Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni ibiza yedek depo

enginasam

Kayıtlı Üye
Merhabalar bugün kullanıcı kılavuzunu bir karıştırayım dedim yakıt deposu bölümünde “40 lt.7 lt rezerv.” yazıyor benzin alırken depo boşa yakınken bile 39.5 litre benzin alıyor.bu 7 litre rezerv ne demek oluyor ?

Merhabalar bugün kullanıcı kılavuzunu bir karıştırayım dedim yakıt deposu bölümünde “40 lt.7 lt rezerv.” yazıyor benzin alırken depo boşa yakınken bile 39.5 litre benzin alıyor.bu 7 litre rezerv ne demek oluyor ?

Yedek depo olarak tabir edilen kısım pompada doldurur iken yedek depo için bir düğme olması gerekli ona basılınca yedek depo doluyor benzin bitince yedek depo devreye girerek sizi yolda bırakmıyor

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Yedek depo olarak tabir edilen kısım pompada doldurur iken yedek depo için bir düğme olması gerekli ona basılınca yedek depo doluyor benzin bitince yedek depo devreye girerek sizi yolda bırakmıyor

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız
bugün depoyu inceledim düğme veya ana deponun dışında farklı bir depo deliği gibi bir şey göremedim servise sormuştum yedek depo var mı diye yok demişlerdi.kitapçık yalan söylüyor olamaz :)

kitapçık global olarak hazırlanır, bazı özellikler farklı olabilir ya da hiç olmayabilir, yanında 'bazı modellerde' veya '*' gibi bir ibare var mıydı? :)

eski ibizalarda ayrı bir buton vardı yeni kasada ortak yapmış olabilirler, sonuçta 40 lt yakıt deposu fazla küçük olacaktır, ışık yandıktan sonra yakıt aldığınızda kaç litre aldığına bakın, 40 litre üstüne çıkıyorsa otomatik olarak yedek depoyu da dolduruyordur.

eski ibizalarda ayrı bir buton vardı yeni kasada ortak yapmış olabilirler, sonuçta 40 lt yakıt deposu fazla küçük olacaktır, ışık yandıktan sonra yakıt aldığınızda kaç litre aldığına bakın, 40 litre üstüne çıkıyorsa otomatik olarak yedek depoyu da dolduruyordur.
39 litre civarı alıyor ışık yanıp biraz yol yaptıktan sonra.pompa kendi atınca duruyor daha fazla bastırmıyorum belki bastırsam yedek depo denilen yeri doldurur ?

Bizim 2016 Ibiza FR'da depo kapağının orada ayrı bir buton var, ona basıp tekrar pompaya basınca dolduruyor o kısmı, öyle bir buton var mı kontrol edin isterseniz. Pompacılar da bilirler.

Yedek depo denilen alan genleşme tankıdır ve yakıt doldurulması sakıncalıdır. O yüzden pompa depoyu doldurduğunda otomatik yakıtı keserki yedek tank denilen yer boş kalsın.

Arkadaşın dediği gibi yedek depo değil o.Yanlış yönlendirmeyelim.Yakıt deposunun genleşmesi için bırakılmıştır o pay.Yaz ayları geliyor ciddi sıkıntı yaşayabilirsiniz o bölümü doldurursanız...

Geri
Üst Alt