Yeni Kimlik Kartlarımız... | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Yeni Kimlik Kartlarımız...

ahmet6334

Forumdan Uzaklaştırıldı
Katılım
30 Nis 2015
Mesajlar
805
Beğeniler
887
Yaş
32
#1
İşte yeni kimlik kartlarımız: Elektronik ve biyometrik.. Yeni kimlikler nüfus müdürlüklerinden 18 TL karşılığında teslim alınabilecek.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Elektronik, biyometrik özellikleri de taşıyan kimlikler, Aralık ayından itibaren verilmeye başlanacak" dedi. Yeni kimlikler sayesinde kişiye dair her türlü bilgi kolayca elde edilebilecek ve taklidi mümkün olmayacak. TÜBİTAK'ın ürettiği ve tasarladığı çipli biyometrik kimlikler 1976'dan beri kullanılan mavi ve pempe nüfus cüzdanlarımızın yerini alacak.

Başbakan Davutoğlu, “Doğum, ölüm, adres değişiklikleri elektronik ortamda yapılabilecek. Doğum için dahi ne kadar bürokratik uygulamaların olduğu hepimizin malumu. Yeni kimlikler ki son derece kullanışlı, elektronik, biyometrik özellikleri de taşıyan kimlikler Aralık ayından itibaren verilmeye başlanacak." açıklamasında bulundu.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızla beraber 80 milyon civarında kimlik dağıtımı yapılacak.Vatandaşlar yeni kimliklerini alana kadar eski nüfus cüzdanlarını kullanmaya devam edecekler. 3 sene içerisinde dağıtımı bitirmeyi hedefleyen hükümet, böylece kimlik sahteciliğinin de önüne geçmeyi hedefliyor...
Hadi hayırlı olsun...
Nürburgring sundu...:)
 

memet_one

VİP Üye
Administrator
Katılım
9 May 2013
Mesajlar
11,450
Beğeniler
7,618
Yaş
32
#7
Bolu uzun süredir kullanıyor TÜBİTAK' ta çalışan bir sürü arkadaşım var ve onlarda kullanıyor kimlikleri fakat daha (10yıl oldu) birçok sistemin entegre edilemediğini ve kullanıma başlayınca sorunları çözeceklermiş yani hem güzel olacak hemde bayağı bir sıkıntı
Hakkımızda hayırlı olsun başkasının kimliğiyle dolandırıcılık olayları son bulur

kurye ile elden teslime verildi
 

pilli

Kayıtlı Üye
Katılım
20 Kas 2015
Mesajlar
981
Beğeniler
1,348
Yaş
34
#8
dünyanın vergisini ödüyoruz ne alırsak vergi ödüyoruz hala kımlık parası pesındeler yahuu anlamadım ben bu işten iyi hos guzel bazı hizmetleride ücretsiz yapında şaşıralım dimi ;)