Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yeni ibiza 1.6 tdı CR

Artık 1.6 dizel motorlardan 120hp bekliyor insan. 14 yaşındaki Ibiza'ların 1.9 dizelleri aynı güçte zaten bu motorla. Üstelik çok daha sağlam.
Yeni Bravo bence Ibiza'ya çok iyi bir alternatif teşkil ediyor. Gerek Yeni Ibiza'dan hoş olan dış görünüşü (bana göre) gerek daha iyi motor seçenekleri artı puan sağlıyor. Ibiza'nın yanındaki yamuk yumuk hatlara hala alışamadım. Ve Seat'ın spor modellere gitgide daha az detay koyduğunu düşünüyorum. Buda aracı daha basit ve herkes tarafından rahatça benzer görüntüye getirilebilecek hale getiriyor.

yakın tüketiminde co2 salımında öne çıkarılmış performansda CR dizel oldugundan 90ps de aracı rahat rahat taşıyabilir diye düşünüyorum vw yıllarca 1.9tdı motora 90 ps koydu 1.6 CR dizele 90 ps koyması yadırganacak birşey değil bence artık kullanıcıların büyük çogunlugu yakıt ekonomisii ve vergiyi düşündüğü için üreticilerde bu yönde motorlar geliştiriyor

Açıkcası ben 1.6 dizelden 120-130 ps güç beklerdim zaten 1.4 tdi da 80 ps var

aynı motor hacminde focustada c4 tede 90 bg lik seçenek var nitekim daha hafif bir ibizada 90 bg yeter artar bile. hatta 1,6 dizel fiestalarda 90 bg. bu sütçü beygiri muhabbetini bırakın torkun ve ekonominin tadını çıkarın.

ayrıca bravo ibizanın değil leonun rakibi oluyor. sınıfında şuan en iyi dizel ibizada oluyor bu motorla gerisi hava civa.

Açıkcası ben 1.6 dizelden 120-130 ps güç beklerdim zaten 1.4 tdi da 80 ps var

1,4 te 195 nm 1,6 da 230 nm. b segmenti dizellerin nerdeyse hiç birisnde o tork yok.

ayrıca ayberkin dediği bravoyuda kullandım. 120 bg denilen aletin ciddi aktarma kaybı var. çok iyi bir sürüşe sahip bir motor olduğunu düşünmüyorum.

ayrca belirtmek istiyroum ki almanyada motor hacmine göre vergilendirme olmadığı için kimse o hacimden bu alınmış saçmalığına takılmıyor. vw elindeki teknolojiyi en iyi 2,0 dizelleri üretmek için kullanmış. 110 bg den 170 bg e kadar 2,0 dizeller ile satılıyor golfler almanyada. 1,6 dizel ise en düşük egzoz emisyonu dolayısı ile en düşük vergi için var. bizde ise vergiden dolayı 2,0 gelmediği için 1,6 sı geliyor.

Geri
Üst Alt