Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yeni kasa - eski kasa

abi farklı bakış açısı ile mantıklı söylüyorsun ama benim onları gereksiz görmemin nedeni otomatik vites araç almama nedenim ile aynıdır. bir çok şeyi araçta kendim ayarlamak isterim. zaten silecek kolunun üzerindede ayar düğmesi var o işi yağmur sensörü olan arabada bile kendim yapıyorum sensörle işim bile olmuyor dolayısı ile kullanmayacağım donanım gereksiz geliyor bana.

Eski Kasa Leonda arkada bağımsız süspansiyon yok. Yenisine var. Bu bence önemli bir nokta..

abi farklı bakış açısı ile mantıklı söylüyorsun ama benim onları gereksiz görmemin nedeni otomatik vites araç almama nedenim ile aynıdır. bir çok şeyi araçta kendim ayarlamak isterim. zaten silecek kolunun üzerindede ayar düğmesi var o işi yağmur sensörü olan arabada bile kendim yapıyorum sensörle işim bile olmuyor dolayısı ile kullanmayacağım donanım gereksiz geliyor bana.

yunus emre bılemıyecem haftasonu yagmurda ıstanbulda olsaydın ne demek ıstedıgımı anlardın bu arada cok sonra fark ettım benım ve bır kac arac harıcınde sol serıtte gıden bır ınsan goremedım o yagmura gore 120 km/h hızın altına pek dusmedım demek ıstedıgım bu acıdan yagmur sensoru ısını yaparken ben suruse odaklanıyorum

---------- Post added at 13:56 ---------- Previous post was at 13:53 ----------

Eski Kasa Leonda arkada bağımsız süspansiyon yok. Yenisine var. Bu bence önemli bir nokta..

yenı kasanın her tarafından ses gelıyor bır cok yerınde ses var eskı kasaların hıcbırınde ıcerıde ses yok ozellıkle benım aracım 2004 model ve galerıden cıktıgı gunden bu yana 17'' jantlarla gezıyor daha ıcerısınden bır ses gelmıyor bırde aracta yayda var gecen bu zaman ıcınde yenı leon olsaydı bır cok yerınden dokulmeye baslamıstı.yenı kasa leon sahıplerı gozumun onune gelıyor ellerınde cıft taraflı bant sılıkon sprey ıle ses kesmeye çelısıyorlar

---------- Post added at 13:58 ---------- Previous post was at 13:56 ----------

bırde soyle bakmak lazım eskı kasa kullanan ınsanlarla konusun aynı aracı yıne tercıh edecegını soyler ama yenı kasa leon ıcın aynı seyler konusulmuyor.Eskı kasa toledo su an pıyasaya yıne cıksa yıne satılacagından ben adım gıbı emınım

demek istediğini anlıyroum abi ancak aracının özelliklerine alışkın birisi için elini direksiyondan çekmedede çok rahat ayalayabilirsin silecek hızını nitekim peder sürerken arada yağmur sensörünün saçmaladıınıda yaşamışlığım mevcut. sensörsüz tek sorn yaşamamışlığımda :)

buarada mehmet abi son cümlene katılıyorum. hatta ekleme yapmak istiyorum. eğer eski toledodaki malzeme klitesi ve konfor yeni leonda olsa leon şimdikinden +40 daha pahalı olurdu. ama işte o zaman gerçek efsane olurdu.

yunus emre bılemıyecem haftasonu yagmurda ıstanbulda olsaydın ne demek ıstedıgımı anlardın bu arada cok sonra fark ettım benım ve bır kac arac harıcınde sol serıtte gıden bır ınsan goremedım o yagmura gore 120 km/h hızın altına pek dusmedım demek ıstedıgım bu acıdan yagmur sensoru ısını yaparken ben suruse odaklanıyorum

---------- Post added at 13:56 ---------- Previous post was at 13:53 ----------

yenı kasanın her tarafından ses gelıyor bır cok yerınde ses var eskı kasaların hıcbırınde ıcerıde ses yok ozellıkle benım aracım 2004 model ve galerıden cıktıgı gunden bu yana 17'' jantlarla gezıyor daha ıcerısınden bır ses gelmıyor bırde aracta yayda var gecen bu zaman ıcınde yenı leon olsaydı bır cok yerınden dokulmeye baslamıstı.yenı kasa leon sahıplerı gozumun onune gelıyor ellerınde cıft taraflı bant sılıkon sprey ıle ses kesmeye çelısıyorlar

---------- Post added at 13:58 ---------- Previous post was at 13:56 ----------

bırde soyle bakmak lazım eskı kasa kullanan ınsanlarla konusun aynı aracı yıne tercıh edecegını soyler ama yenı kasa leon ıcın aynı seyler konusulmuyor.Eskı kasa toledo su an pıyasaya yıne cıksa yıne satılacagından ben adım gıbı emınım

Benim bassetiğim olay bağımsız süspansiyonun yol tutuş avantajı.

Edit: Ayrıca bağımsız süspansiyonun maliyeti daha fazla

zaten yağmur sensörünün varlığını yüksek süratteyken anlayabiliyosun sen yola odaklanırken o yağmurun şiddetine göre hızını ayarlıyo. sonuçta bu bir teknik donanım bence gereksiz olduğunu söylemek yanlış olur.
2005 ten beri orta sınıf araçlara yağmur sensörü koyulmaya başlandı. bana göre zaman ilerledikçe araçlardaki standart teknik donanımların arttırılması gerekirken araçtan özellik alınması çok yanlış hemde bu fiyat düşürmek için yapılıyosa kökten yanlış.
ben yeni aracımda bu özelliklerin hepsi olsun isterdim ama bana 2,5 ay gibi bir süre verdiler ve bu zaman zarfında fiyat dalgalanması olursa kefil değiliz dediler.
açıkçası aracı alırken birazda tüm bunları kabullenmek durumunda kaldığımı söyleyebilirim.

Benim bassetiğim olay bağımsız süspansiyonun yol tutuş avantajı.

ona gerek yok konusulması bıle yanlış hatcback aracların yol tutusu sedeanlara gore daha ıyıdır sedan araclar hızlı gırılen vırajlarda arkadan savrulma egılımı ıcerısıne gırer bununda bır kac oynama ıle halledılebılıyor

alp bağımsız süspansiyon öncelikle konfor için geliştirildi sonra kütü gibi süspansiyon koyunca arabanın daha ii tutunacağını gördüler :)

şaka br yana şöyle düşün. ben kaza yaptım. komple dingil değşti. eğer bağımız süspasiyon olsa di muhtemelen perte çıkardı araç mliyetinden dolayı :)

ona gerek yok konusulması bıle yanlış hatcback aracların yol tutusu sedeanlara gore daha ıyıdır sedan araclar hızlı gırılen vırajlarda arkadan savrulma egılımı ıcerısıne gırer bununda bır kac oynama ıle halledılebılıyor

Peki yol tutuş konusunda mk1 Leon ve mk2 Leon'u karşılaştırırsak? İkiside hatchback sonuçta..

Geri
Üst Alt