Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni bir araç yaratmak..

dragg

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaslar
burada yeni aracıma (1,4 tsı 125BG FR) performans adına yapmak istediklerim için bir gereken listesi olusturmak ve bunları ihtiyaç sırasına göre kullanımımı hem etkilemeyecek (kas yaparken göz cıkarmayalım) şekilde hemde dogru bir sıralamayla ilerlemek istiyorum.. bir cok arkadasımın burda konularını takıp ettım okudum bılgılerını kontrol ettım artılarını ve eksılerını gordum bu yuzden bu konunun hepımız ıcın faydalı ve yararlı olacagınıda dusunuyorum. yapmak istediklerimi ben kendi bildigim kadarıyla bir sıraya koyarak asagıda yazdım emınımkı benden cok daha fazla bılgıye sahıp olan arkadasların bılgılerıyle ve deneyımlı olan arkadasların yardımlarıylada umarım hepımıze faydalı olur..

1-hks type 1 turbo timer bu benden baska aracı kullanacklar için bir önlem olacak

2-Aerodinamıgını artırmak ve leylek olmamak için Eibach Coilover
3-HKS turbo basınc göstergesi
4-dump valve ve blow off bu konu için hangi markaların benim aracıma uygun oldugunu henuz bilmiorum
5-hava filtre kiti
6-düz boru ve eksoz sistemi
7-yazılım
8- Brembo fren kit çelik fren hortumları ve Brembo diskleri ile
9-XENON far takımı

bundan sonra yazacaklarımı hangi sıraya koyacagımı bulamadım acıkcası hiç bir bilgimde yok
turbo buyultme
intercooler ı one alıp buyultme
buji ve kabloları değistirme
turbo ve hava filtresi hortumlarını yalıtma
hava filtresini direk hava alması için belki tamponda delik

yardımlarınızla listeyi dewamlı güncelleyip yapılanlarıda videolu ve resimli bir şekilde burda yaplasıcam şimdiden herkese teşekkur ederim..

araçta sıfır anladığım kadarıyla ki bence sıfır bi aracın hiç gerek yok intercooler ının yerini değiştirmeye egzosa vs..görsel olarak tamam ama mekanik olayı şu an için gereksiz olur..

bence sade bi yazılım coil egsoz fıltre yeterlı olacaktır...

Yanlıs anlama ama forumda yapmak ıstedıgın her seyın konusu var.Bunları arastırsan zaten hıc soru sormana gerek kalmıcaktı.En basında senın arabanda ıntercoolerı one almak dıye bır sey soz konusu degıl,onun yerıne one ek bır ıntercooler koyarsın.Cunku 1.4 t lerde ıntercooler yerıne watercooler var.Su sogutmalı bır sıstem.Brembo fren yerıne leon fr,audi tt,s3,leon cupra gibi motor seçeneği daha güçlü olan versiyonların fren sistemlerini çıkma olarak alabilirsin.

motor modifiyesini sadece egzos, iyi bir filtre kiti ve yazılımla halledersin. daha fazlası turbo büyütme ve intercooler işi başına sıkıntılar açabilir. görsel olarak yapacakların zaten yazmışsın. durumun varsa coil çok şık olacaktır.

eger araç 1.4 tsi ise intercoolera gerek yok ben yaptıklarımı yazım sana motor 1.4 tsi oldugu için bunlardan fazlasını yapamadım hem gerek yok hemde veriimi yok.. coiloverda kw variant2 kullanıom
benim yaptıklarım;
kutu içi filtre+komple eksoz sistemi+downpipe+yazılım

Geri
Üst Alt