Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni GT'm ;)

aracın hayırlı olsun , böyle aşırı beslemeli bir motor uzun ömrüli olurmu?

aracın hayırlı olsun , böyle aşırı beslemeli bir motor uzun ömrüli olurmu?
Belki soran 4. 5. kişisiniz. vw. bunu hadi deneyelim bi bakalım diye piyasaya sürmüş gibi bir soru bu :) Beslemeden bahsettiğiniz komp+turbo yakıtından ve kaçışından dolayı kullanıcısını çok tatminkar ediyor :)

Hayırlı olsun güle güle kullanın çok mutlu eder sürüşü daha önce golf v6 3.00 kullandım verdiği zevk konforu düşündürmüyor

Belki soran 4. 5. kişisiniz. vw. bunu hadi deneyelim bi bakalım diye piyasaya sürmüş gibi bir soru bu :) Beslemeden bahsettiğiniz komp+turbo yakıtından ve kaçışından dolayı kullanıcısını çok tatminkar ediyor :)

Semih bey, beni yanlış algıladığını anlıyorum. Burada soran tek ben varım. Belki başka sitelerde de soran olmuş olabilir. Sormamın nedenide araç 1.4 ve double bir besleme mevcut bu nedenle normal tsi lara göre genel olarak motor ömrünü merak ettiğimdendir.Özellikle de 170 bg in hakkını da verilirse iyi kaçıyordur.İyi kaçması da ömürden yemesi anlamına da gelidiğini düşünmemdendir.

İlk mesajımda hayırlı olmasını dilemiştim ama yine dileyelim.

Semih bey, beni yanlış algıladığını anlıyorum. Burada soran tek ben varım. Belki başka sitelerde de soran olmuş olabilir. Sormamın nedenide araç 1.4 ve double bir besleme mevcut bu nedenle normal tsi lara göre genel olarak motor ömrünü merak ettiğimdendir.Özellikle de 170 bg in hakkını da verilirse iyi kaçıyordur.İyi kaçması da ömürden yemesi anlamına da gelidiğini düşünmemdendir.

İlk mesajımda hayırlı olmasını dilemiştim ama yine dileyelim.

Hocam aşırı beslemeli motorları atmosferik gibi düşünmemek lazım, aşırı beslemelerin motor bloklarından tutun da pistonlarına kadar, yakıt pompalarından, yağlama sistemlerine kadar herşeyleri çok daha özel tasarlanmıştır, evet motor ömrü atmosferikten kısa olabilir ama bu zaten aracın ortalama yaşam döngüsünde karşılaşabileceğiniz bir kısalma söz konusu değildir. yani 750.000 km ömrü olan bir motorun 500.000 e kısalması oransal olarak çok görünse de fiiliyatta zaten o yolu yapmayacağı için sıkıntı yaratmazç

Hocam aşırı beslemeli motorları atmosferik gibi düşünmemek lazım, aşırı beslemelerin motor bloklarından tutun da pistonlarına kadar, yakıt pompalarından, yağlama sistemlerine kadar herşeyleri çok daha özel tasarlanmıştır, evet motor ömrü atmosferikten kısa olabilir ama bu zaten aracın ortalama yaşam döngüsünde karşılaşabileceğiniz bir kısalma söz konusu değildir. yani 750.000 km ömrü olan bir motorun 500.000 e kısalması oransal olarak çok görünse de fiiliyatta zaten o yolu yapmayacağı için sıkıntı yaratmazç

Ben aslında 1.4tsi lara göre olan farkını sormak istedim. Atmosferik olandan bahsetmiyorum. Ozaman 125 veya 140 bg 1.4tsi ile 170 bg olan 1.4 aynı motor değil diye anlayabilirmiyiz.

@Micqrop ; Semihcim konunun dışına çıktıysak kusura kalma.
Bu aracı ben de cok istemiştim fakat 2009-2010 yılında fakat 2. elde fazla yoktu o nedenle alamamıştım.
Tekrar hayırlı olsun aracın.

Mustafa Hocam @beetle elbette ki farklılıklar var, 1.4 122 ile 1.4 140 TSI'lar bile (ki ikisi de turbo beslemeli sadece) ciddi farklılıklar var, işin içine bir de supercharger girince intercoolerdan tut da motor bloğuna herşeyi farklı oluyor, misal güç arttıkça motor ağırlaşıyor, mecburen daha kalın ve ısıya daha dayanıklı aluminyum kullanılıyor, ha golf v ile 2014 neslindeki motorlar arasında da farklılık vardır, giderek teknoloji geliştikçe bazı sorunlara da çözüm üretmek mümkün hale geliyor.

Aslında benim merakımın temelinde yatan da bu , yani hard olan hareketli mekanik parçaların da değişerek daha fazla güce dayanıklılığı arttırılıyormu , yada soft olarak yazılımsal ve çeşitli parçaların şekil ve yeri değiştirilerek mi güç elde ediliyor. Sonuçta motor hacmi aynı olduğu için merak ettim.

Geri
Üst Alt