Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yeni kasa leon fr hk.

akınbyrk

Kayıtlı Üye
Sayin abilerim ve arkadaslarim herkese merhaba. Yurtdisina ciktigimdam sonrasinda askere gittigimden uzun sure yoktum aranızda. Bu sure zarfinda 2009 model leonumu sattim simdi yeni kasa leon almak istiyorum ve yine 1.4tsi :) sizden biraz fikir almak istiyorum yeni kasa hakkinda. Cunku bir test videosunu izledigimde cok kotulemisler araci. Ozellikle yol tutusu ve direksiyon hakimiyeti konusunda... Benim hosuma gitmeyen tek kismi gaz pedali onun disinda kotu yanlarini iyi yanlarini biraz anlatirmisiniz bana

Tekrar hoşgeldin kardeşim leon kullanan arkadaşlar konuyu görünce aydınlatacaktır seni

Hızlı gidersen EBENİ yavaş gidersen BEBENİ görürsün

- ilk başlarda biraz (bazen çok fazla) tıkırtı/gıcırtı yapıyor
- normal kullanımda yakıt tüketimi son derece iyi olmakla beraber biraz basayım dediğinde ciddi bir artış söz konusu
- yol tutuşu kötü değil tam tersine çok iyi, kötü olan fabrika lastikleri :)
- kişiye göre değişir ama muadili araçlardan biraz daha fazla yol sesi alıyor, yol sesi beni hiç rahatsız etmedi
- süspansiyonlar konusunda style ile arasında çok ciddi bir fark var, style çok sessiz ama virajlarda yatıyor, fr çok stabil, yatmıyor ama süspansiyonlar epey gürültülü (alçaltılmış olduğundan, alçak bütün araçlarda olan bir durum, leon fr özelinde bir şey yok aslında)

o videoyu ben de izledim, aslında pek de kötülemiyorlar, yol tutuşunun lastiklerden olduğunu düşündüklerini belirtiyorlar ki bir kaç km kullanıp çok da fazla fikir sahibi olunmaz zaten araç hakkında, ama lastikler konusunda son derece haklılar, er300 ler tam çöp, şu anki kışlık petlaslarım kesinlikle daha sessiz ve daha iyi yol tutuyor

aşırı durumlarda araç gayet kontrollü, kendini bırakmıyor, esc sistemi sürekli olarak düzeltme yapıyor ama aşırı uçlara çıkılmadığında kendini neredeyse hiç hissettirmiyor, çalışsa bile

1 hafta tamamen buzda kullanmam gerekti, yerinden kaldırabilmek için esc yi kapatıp geri açmayı unutursam ciddi derecede kayıyordu fakat esc açıkken sanki asfaltta gidiyormuşcasına rahattı araç, yani aktif güvenlik önlemleri son derece başarılı çalışıyor

dün mesela pendik'e gittim kadıköyden 4.7 litre yaktı, e-5'te trafik/dur-kalk olmadan, benzinli bir araç için bence baya iyi bir rakam

50 km de bile 6. viteste kendini toparlayabiliyor, ivmelenmesi 1.4 araca göre son derece tatminkar, şehir içi performansı fazlasıyla yeterli

donanım konusunda, olsa güzel olur tarzı bazı özellikler mevcut değil, örneğin anahtarsız giriş/çalıştırma, daha gelişmiş bir park asistanı, hız limitleme, park kamerası (tabii ki double-din ile çözülür ama fabrikasyon da olsaydı keşke)

bir de bütün vag araçları gibi doğuşun insafındasınız pek çok noktada, daha bana sıkıntı çıkarmadılar ama olan bitenleri sürekli duyuyoruz, garanti önemli diyorsanız 2 yıl fazla oynanamıyor araçlar.

özetle benim araçtan yana hiç bir şikayetim yok, iyi ki almışım, iyi ki de fr almışım diyebilirim, tabi ben aldığımda muazzam derecede ucuzdu, şimdi istedikleri fiyatlar mantıksız geliyor ama yapacak bir şey yok o konuda da.

- ilk başlarda biraz (bazen çok fazla) tıkırtı/gıcırtı yapıyor
- normal kullanımda yakıt tüketimi son derece iyi olmakla beraber biraz basayım dediğinde ciddi bir artış söz konusu
- yol tutuşu kötü değil tam tersine çok iyi, kötü olan fabrika lastikleri :)
- kişiye göre değişir ama muadili araçlardan biraz daha fazla yol sesi alıyor, yol sesi beni hiç rahatsız etmedi
- süspansiyonlar konusunda style ile arasında çok ciddi bir fark var, style çok sessiz ama virajlarda yatıyor, fr çok stabil, yatmıyor ama süspansiyonlar epey gürültülü (alçaltılmış olduğundan, alçak bütün araçlarda olan bir durum, leon fr özelinde bir şey yok aslında)

o videoyu ben de izledim, aslında pek de kötülemiyorlar, yol tutuşunun lastiklerden olduğunu düşündüklerini belirtiyorlar ki bir kaç km kullanıp çok da fazla fikir sahibi olunmaz zaten araç hakkında, ama lastikler konusunda son derece haklılar, er300 ler tam çöp, şu anki kışlık petlaslarım kesinlikle daha sessiz ve daha iyi yol tutuyor

aşırı durumlarda araç gayet kontrollü, kendini bırakmıyor, esc sistemi sürekli olarak düzeltme yapıyor ama aşırı uçlara çıkılmadığında kendini neredeyse hiç hissettirmiyor, çalışsa bile

1 hafta tamamen buzda kullanmam gerekti, yerinden kaldırabilmek için esc yi kapatıp geri açmayı unutursam ciddi derecede kayıyordu fakat esc açıkken sanki asfaltta gidiyormuşcasına rahattı araç, yani aktif güvenlik önlemleri son derece başarılı çalışıyor

dün mesela pendik'e gittim kadıköyden 4.7 litre yaktı, e-5'te trafik/dur-kalk olmadan, benzinli bir araç için bence baya iyi bir rakam

50 km de bile 6. viteste kendini toparlayabiliyor, ivmelenmesi 1.4 araca göre son derece tatminkar, şehir içi performansı fazlasıyla yeterli

donanım konusunda, olsa güzel olur tarzı bazı özellikler mevcut değil, örneğin anahtarsız giriş/çalıştırma, daha gelişmiş bir park asistanı, hız limitleme, park kamerası (tabii ki double-din ile çözülür ama fabrikasyon da olsaydı keşke)

bir de bütün vag araçları gibi doğuşun insafındasınız pek çok noktada, daha bana sıkıntı çıkarmadılar ama olan bitenleri sürekli duyuyoruz, garanti önemli diyorsanız 2 yıl fazla oynanamıyor araçlar.

özetle benim araçtan yana hiç bir şikayetim yok, iyi ki almışım, iyi ki de fr almışım diyebilirim, tabi ben aldığımda muazzam derecede ucuzdu, şimdi istedikleri fiyatlar mantıksız geliyor ama yapacak bir şey yok o konuda da.

Gökberk kullanım klavuzu gibi adamsın valla maşallh :)

Ben dizel kullanan olarak söyleyeyim araç çok güzel biraz alcaltma istiyor sadece ondan sonra yol tutuşu ve duruşu tamemen değişiyor özellikle lastik tavsiye ederim aracın kullanımında çok bariz farklar yaratıyor iyi lastik ben yakıt konusuna girmeyeyim benzinli arkadaşlar üzülüyor sonra :) ses yalıtımı iyi birçok araca göre istenirse birkaç iyileştirme yapila bilir ondan sonra da sadece keyif alınır araçtan sürmesi çok güzel hele birde ani hızlanmada çok çok başarılı benzinli olanlar dizel biraz daha zayıf kalıyor ama oda iyi toparlıyor aracı kullandıkça huyunu daha iyi öğreniyorsunuz nerede ne yapacağını bilerek kullanmak daha guven veriyor hemde daha iyi sürüş zevki sunuyor

benim yeni kasa leonum yok ama çevremde çok dışarıdan bakan biri olarak yeni leonun FR donanımlısının dıştan görüntüsü güzel ama style leri beğenmiyorum.iç kısımda ise eski leona göre malzeme kalitesi bariz arttırılmış.geçen gün boş bir zamanımda aşağıdaki modelleri karşılaştırdım fiyat performans olarak hepsi manuel ve dizeller ve gene en mantıklı aracın seat leon olduğuna karar verdim.sizin izlediğiniz videonun hangi sitede olduğunu biliyorum bende onları severek takip ediyorum o videoda da aracın öyle olmasının sebebi vw nin kullandığı MQB platformunun dezavantajları ve seat leon da bağımsız süspansiyon olmayışı.Ancak bizler araçların teknik alt yapısından çok maddi kısım,donanım,yakıt ve tipine baktığımızdan ben size yine seat leonun parasınba göre iyi bir araç olduğunu söyleyebilirim.seat leonda ise şuanki favorim 1.4 tsi 150hp act dsg fr eğer bu araç pahalı gelirse 1.4 tsi 140 hp fr manuel araç düşünün derim.Ha bide fr larda sorun yokta diğer 1.2 ve 1.6 larda led far yok bence bu araba led far donanımı olmadan alınmaz aynı japonlar gibi salak salak bakan bir suratı oluyor.direksiyonuna hiç geçmediğim için gidişatı ile ilgili bişey söleyemem.bildiklerim ve düşüncelerim bunlar
1-hyundai i30
2-toyota auris
3-renault megane
4-peugeot 308
5-seat leon
6-ford focus
7-honda civic hb
8-vw golf
9-bmw 116d

1.4 tsi motorun nerdeyse butun varyasyonlarini kullandigimdan performans olarak kusku duymuyorum. Yol sesi de onemli degil benim icin ama o videoda yol tutusu olsun frenler olsun hepsini kotulediklerinden bi sorayim dedim sadece.. 1.4 150hp dgs secenegini almayi planliyorum bakalim hayirlisi artik. Ayni ozellikteki golfler 80bin lirayi geciyor nerdeyse oyuzden en mantiklisi yine leon olacaktir bence. Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim @igci_01. @memet_one. @faw13

Geri
Üst Alt