazla kafaya takmayın, açın sıcaklık değerini ona bakın yolda. Zaten çokta yakmıyor :)

ortalama falan yok dostum ne basarsan o gider

ben Sportif kullanımda 8 lt lerdeyim bu ara ama kullanım çok keyifli :D

Amacim ortalama kasmak degil zaten . Aracin min ve max degerlerini ogrenmek isteyenlere aktarabilmek .

Hacım 140 Bg in tadını çıkart boş ver..

140 BG liklerin yakıt değerleri 125 lerden daha iyi onu bilmeyen kalmadı zaten fakat.. 4lt yakıt ortalamasıda dizel de bile kasmadan gözükmez o ekrandan.. sürüş keyfinden ve güvenliğinden ödün vermeden yani LPG li yada dizel araç kullanıyormuş gibi kullanırken yani Agresif kullanımda kaç litre görüyorsun benim asıl merak ettiğim bu bu konudaki paylaşımlarını bekliyorum..
Ayrıca göze gelmesin aracın malum sıfır daha yıkamadan bin bir iki hafta :eek:key:

Kazasız belasız :eek:key:

Benzin fiyatlarının 5 liraya seyrettiği günümüzde 140 bg lik araba alıyosam zaten yakıtı düşünmem...Bas basabildiğin kadar..Arabayı ruhsuz büyütme,açılsın nefesi.. :)

Geri
Üst Alt