Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni kasa hyundai elantra ????

ibrahim71

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 2008 leon sahibiyim. 6 ay önce kızım oldu ve haliyle bagaj sıkıntısı yaşamaya başladım. Arabamla alakalı hiç bi sıkıntım yok ama bagaj sıkıntısı yüzünden sedan bi araca geçiş yapacak gibiyim. Son zamanlarda Hyundai Elantra acaip hoşuma gitmeye başladı ama hyundai hakkında pek iyi şeyler duymuyoruz. Bi fikrinizi alayım dedim. Hyundai son çıkardığı serilerle sanki biraz kendini geliştirdi. Olumlu veya olumsuz görüşlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca elantra nın dizeli var mı yok mu onuda net olarak öğrenemedim. Bilgisi olan?? Şimdiden teşekkürler...

Bozcaadada çınarın altında oturuyorum önümden bi araç geçti vapur sırasında çok ilerleyemedi ama ne tam olarak önünü ne de tam olarak arkasını görebiliyorum, ama hatlardan bizim Hun-Dayı olduğunu çıkarttım.. araba dolu ve beyaz renkti ve ilk olarak bana tek kapı izlenimini verdi.. Ama arka koltuktaki anneanneyi görünce kucağında torunuyla birlikte başladım arka kapı kolunu aramaya ve c sütünunda ararken hemen altta önden gelen keskin çizginin ortasında ve arka kapıya göre biraz geride kaldığını düşündüğüm bi yerde buldum kapı kolunu.. velhasıl başladım aracı incelemeye.. way be bizim hun-dayı kendini geliştirip accent bile araba yapmış derken sıra biraz ilerledi ve aracın elentra yazısını görme fırsatım oldu.. çayımı bıraktım, gözlüklerimi taktım.. kalktım gittim; aracı bir güzel inceledim içindekilere çaktırmadan.. Hoşumada gitti yalnız; tekerlekleri gözüme çok küçük geldi ve jantlarıda tabi, sonra araştırmalarıma sanal ortamda devam ettim..
akabinde D segmentinin bi üyesi olan bu aracın yeni yüzüyle ülkemize sadece 1.6 motor seçenekleriyle geldiğini öğrendim..
132 Bglik bu motorun, 158 Nm/Tluk birde döndürmeyi sürdürme gücü var.. ve dört farklı donanımla sunuluyor mode, mode plus, prime, prime plus.. en baz modelinde bile otomatik klima standart tabi..
1228 kg lık en ağır kasası 132 bglik motora rağmen 11.6 sn de varıyor sıfırdan yüze..
Bagaj kapasiteside Leondan sadece 120 lt fazla bunun yanında taşıma kapasiteside bir okadar aşağıda..
Ortalama bi aile arabası bana göre, Vag grubunun D segmenti araçlarıyla karşılaştırıldığında kağıt üzerinde yetişmiş gibi ama bazı şeyler vardırki önemsenmeyen ben onlara bakarım örneğin taşıma kapasitesi.. Bu kimsenin umrunda bile olmaz ama aslında çok önemlidir. zira aracın dayanıklılığına dair bir ipucudur anlayana tabi kamyon almıyoruz en nihayetinde binek araç diye düşünende olabilir evet belki doğrudur ama bi üst segmente sahip bir araç hem daha geniş.. hem daha sağlam hem de daha iyi olduğunu söylüyorsa size bi zahmet bir alt segmentindeki araçtan daha yüksek bir taşıma kapasitesine (ağırlık) sahip olmalıdır..
Leon : C Segmenti, Ağırlık:1280kg, 1.6 MPI, 102 hp, 148 Nm/T, 0-100:11.7sn, Bagaj hacmi: 341lt, Taşıma Kapasitesi:603 Kg
Elentra: D Segmenti, Ağırlık:1228kg, 1.6 D-CVVT, 132 hp, 158 Nm/T, 0-100:11.6sn, Bagaj hacmi: 481lt, Taşıma Kapasitesi:538 Kg
İşinize yaradıysa ne Mutlu Bu arada 15" jant standart, lastiklerde 195 65 15...
Lastiklerin niye bu kadar küçük olduğunu merak etmiştim ben oysa:eek:key:

ben inceledim hoş güzel ama leondan sonra üzülürsün be ibrahim...bence bu 1.yeğenimiz ise bagaj yeter sadece tarzı biraz değiş:)şemsiye tarzı katlanan bebek arabaları var arkadaşımın getz inin bile bagajına daha rahat sığıyor leona daha iyi sığar...çevremde o kadar 2 çocuklu aileler var ki corsa ya bile yıllardır biniyolar....için rahat olsun o bagaj sana kesinlikle yeter....ben mesela aracı değişsem bile golf-leon birini alırım 2 çocuk olsa bile...bayanlara bırakırsan onlara as 250 doç kamyon gerekir bagaj için....bagajda büyük bavullar yerine küçük paket yada valiz tarzı yükleme yap mucizeyi görürsün....ben evlenmeden önce 2 yıl 4 kişilik ailemle çok rahat yetirdim bu aracı sen de yetirirsin...kal sağlıcakla....yeğenimin de yanaklarından öp....

ne olursa olsun bu arabanın adı Hyundai. ben bulaşmam

görünüş olarak benimde hoşuma giden bir araç ama nedense hyundai olunca ısınamıyorum bir türlü...

Geri
Üst Alt