Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yeni bisey ogrendım park lambaları ile ilgili

Erd3434

Kayıtlı Üye
arkadaslar bılmıyorum daha once bılen varmıydı ama cok ılgınc bısekılde ogrendım ben bunu dun apartmandakı bı ufaklıgı surucu koltuguna oturttum ben bagajı toparlıyordum neyse uzatmıyım bagajdan kontak kapalıyken far uyarı sesını duyuyorum neyse actı herhalde dedım bı baktım dugmelere kapalı nasıl yanı dedım bu ses nedır sonra araca dısardan etrafında gezındım farlarda yanmıyo ama sadce sag park yanıyo arabada haydaa dedım farkar kapalı anahtar ustunde degıl bune sımdı dedım sonra bı baktım saga sınyal verılı brakmıs ve sadce sag park yanıyo ındırdım ses kesıldı sonra ben denedım sol a sınyal verdım bu sefer sadce sol park yandı cok ılgınc geldı ne ıse yarıyo ne ıcın dusunmusler bılmıyorum ama sizdede oluyomu acaba hayatımda ılk defa goruyorum paylasmak ıstedım...

evet cogu arabada olan b ozellık bu,park edılmesı rısklı yerlerde arabanın acıkta kalan tarafını bellı etmek adına yapılan bsy

benim araçta da sinyal sağ veya sola ayarlıyken anahtar çekildiğinde uyarı sesi veriyor, ama benim de aklıma gelmedi, hiç bakmadım park lambalarına..

bu özellik birçok alman araçta mevcut. yolun sağ yada sol tarafına park ettiğinizd sadece yol tarafındaki parkları yakarak aracı belli etmek için kullanılıyor

aynı özellik bende de var sağa yada sola park ettiğinizde yol tarafında kalan bmlümün dikkat çekmesi için yapmışlar..

Bizim 93 ibiza da bile var o özellik :)

Yanlis hatirlamiyorsam ilk arabamiz olan 78 model ford taunus'ta da vardi ama sadece sol tarafi yanardi, sagi secme sansi yoktu. Guzel bir ozellik ama pek kullanma aliskanligi yok kimsede.

valla dıger oncekı araclarımda hıc rast gelmedıgı ıcın bende yenı ogrenmıs oldum :)

bu özellik yıllardır olan bi özellik ama bence tek tarafın açık kalması görüntü itibariyle de işlev olarak da yetersiz..arabasının trafiktekiler için görünmesini isteyen parklarını açsa daha iyi bence..

Geri
Üst Alt