Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yeni leon 1.2 tsi s mi ? 1.4 tsi mi

1.2 düşünüyorsan şehir içinde avantajını görürsün. ancak uzun yolda pek bir farkları kalmıyor. hatta hızına bağlı olarak 1.4 daha az bile yakar. küçük hacimli motorlar sıkıştırılmaya gelmez. ben en son tatil yolunda, araç yüklü, klima açık, hız da genelde 100 civarı, bir depoyla 840 km yol yaptım.

tşk ederim cevap için, ben de uzun yolda sizin gibi düşünüyorum bu arada youtube deki videonuzu izledim güzel bir paylaşım olmuş gerçekten.. bu konu da leonu ve tsi anlatmak gerekiyor gerçekten, eğer alırsam ilk işim o olacak.

neden leon, neden dizel değil gibi sorularla karşılaşıyorum. ancak kimseyi dinlemeyecem baya araştırmadan sonra bu model de karar kıldım. İnşaallah memnun kalırım..
Konumuza dönersek sizce şehir içi 1.2 1.4 tsi arasında 100 km de 1 lt mi oynar, yoksa daha fazla mı?

tşk ederim cevap için, ben de uzun yolda sizin gibi düşünüyorum bu arada youtube deki videonuzu izledim güzel bir paylaşım olmuş gerçekten.. bu konu da leonu ve tsi anlatmak gerekiyor gerçekten, eğer alırsam ilk işim o olacak.

neden leon, neden dizel değil gibi sorularla karşılaşıyorum. ancak kimseyi dinlemeyecem baya araştırmadan sonra bu model de karar kıldım. İnşaallah memnun kalırım..
Konumuza dönersek sizce şehir içi 1.2 1.4 tsi arasında 100 km de 1 lt mi oynar, yoksa daha fazla mı?
Teşekkürler. Şehir içindeki farkın ne kadar olacağı konusunda yorum yapamam. 1.2 kullanan arkadaşlar ve 1.4 kullanan arkadaşlar ortalamalarını yazsın diyeceğim ama yaşadıkları şehirden tut da, kullanım tarzı, hava durumu gibi bir sürü etken var maalesef. Ama Sakarya'da yaşıyorsunuz, şehir içi de olsa çok bir sıkıntı yaratmaz ikisi de. Fabrika verisindeki fark kadar olur herhalde (yorum yapmadan da duramadım :))

Arkadaşlar bir de yalıtımı nasıl arabanın, forum yalıtım azaltmak ile ilgili bölümler vardı. yeni leon da durumlar nasıl? focusu vermenin en büyük nedenlerinden biriydi uzun yolda motor, rüzgar her türlü ses içerde :)

Hocam selam,
bende 1.4 FR var şehir içi ortalamam 7 litre şuan. Fabrika verileri 6.4 ama o kadar inemedim henüz. 7 litre istanbul için iyi bence. Sakarya'da biraz daha az yakabilirsin sanırım.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

Arkadaşlar bir de yalıtımı nasıl arabanın, forum yalıtım azaltmak ile ilgili bölümler vardı. yeni leon da durumlar nasıl? focusu vermenin en büyük nedenlerinden biriydi uzun yolda motor, rüzgar her türlü ses içerde :)

Motor sesi hiç yok, ama kötü asfaltta gürültü illa geliyor içeri. Arabanın iyi olan noktalarından birisi ise, müzik sistemi çok iyi. Sana her şeyi unutturabilir yol konusunda =)

Bir sene sonra kredim bitiyor. ALLAH banada nasip eder inşaALLAH bir leon...

İbre 1.2 tsi kayıyor bende, kanımca 1.4 tsi yi sert kullanırım 1.2 tsi ye göre ki oda benzin demek.. 1.2 fena değil çekiş ki 1.4 tsi düşünemiyorum :şoför bu gün 1.2 tsi için hem sakarya hem de kocaeli seat tan fiyat istedim. 1.4 tsi için kocaeli 800 tl indirim yapmıştı zaten (Baya uğraştım ama :) ama takas olmasaydı daha düşerdi bence) Bakalım hayırlısı..
Uzun yolda hız sınırlarına uyarım ondan 1.2 tsi yakıtta sıkıntı olmaz da, otobanda 140-150 ile gittiğinizde devir kaç da oluyor ve ortalama yakıt veriniz nedir. Bir de bu hızlarda uzun süreli kullanıdığında 5-6 saat araç yüklüyken motora zararı olur mu sizce ufak motor ve turboda olunca soru işareti oluyor insanda..
Çok soru sordum size biliyorum kusura bakmayın hakkınız şimdiden Helal edin

Leonun artık hiç bir motorundan pişman olmazsınız bunu bilin öncelikle .
Ben sakin kullanırım hızla işim olmaz az yaksın dersen 1.2 al.
Ben sakin kullanırım hızla işim olmaz az yaksın ama tek tuşa bastığımda da altımda inanılmaz performanslı bir araba olsun diyosan 1.4 al :)
1.4 140 sürüş modu seçenekli motor son zamanlarda gördüğüm en başarılı motor .

Fiyat & performans 1.4 den şaşmayın derim,TSI gaza bastıkça yakan bir motor, her şeyin bir bedeli var derler ya,leona binmenin bedelide benzin:)

DSG istemiyorsan, trafik olmaz yol açık genelde diyorsan ve motoru hissederek gaza basabilirsen 1.4 TSI ile 1.2'den daha bile az yakabilirsin... ama basmasanda ayağının altında gücü hissediyor olmak, dilediğin an kullanabilecek olmak sana çok da birşey ifade etmiyorsa 1.2 güzel araç... 1.2 gitmiyor mu? elbette gidiyor ama tork hissi yok, araç süratleniyor ama gözleri kapalı bir yolcu anlamaz sanırım :) güç hissi yok araçta... öyle bastığın an dilediğin tepkiyi alamazsın... yani tamamen senin araçtan ne beklediğin ile ilgili bir durum... 1.4 TSI daha çok yakar tezini kabul edersek, 1.2 ile arasında ise yakıt olarak km/l hesabı yaparsan aylık 30 lira max ise 50 lira fark edebileceği ortada.. değer mi değmez mi?

yıllık bazda vergi 300 lira fark, yakıt da 480 lira (40*12), toplam 700-800 lira fark eder... biraz kayserili hesabı yaparsak bedevaya gelen bir tatil demek her sene :) biraz rahat davranırsak büyük rakam değil :) (Bu hesap dizel alırsanız yıllık 1.200 TL civarında olabilrdi)

Benim fikrim ise 1.4 TSI...

DSG istemiyorsan, trafik olmaz yol açık genelde diyorsan ve motoru hissederek gaza basabilirsen 1.4 TSI ile 1.2'den daha bile az yakabilirsin... ama basmasanda ayağının altında gücü hissediyor olmak, dilediğin an kullanabilecek olmak sana çok da birşey ifade etmiyorsa 1.2 güzel araç... 1.2 gitmiyor mu? elbette gidiyor ama tork hissi yok, araç süratleniyor ama gözleri kapalı bir yolcu anlamaz sanırım :) güç hissi yok araçta... öyle bastığın an dilediğin tepkiyi alamazsın... yani tamamen senin araçtan ne beklediğin ile ilgili bir durum... 1.4 TSI daha çok yakar tezini kabul edersek, 1.2 ile arasında ise yakıt olarak km/l hesabı yaparsan aylık 30 lira max ise 50 lira fark edebileceği ortada.. değer mi değmez mi?

yıllık bazda vergi 300 lira fark, yakıt da 480 lira (40*12), toplam 700-800 lira fark eder... biraz kayserili hesabı yaparsak bedevaya gelen bir tatil demek her sene :) biraz rahat davranırsak büyük rakam değil :) (Bu hesap dizel alırsanız yıllık 1.200 TL civarında olabilrdi)

Benim fikrim ise 1.4 TSI...

Tamda aklımda geçenler bunlar :) test sürüşünde araç 1.2 tsidi..araç evet iyi kalkıyor, hızlanıyor ama sanki bir şey eksik o da tork hissi dediğiniz gibi.. Arada olsa sert kalkışları çok seviyorum ama sonra yavaşlıyorum sakin sürüşe dönüyorum, hani kibrit alevi gibi.. bazen yolda giderken basayım diyorum :) bu hissi 1.4 tsi verir kesinlikle..bu ara hızlanmalar benzinle doğru orantılı elbet:şoför bu sürüş tarzı şuan daki aracım lpg olduğu için pek önemsemiyorum yakıt gerçekten çok az 90 tl ile şehir içi 350 km.. 25 kuruş yakıyor
ben kullanmazsam da f/p olarak tr de tek gerçekten hem benzinli hemde dizelde.. Boyum 1.94 sıfır arabalarını çoğunu denedim, golf hariç hep pahalı hem de yok :) iç genişlik arka diz mesafesi tavan yüksekliği olarak çok iyi dıştan tasarım olarak sanki ufak gözükse de iç genişliği çok başarılı, bagaj da başarılı 380 lt.
Arabayı size anlatmıyorum elbette yanlış anlamayın:) bu sayfayı okuyan ve üye olmayan çok insan vardır.. umarım bu arkadaşlarda doğru seçimini yapar. Ben başta octavia almayı planladım ama 1.2 tsi hem boş hemde 2 ay yokmuş tr de.. birde işin ilginci 1.4 tsi dolu olan paketi 60000 tl, leon onun yanında bedava ve bana göre yok satması lazım.. reklamı da çok az bu modelin nedenini anlamadım..
Ben kendim İnşaallah Allah nasip ederse sıfır araba alırsam leonu seçtim.. Ancak bunu aralık ayına erteledim, hem maddi sebepler hemde o dönemde yaşanan kampanyalardan indirim olur gibime geldi. Hayırlısı artık:seat:seat

Geri
Üst Alt