Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni GT'm ;)

Aslında benim merakımın temelinde yatan da bu , yani hard olan hareketli mekanik parçaların da değişerek daha fazla güce dayanıklılığı arttırılıyormu , yada soft olarak yazılımsal ve çeşitli parçaların şekil ve yeri değiştirilerek mi güç elde ediliyor. Sonuçta motor hacmi aynı olduğu için merak ettim.

Sorun olarak şimdiye kadar araştırdığım ve bindiğim süreçte şunlarla karşılaştım bunlara çok dikkat edilmesi lazım 140 lıklarda da 170 lik te de.
1-Yakıtı kesinlikle 97oktan koyucaksın opet de 97 var shell de de nitro var bunlar araca iyi geliyor. Kötü bir yakıt konulduğunda araç gaz dan benzine geçmeye çalışan şahin gibi tekliyor :)
2- Bunlarda triger kayış değil zincir. Kayışların ömrü 90.000 -100.000 arası tmm okey ama zincir için 180.000 diyor bu zincirdeki 0.4 0.5mm lik sarkmalar arca zarar verebiliyor ve dikkatli kullanılması sık sık kontrol edilmesi ve 100.000 olmadan değiştirilmesi lazım. Ben değiştirdim kafam rahat :)
3-Araç çift beslemeli oldugu için komp. den turboya geçiş yapan bir valf i var. Ben araba alıcagım zaman 7-8 tane arabaya baktırdım ustaya ve en az 5 tanesinde bu sorun vardı. Bu valf genelde sorun yaratabiliyor buna da dikkat edilmesi lazım.
4-Tsi motoru alırken benim aklımda hep şu vardı. Tsi yağ yakar... Enişteme dsg GT aldık 2008- Bende manuel GT var 2009. ikimizde kullanıyoruz hiç öyle birşey görmedik. Aracın ön panelindeki boost zaten yakıtı ekonomik yaktırmamıza yardımcı oluyor. Boost u hiç oynatmazsanız araç bişey yakmıyor :)

Araçtaki motor ömrü v.s diye bahsettiğimiz olaylarda bunlar var bundan başka da bir sıkıntı görmedim görebileceğimi de zannetmiyorum(Allah göstermesin :) )
@beetle abiciğim bir önceki iletimde sözlerimde ters birşey varsa affola...

@faw13 arkadaşımız konuya zaten hakim tsi i ile bol zevkli sürüşler dilerim.

Geri
Üst Alt