Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Astra mı, Yoksa Leon'mu?

leonun yeni kasası çıktığında güncel kasanın fiyatları otomatikman düşecektir. ama ben yinede leon alırdım :D

Full olmadığı sürece Astra'nın görüntüsü çok boş. Motor olarak ise Leon'dan düşük. Varsa paran 1.4T ya da 1.6T al. Teleflex LPG tak. Hem güçlü hem donanımlı hem de LPG'li arabayı daha rahat satarsın. DSG7 zaten başlı başına bir bela.

Ben Leon'umdan memnunum ama. Manuel seviyorum, 6 vites seviyorum, LPG takamayacağım zaten belliydi, fiyatı da ucuzdu ben de aldım. İhtiyaç meselesi.

arkdaş bu konuyu açmasa 1 ay sonra ben açıcaktım bende şuan bu ikilemdeyim arkadaşlar ama astranın o motorundan dolayı soğuyorum 100 km hıza 14.9 saniyedemi ne çıkıyor leon 11.7 ama malzeme kalitesiydi yeni kasaydı derken astra ön plana çıkıyor bu sefer.bu arada bi arkadaş 45 bine astranın sport donanımını almış geçenlerde güzel indirimler yapıyor opel

AFL+ far sistemi olmayan bir Astra çokda dikkat çekmiyor. Astranın en büyük özellikleri Flexride paketi ve AFL+ far sistemi. Diğer özellikler dediğiniz far sensörü ve yağmur sensörü olmazsa olmaz özellikler değil. Astra'nın kasası güncel o bakımdan +'sı var. Motor konusuna gelirsek eski kasasından 200kg daha ağır olan bir kasada aynı motor sadece 5hp daha fazla. ve o motor eski kasada 0-100 15saniye hızlanma sağlıyordu. bu kasada da hemen hemen böyle birşeydir. Gitmesi için aracı kasmanız gerekecektir. Astra enjoy plus ve sport arasında ben en son baktığımda 2bin tl fark vardı şimdi bilmiyorum.. eğer astra istiyorsanız enjoy plus değil sport'u tavsiye ederim ve + 3 milyara afl+ farları koyarsanız leonu donanım konusunda ezer. 45-60 gün süre vereceklerdir böyle bir araca ama.

Ama Benim Seat'ı seçme nedenim Volkswagen çatısı altında olmasıydı ve siz sadece donanım listelerine bakarak karar vermeyin ve showroom'a gidip aracın içine oturun kıyaslayın gerekirse test sürüşü yapın. alacağınız araç sonuçta size zevk vermeli ve en doğru seçimi yapmanız için test sürüşü yapın yada bi araçları detaylı inceleyerek karar verin..

Son zamanlarda leon da olan bir çok özelliği kaldırıp opsiyonel yaptılar...Yeni Astra hiç yabana atılcak araba değil..En önemlisi yeni bir kasa ve de oturaklı...Leonun yarın öbürgün yeni kasası çıkınca şu anki kasaları illa değer kaybedecek...Astra donanım olarak geyet iyi..Uzun süre kullanılacaksa düşünülebilir...

Astra yeni yüzüyle gerçekten kafa kurcalıyo çok başarılı ama 1.3motor insanı ne kadar tatmin eder o ayrı mevzu şahsen ben opel i uzun süre önce tercih etmekten vazgeçtim seat leon da güzel araç fakat golf6 1.6tdı düşününce oda çok cezbetmiyo tabi golf 1.6tdı ı dolu almak lazım onada biraz fazla para lazım :)

Yeni astrayı test sürüşünde denedim. Test aracı 1.4 105 beygir Actice Select, Cosmo donanımlı bir araçtı. Ben daha öncedende leon kullanıyordum, az çok biliyorum leonu. Yeni astra bu bağlamda iç tasarım olarak leondan kat kat üstün geldi. Tabii ben dizel motorunu kullanmadım, ellerinde dizel test aracı yokmuş. Zaten Astra'mı leon mu sorusunda takılmamım tek nedeni leon'un motoru. Eğer Astra'da da leon'un motoru gibi bir motor olsa idi hiç düşünmeden astra derdim. Düşük hacimli motor, dur kalkların çok olduğu şehir içinde hem aracı hemde süreni çok yoracaktır.

eğer 1,9 cdti olsa idi astra tercihim olurdu. 1,3 cdti benimde tercih etmeyeceğim bir motor hacmi olmamasına rağmen çok da dayanıklı bir makina. uzun yol kullanıcıları için ideal ama performans beklememek lazım.

astra cosmo düşünün bence + sunroof ekletdiğinizde uzun yıllar size eşlik edecek donanımlı bi araç leon zaten donanım fakiri :) yeni kasasıyla düşünülebilir.... tabiki dizel alınması mantıklı bu saatten sonra benzin can sıkmaya başladı gereksiz ....

ben astrayı çok begeniyorum ama performans beklemiyorsanız tavsiye ederim 1.3cdti corsa dan 1.4tdı cordoba daha iyiyse 1.3 cdti astradan 1.6 cr tdi leon kat kat iyi demektir

Geri
Üst Alt