Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni leon 1.2 tsi mi -1.4 fr tsi mi ?

Trgy.b

Kayıtlı Üye
Merhabalar arkadaslar yeni leon 1.2 tsi veya 1.4 tsi almayi dusunuyorum . Fakat gunluk ortama 80 km yol yapiyorum yakit konusunda beni yormayacak hangisi sizce ? Ortalama yakit tuketimleri neler acaba ?

Merhabalar arkadaslar yeni leon 1.2 tsi veya 1.4 tsi almayi dusunuyorum . Fakat gunluk ortama 80 km yol yapiyorum yakit konusunda beni yormayacak hangisi sizce ? Ortalama yakit tuketimleri neler acaba ?
Merhaba Turgay, bugün kayıt olmuşsun.... Eğer kendini tanıtmadıysan, site yönetiminden sana uyarı gelecektir :) İyi forumlar...

Soruna gelince, benim fikrim 1.2 tsi olacaktır. Sebebi ise vergi avantajı ve yakıt tüketimi. Tabi bu tamamıyla maddiyat.

Vergi ve yakıt seni zorlamzsa tabi ki 1.4 tsi. Yakıt tüketimleri hakkında bir bilgim yok, ama nette birçok kaynak var.

Şimdiden hayırlı olsun

Sevgili turgay kardeşim öncelikle hoşgeldin üyeler kısmından kendini tanıtırsan birbirimize daha yararlı oluruz. Araca gelecek olursan hem yakıt hem vergi konusunda 1.2 tsi canavar al derim birazdaha güçlü istersen 1.4 tsi ama 80 km günlük az bi yol degil sen 1.2 tsi al üzülmezsin. Kalıcı ve aktif olman dileğiyle

Beni EDS'ler İYİ Tanır

valla bence şuan olay seatta motor değil 1.2 tsi aldığınızdaki donanımla 1.4 tsi aldığınızdaki donanımçok farklı 1.4 tsi fr donanımla gelior ve sunroof plus paket ve 17" jant dahil geliyor öncelikle donanıma düşgün bir insanmısınız onu öğrenmemiz lazım eğer düşkünseniz 1.2 tsi style paketi fr daki standart haline tamamiyle getiremiosunuz ama getirebilecekleriniz

1.2 tsi style fiyatı 49.900+plus paket(4.000)+sunroof(2.750)+17"jant(1.150)=57.800 tl

şimdi şu durumda 1.4 tsi fr 61.500 1.2 tsi style 57.800 arada 3.700 tl buna da fr da ayrıyetten
içeride led aydınlatmalar
ön arka fr tampon
ön fr süspansiyon
renkli dikişli spor direksiyon ve
yarı der yarı kumaş koltuk alıyorsunuz
motor olarakta biri 140 hp gibi 320d in arkasından kovalayabilecek bir motor diğerinde ekonomi olsun diye bir araç .bu güç yerine göre sizi 1.2 ye göre daha ekonomik yapabilir yerine göre biraz daha yaktırır.teknik verilerine bakarsanız sadece yarım lt gibi makul bir teknik veri var.fr daha mantıklı

eğer donanıma düşkün değilseniz uygun ve ekonomik araç arıyorsanız ve 57-58 lere çıkamıorsanız tek seçeneğiniz var zaten 1.2 tsi style.çıkabiliorsanız bu rakamlara kesinlikle 1.6 tdi.
hep dediğim gibi şu aralar artık aynı arabadan bahsedioruz ama aslında elma ile armutu karşılaştırmamızı istiyorsunuz veyahut geniş olarak 1.2 mi 1.4 mü diye sormak yerine donanımıyla motoruyla ve maksimum çıkabileceğiniz rakamları belirtseniz daha kolay yardımcı oluruz.umarım derdimi anlatabilmişimdir

Arkadaslar oncelikle verdiginiz cvplar icin cok tsk ederm ,daha detayli bilgi vermek gerekirse ; onceligim ekonomik olmasi acikca , butcemde en fazla 54-56 bin tl arasi

Turgay kardeşim öncelikle SCW ye hoşgeldin... Üyelerimiz kusmında kendini de tanıtırsan sevinirim... Ekonomik olsun vergisi az olsun dersen 1.2 tsi ama dsg olsun...yok sıkıntı dersen 1.4 fr al sma yılbaışını bekle onun da dsg si olsun derim...

1.4 almak daha mantikli ama bütçe yuzunden 1.2 almak zorundasiniz. Ama leon leondur.

1.4 tsi alabilecek gücünüz varsa ve 80 km yol yapıyorsanız neden 1.6 tdi bakmıyorsunuz... Kullanıcısı uzun yolda 2.9 gördüğünü söylüyor daha ne olsun...

1.4 tsi alabilecek gücünüz varsa ve 80 km yol yapıyorsanız neden 1.6 tdi bakmıyorsunuz... Kullanıcısı uzun yolda 2.9 gördüğünü söylüyor daha ne olsun...

Led paket 1.2 tsi , ile 1.6 tdi arasinda 15 bin tl fark var , :) daha oncede yazdigim gibi butcem 55 bin tl civari bi rakam

Geri
Üst Alt