• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Yeni Ibiza FR TDI

Jerky

Kayıtlı Üye
İsim
Erhan İLERİ
Nereden
İstanbul
hacme göre vergilendirme sadece bize ve sayılı ülkeye özgü.

dünyanın kalanı artk egzoz emisyonuna bakıyor ki o konuya girersek zaten 2,0 tdi ların egzoz emisyonları tsi lar kadar nerdeyse yani adamlar bizdeki 1,6 sınırını sallamıyorlar ki zorundada değiller zaten. burada kaç tane satacak gidip atıyorum ingilterede kaç tane satacak. nitekim ingiltrede egzoz emisyonuna göre vergilendirme var. aynısının bizde olması durumu olsa idi 1,6 benzinli alan adam 2,0 tdi dan daha fazla ödeyecekti.

aradaki %50 tork fazlasına hiç girmiyorum bile.

unutmayınki küresel üretim yapan markalar azınlığın değil çoğunluğun talebine bakar.

eee bende Türkiyeden bahsediyorum zaten, Avrupada satılmaz demiyorum ki.

Arkadaşlar benim yazdıklarım mesajlar neden farklı algılanıyor? Benmi anlatamıyorum demek istediğimi?

kurtbil

Kayıtlı Üye
İsim
Can Kurtbil
Nereden
İstanbul
Plaka
6R Polo GTI
Bu ulkede vergı denılen haraclar azalmadıkca 2.0 tdi cupra flan gormek de zor olcak gıbı gelıyor.Eskı kasa tdı cupra vergıden mı yoksa ınsanların arabadan anlamadıgından mı satılmadı cok fazla bılemem ama nete dustugu anda satılacak arabalar arasında yer alıyor,benzınlının verdıgı hazı veremesede,performans ve ıktısat acısından bır cok benzınlıden cok daha ustun spor dızeller

ismaiL

Kayıtlı Üye
İsim
İsmail ÖZ
Nereden
Mersin
Plaka
33 HV 880
Vergileri dışında çok güzel bir araba...

karapale

Kayıtlı Üye
İsim
Kıvanç İLHAN
Nereden
Kocaeli
Plaka
41 FR 107
2. el bir düşse havada kaparım :D

CUPRA

Forumdan Uzaklaştırıldı
İsim
Ayberk Yazgan
Nereden
Ankara
Plaka
06 BM 4319
Yakıttan yada performanstan bahsettiğimi hatırlamıyorum? 10 sene önceki vergiler, insanların alım gücü ve otomobil teknolojisi çok değişti. Devir ekonomi devri, küçük hacim devri. 1.6 insignia, 1.6 C serisi 1.4 passat, 1.2 A3 varken etrafta ben 2.0 TDI ıbizanın çok satılacağını düşünmüyorum. Mumla cupra tdi arayan arkadaşlar 50-60 milyara cupra alsınlar o zaman.
Performans istemiyorsanız FR ya da Cupra size göre değil. Bunlar ekonomi için değil hız için yapılmış araçlar. Hızlı bir araca binmenin masrafı da ona göre. Küçük hacim küçük araba her zaman düşük yakıt tüketimi anlamına gelmez. Sitede küçük hacim Ibiza'ya sahip bir arkadaşımız var. 310bin yaktığını söylüyor. Fabrika verilerine aldanmayın. Benim aracım 2.000 motor. Bahsettiğiniz arabaların hepsinden daha az yakar (sakin kullanılırsa).

---------- Post added at 22:56 ---------- Previous post was at 22:54 ----------

:D:D

Bu arada ben 140lık PD TDI'lar için pek güzel şeyler duymuyorum. 200den sonra hiç hızlanmıyo gibi bişeymiş.

Pek az yaktıgını da duymadım. 5lt filan diyosun da Ayberk bunu gözünle gördün mü? 2.0 passat tdi'ler genelde 8-9 arası yakıyo da şehiriçi. Geçen sene Passat aldıgımızda Passat DH forumunda baya aktiftim de ordan biliyorum.

Gerçi 143lük motor CR motor, daha az yakacaktır muhakkak. Hem Ibiza'nın kasası da hafif.
Evet gördüm. 140hp'lik bi araç için 200km/h gayet yeterli değil mi? Hele hele bu 140hp ağır bir araçtaysa..

mayham85

Kayıtlı Üye
İsim
Yunus Emre ŞİMŞEK
Nereden
Eskişehir
Plaka
06 BZ 6686
Performans istemiyorsanız FR ya da Cupra size göre değil. Bunlar ekonomi için değil hız için yapılmış araçlar. Hızlı bir araca binmenin masrafı da ona göre.

---------- Post added at 22:56 ---------- Previous post was at 22:54 ----------

Evet gördüm. 140hp'lik bi araç için 200km/h gayet yeterli değil mi? Hele hele bu 140hp ağır bir araçtaysa..
birde atlanan nokta dizellerde düşük devir bandından dolayı son hız düşük olur genelde :)

Şeker Adam

Kayıtlı Üye
İsim
ogün özcan
Nereden
Ankara
Plaka
c coupe
200 den sonra gıtse ne olur ya

kaya5789

Kayıtlı Üye
İsim
Melih
Nereden
İstanbul
Plaka
34 TM 4707
"Ortalama" 5lt yaktıgını gördüysen gerçekten kim sürdüyse helal olsun ne diyim. 80km hızla sabit giderse anca o kadar az yakabilir o motor.

140hp'lik Passat'ın son hızı fabrika verisi 210km/h olması lazım. E göstergede de 220yi görsün ki son hızına anca ulaşsın hata payıyla beraber. Yani göstergede 200 bence 140hplik bir araç için az.

Tabi bu benim dediğimi bir tandıgım söylemişti, 200den sonra hızlanmıyo diye. Onun yalancısıyım :)

mayham85

Kayıtlı Üye
İsim
Yunus Emre ŞİMŞEK
Nereden
Eskişehir
Plaka
06 BZ 6686
melih en kısa sürede 2,0 tdi test sürüşü yapmanı tavsiye ederim :)

Üst Alt