Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Dobloyu Test Ettim..

dün connecte bindim kardesim..1.8 75 bg. olan modeline..içi dışı tok bir araba ama tam bir odun..deli gibi yakan ve yaktığı kadarda gitmeyen hantal bir araba.. altımdaki 1.9 jtd uçak gibi geliyor bana :D

dün connecte bindim kardesim..1.8 75 bg. olan modeline..içi dışı tok bir araba ama tam bir odun..deli gibi yakan ve yaktığı kadarda gitmeyen hantal bir araba.. altımdaki 1.9 jtd uçak gibi geliyor bana :D

valla o 75 liğe 1,5 ton yük atıp allahın siiritinin urfanın tarihinde asfalt yüzü görmemiş dağında ofroad yapıyorum resmen 160 bn km boyunca gıkını çıkarmıyor. ticaride konfor değil dayanıklılık önemlidir. arada bir takla atıp sıyrıksız çıkıyorum falan :)

bu doblo olmş bir zafira yada toyota verso yada touran. ticariliği kalmamış sürgülü kapıları dışında.

ha bu arada bizim 75 lik 750 km gidior bir depo mazotla ki 1500 kglık araca yeter. yerine göre kırsal yerine göre euro yerine göre en kaçağından gıkını çıkartmıor :)

gülüm benim ben 1.9 jtd ile uzun yolda 1200 km. şehir içinde de 900 km. görüyorum 55 lt.lik depoyla :D aracım şuan 320 000 km. de ve benim gibi bir hayvana dayandıysa bu motor ben fiatı tebrik ederim..malzemesi dandik olabilir ama motor gücü ve motor ömrüne laf söyletmem doblonun..

gülüm benim ben 1.9 jtd ile uzun yolda 1200 km. şehir içinde de 900 km. görüyorum 55 lt.lik depoyla :D aracım şuan 320 000 km. de ve benim gibi bir hayvana dayandıysa bu motor ben fiatı tebrik ederim..malzemesi dandik olabilir ama motor gücü ve motor ömrüne laf söyletmem doblonun..

sadece motorda bitmiyor bu iş 1 sen bizim girdiğimiz toza toprağa girmiyrosun buda 2 :)

senin aracın aynısından bizde kiralık vardı ne mal olduğunu iyi biliorm. 160 bn km connectin alt takımlarına sadece rot ayarı yapılırken o araç 3 kez alt takım yaptırdı sıfırdan. ve yanlışm yoksa 210 bnde falanda rektefiyeye girdi. şasede kaza yapmadığı halde eğilme vardı arabanın arkasından bakınca bi ucu 5 cm diğerine göre daha altta duruyordu bagaj kapağının üst hizasında. 9 bn tl ye falanda ancak satabildiler aleti.

daha 1 ay önce adana feke şantiyemizde bataklık of road yaparken alt motor muhafazasını parçaladm karteli boydan boya çizdim ama no-problem :) geçen sene şubatta hayvanın biri vurdu devirdim arabayı tamir gördü 50000 km yaptı üzerine bakımdan bakıma devam :)

bu arda kıyasladığın alet biri 1500 kg 75 bg diğeri 1200 bilemedin 1300 kg 110 bg. daha hafif kasada güçlü olan daha az yakar bu onu daha iyi bir motor yapmaz. :)

bir ticaride en uzun ömür minimum konfor demektir. konfor ne kadar artarsa bu araçlarda ömrü o kadar kısalır. masraf dönemi o kadar erken başlar ekonomik ömrünü doldurur.

ha dersenki bunu aileler alıyor ticari kullanmayan adam alıyor. o zaman bu araca ticari demeyecekler binek diyecekler.

ama onu derlersede kimse fiat almaz çünkü fiYat kısmı biraz değişir. :) oda koçun hilesi.

Herşeyi iyi anladığım kadarıyla. Ama o ne çirkinliktir öyle kurbağ suratlı :)

basit bir örnek vereceğim.

bizde 2 tane man 26-281(birisi 1984 birisi 1994 model) çift çeker çekici var. o çekicilerden önce mercedes marka çekici vardı hatta burada üretim değil avrupa üretim. haftada bir kart yakar masraf açar. asfaltın dışına çıktıın an tonajı aştığın an masraf olarak döner. ama yolda bir konfor vardır dersinki e serisi mersoya biniyorum. manlar ise hayvan gibi kullanılıyor istiap hadddinn 3 katında çalışıyor en berbat mazotlar koyuluyor sıcakta zorlanınca diretk filtreyi söküyrouz falan :) banamısın demiyrolar. aradaki fark bu :)

ticari araçlar bineklerden ciddi oranda farklıdır. fiat abi bu dayanır dediyse ne kadar dayanır ömrünn 10 da birinde dayanır. ötesine yanaşamaz.

makassız oluşu bence tonaj a fazla gelemez ama tabi fazla öyle ağır yük çekilmiyorsa iyi seçim olabilir.kıvanç eskiside iyi gidiyodu ama durmuyordu yeninin frenleri nasıl peki :)

timurum arka frenler kampana gene ama kullandığım model öyleydi..abs,,asr,,esp ne ararsan var? frenlerine pek dikkat etmedim konforuna önem verdim.. yakında full modifiyeli 200bg gücüne yükseltilmiş yere sıfır doblolar görürseniz şaşırmayın..

---------- Post added at 19:58 ---------- Previous post was at 19:57 ----------

emre hemen laf yetiştirmezen olmaz dimi :D kardesim doblo hafif ticari bir araç,,sen tam ticarilerden bahsediyorsun aradaki farkı kaçırıyorsun??

kanka doblo bu hali ile harika olmş ama hafif ticarilikten binekliğe geçmiş nerdeyse diyroum yahu :D

bugün merakımı yenemedim gittim inceledim. ön kısım tasarım falso olması haricinde tasarımsal olara dış mekanı hoşuma gitti. iç aksamda özellikle koltuklarda kullanılan kumaş olsn donanım olsun o konularda çok ciddi ilerleme var araçta. orta konsolunu genede beğenmedim. farklı bir tasarım bana hitap etmedi. katalogdan baktığım kadarı ile donanımı ve mtor seçeneklerinin teknik verileride oldukça iyi.

test aracı çıksn buradaki bayide bir ara gider kullanırım.

Geri
Üst Alt