Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yeni ibiza motor yağı acil yardım

lsg33

Kayıtlı Üye
arkadaşlar öncelikle hapinize sağlık mutluluk huzur dolu bir yıl diliyorum ben ibiza sportourer model marka 1,4 düz lpgli aracımın yağını değiştirmem gerek ama aracın kapıtunda yazan (castrol slx professionel longtec 0w - 30 ) numara bu bu yağ piyasada zaten yok olmadığı gibi benim aracımda lpg de var ben hangi yağı kullanıcam bilen varsa yardıma ihityacım var lpgli araçlar için olan castrol gtx 20 w - 50 yağımı yoksa benzinli için castrol 0w-30 , 0w-40 yada 0w-40 mı
[h=1][/h]

mabil bir full sentetik 0-30 yağ koyacaksın piyasada var..
en iyisi de bu hiç tereddüt etme

20-50 yi nerden çıkardın sakın haaa...çok kalın viskozitesi de yüksek araç için iyi değil

Aynen ben de Varol abinin dediğini söyleyecektim, Hasan abiden öğrenmiştim.
MOBİL 1 ...

mobil 1 tabiki bulabilirsen motul da çok kaliteli ben motul kullanıyorum aracımda lpgli

arac 2011 ve Lpg lı bunun uzerınden konusuyoruz dımı

bazı ustalar lpgli araçlara özel yağ tavsiye ediyorlar, ama o eski model şahin, kartal gibi araçlara sanırım..benim araçta lpgli ama araba hangi numara yağ kullanıyorsa onu koyduk ustayla..

bence siz kaputta yazan numara yağ koyun..

Marka olarak kesinlikle ''mobil'' Maceraya gerek yok hiç.

arkadaşım
senin aracın motor şu galiba(2009 model ve sonrası yada model yılını belirt tekrar bakalım): Ibiza 1.4 16V Sport (BXW - 63kW)
castrol kendi sitesi: castrol edge 5w30 veya 5w40 diyor,
mobil1 kendi sitesinden esp formula 5w30 diyor

bir de lpg diyorsan yağ eksiltmeye karşı 5w40 olabilir
(lpg için farklı yağ kastedilMemiştir, zaten yoktur,yukarıdaki markaların benzinli araç yağları kastedilmiştir)

Geri
Üst Alt