Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yeni ibiza 1.6 tdı CR

Siz öyle diyorsanız öyledir. Gerisi fasa fiso. Biz boş konuşuyoruz.
Ayrıca bir dipnot. Beğenmediğiniz Bravo'nun performansı, öve öve bitiremediğiniz TSI Passat'dan bile daha iyi. Teknik tablolara bakıp görebilirsiniz.

kullandığım iki aracın farkını iyi bilirm. ve k.ı kırık fiatın aktarması vasat bir dizelinide muhattab tutmam. sen istediğin kadar bahane saymaya devam et kendi çapında mutlu ol.

---------- Post added at 16:29 ---------- Previous post was at 16:28 ----------

230 nm tork ibiza için mükemmel ivmelenme verecektir.Bu konuda sana katılıyorum.240 nm psa motorda seri ve virajlı kalkışlarda 1380 kg boş ağırlığı olan focusu zor zaptediyorsun.Tartıştığın vatandaş ise dizel motorların geldiği noktayı yeterince tanımıyor.Tanısaydı diğer sitedede aynı bilmiş tavırlarda bilir bilmez yazmazdı.

en güzel cevabı yazmışsın abicim. saygılar.

---------- Post added at 16:31 ---------- Previous post was at 16:29 ----------

bence bu motor uzun ömürlü vw prensibi için yapılmış basit ve güçsüz bir motor. 230nm tork bence az.3 silindir 1.4 80hp araçtan 200 almış bi volswagen var sonuçta.ama eminim sağlam uzun ömürlü bir motordur.

vw de öncelik uzun ömür ve düşük egzoz emisyonları yoksa o motordan çok daha fazlasını çıkartmayıda bilirler.

230 nm tork ibiza için mükemmel ivmelenme verecektir.Bu konuda sana katılıyorum.240 nm psa motorda seri ve virajlı kalkışlarda 1380 kg boş ağırlığı olan focusu zor zaptediyorsun.Tartıştığın vatandaş ise dizel motorların geldiği noktayı yeterince tanımıyor.Tanısaydı diğer sitedede aynı bilmiş tavırlarda bilir bilmez yazmazdı.

0-100km/h hızlanması 11sn, 12sn olan araçları zaptetmek bayağı zor olsa gerek. Allah muhafaza torktan arabanın tekerleri kopup önden gidecek neredeyse. Tartıştığınız kişi dizellerin modifiye edilerek ne noktaya gelebileceğini de biliyor. Bana göre sizin mesajlarınız abartı içeriyor. Bizde dizel C-Max kullandık. Hafif eğimli yolda 170km/h'yi geçmiyordu araç. Siz ise 250km/h'lerden bahsediyordunuz. Ben size birşey bilmeden yazıyorsunuz diyor muyum? Hayır. Sizin böyle birşey deme hakkınız var mı peki?

0-100km/h hızlanması 11sn, 12sn olan araçları zaptetmek bayağı zor olsa gerek. Allah muhafaza torktan arabanın tekerleri kopup önden gidecek neredeyse. Tartıştığınız kişi dizellerin modifiye edilerek ne noktaya gelebileceğini de biliyor. Bana göre sizin mesajlarınız abartı içeriyor. Bizde dizel C-Max kullandık. Hafif eğimli yolda 170km/h'yi geçmiyordu araç. Siz ise 250km/h'lerden bahsediyordunuz. Ben size birşey bilmeden yazıyorsunuz diyor muyum? Hayır. Sizin böyle birşey deme hakkınız var mı peki?
Düz yolda 200 ün üzerini meyilli yolda 220 yi gördüğümü yazmıştım.Siz ise 175 i geçemediğini yazdınız.Antebin havasının focusa yaradığını yazarak benimle dalga geçtiniz.Sizin yaşadığınız yılların iki katından fazlasını yaşamış birisiyle dalga geçme hakkın varmıydı.Bu arada hala lafımın arkasındayım. Ruhsatları ortaya koyalım.

ayberk ve tekin abim...konuya bu bölümden sonra özelden devam etmenizi rica edicem...

ben 1.4 tdı 80 ps le 200 yapıyorum 1.viteste 50 km hıza cıkıyor 63bin km yaptım 1.5 yılda ve hiçbir sorun yaşamadım bana şuan cordobanın 1.6 tdı CR 90 ps ini getireceklerini bilsem hiç durmadan arabayı değiştirmeye kalkarım

biz burda performans harika diyoruz 90 ps ve 230 tork yeterli diyorsak ibiza dizel için konuşuyoruz ibiza zamanında 1.9 150 ps le yollardaydı ozamanda en iyi ibiza dizel oydu şimdi ise sınıfının en iyi aracı oldugu konusunda arkasındayım

egerki diyorsan fiatın dizellerinden geri kalıyor yada bir başka markada sınıfındaki aracın gerisinde kalıyor örnekle tartışabiliriz

Tekin ağbimin dizel focusunun gerisinde kalacagı kesindir bunu tartışmya gerek yoktur ama suandaki motoruyla ibiza piyasaya göre cok mükemmel bir motora sahip çok sürmez 110 ps yada daha yüksek ps le satışa sunulmaya başlar bahsedilen araba eski TDI degil CR dizel buda yakıt ekonomisi ve fazladan performans demek;)

Tekin ağbimin bayır aşagı 220 yaptıgına inanmıyorsanda ki az bile yapmış o araba güzel bir iniş yakaladıgında 220yide geçer HB focusdan bahsediyorum C-MAX değil bu araç
sen cordoba 1.4 TDI 80 ps in 200 yaptıgına hiç inanmazsın bende ortaya ruhsatı koyuyorum;)

konuyu daha fazla bölüp dagıtmadan tartışmayalım biz yaşadıklarımızı gördüklerimizi savunuyoruz inanmayıp dalga geçmek buradaki ortamı sertleştirmek kimseye yakışmıyor kimine göre ibiza CR dizelde performans iyidir kimine göre kötüdür bu görecelidir bindiğin arabanın yapabilecegi şeyleri göz önüne alıp beklentileri aştıgını hissedersen gaza dokundugunda o araç iyi bir performansa sahip demektir... en kral dizel yada benzinli arabayıda tutup bir ferrari kullandıgını varsayarak işe yaramaz demek yanlış değerlendirmek olur her aracı kendi sınıfında değerlendirmek gerekir.

Geri
Üst Alt