Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Bişi Keşfettim..

YCO

Kayıtlı Üye
önceden pek umursamamıştım az önce biraz kurcaladım yolda faydalı olabilcek bi yönünü keşfettim yol bilgisayırının belki aramızdan zaten bilenler vardır..

yol bilgisayarında dışardaki sıcaklıkla, ortalama hız menüsünün arasında hiç kullanmadıysanız "---" yazan bi menü var..

o menüyü kullanmak için örneğin 20'le giderken OK/Reset tuşuna bastığınızda otomatik olarak düşük şehir içi limiti 30'a 40-45'le giderken yine aynı tuşla şehir içi limiti 50'ye otomatik olarak ayarlanabiliyo bilgisayar..90'nı denemedim bilmiyorum aynı şekilde oluyodur muhtemelen ama atıyorum 158'le giderken tuşa basıp yavaşladığınızda sonra gaza bastığınızda bilgisayar uyarıyo..

anladığım kadarıyla bu ne işi yarıyo..
atıyorum uzun yolda cruise'a aldınız ve dijital olarak hızınızı climatronic'le uğraşmadan görebiliyosunuz..ama asıl amacı eğer ki bi hızı hiç geçmek istemiyosunuz..gerekli düzenlemeyi yaptıktan sonra bilgisayar bıkmadan usanmadan her o belirlenen hızı geçtiğinizde size sesli ve görsel yolla uyarı veriyo..

bu olay benim çok hoşuma gitti neden..
uzun yolda cruise'a alınamayacak sürekli virajlı yokuşlu vs. yollarda seri bi şekilde yol alırken atıyorum 100'e ayarlarsınız bu sayede radar için tehlike altına girmeden haberiniz olur..

önceden de kurcalamıştım ama anlamamıştım ne işe yaradığını araba yeniyken..
bugüne kısmetmiş gerçek işlevini anlamak.. :)

makyajlı Leon'larda da muhtemelen menü aynı şekilde işliyodur..
o konuda net bi bilgim yok..

uzun yolda sürekli kullandığım bir menüdür benim :) hatta son günlerde şehir içinde de ayarlamışım 80e zırt pırt giderken sinyal veriyor araçtakiler noldu noldu diye soruyorlar :)

bu araba fazla akıllı, benden de akıllı...

Gunaydin yigitcim 2007 agustosta kullaniyordum ama o ses tam bir sinir bozucu

valla ben yeni keşfettim sori.. :)

Ben de 2005 Haziran'da Golfle Sinop'a giderken kullanmıştım. O zaman ehliyetim bile yoktu :D

Güzel özellik bence de, özellikle kuralların aynen uygulandıgı Avrupa şehirleri için ideal.

Ne sorisi kardes yorum yapmak ve sinir bozucu oldugunu soylemek istedim

Is guc sikintilar var biraz az kaldi kendime geliyorum yavas yavas az kaldi bomba gibi donecegim her seyle

Geri
Üst Alt