Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Astra mı, Yoksa Leon'mu?

D10ATELLO

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Araç alma arefesinde biri olarak uzun süren araştırmalarım sonucunda iki araç arasında kararsız kaldım. Yeni Astra 1.3 CDTI Enjoy Plus Paket ve Seat Leon 1.6 TDI CR Style. Yeni astra donanım olarak Seat'tan çok fazla artıları var. Kasanın yeni çıkmasıda artı bir değer. Ama ikinci el değerinin düşük olduğu söyleniyor, o da dezavantajı. Leon ise donaım olarak oldukça geride kalıyor, astra'ya göre, ayrıca 1-2 sene sonra kasanın değişecek olması ayrı bir olumsuz yönü. Ama Leon'un ikinci el değeri daha yüksek, Astra'ya göre. Siz olsanız ne alırdınız, benimle paylaşır mısınız?

Ben Leon 1.6 TDI DSG aldım geçen hafta gayet memnunum şu ana kadar :) Donanımı da oldukça iyi ve yeterli bence. Opeli oldum olası sevmedim nedendir bilinmez :) Aynı ikileme ben de düştüm ama 1.3 olması işime gelmedi açıkcası bana yetmez diye :) 1.6 otomatik dizel varken niye 1.3 e para veriyimki diye düşündüm. bende 1.4 polo vardı gitmiyor diyodum. Gerçi şimdi o polodan sonra değişti teknoloji ama leon kadar gitmez ne kadar olsa bence :) Şehir içinde o kadar koymuyor ama uzun yolda bitmiyor yol :)

Astra 1.3 CDTI Enjoy Plus Paket fiyatı nedir. ??

1.3 CDTI Enjoy Plus Paket fiyatı 44000 TL. Bende Kerem arkadaiı gibi düşünüyordum, 1.6 TDI CR DSG alayım dedim. Araç fiyatı 47000 TL. Ama 47000 TL veripte araca servisinde park sensörü taktırmak bana ağır geliyor. Bence bu aracı sevenler için yapılmış bir ayıptır bu durum

Park sensörü ztn hemen her arabada opsiyonel ama onuda hediye ediyorlar ztn masrafı yok :)

1.3 CDTI Enjoy Plus Paket fiyatı 44000 TL. Bende Kerem arkadaiı gibi düşünüyordum, 1.6 TDI CR DSG alayım dedim. Araç fiyatı 47000 TL. Ama 47000 TL veripte araca servisinde park sensörü taktırmak bana ağır geliyor. Bence bu aracı sevenler için yapılmış bir ayıptır bu durum

tamamen doğuşun satış politikası wv i satış olarak geçtiği için baltalıyor

kendinizi üyelerimiz kısmında tanıtırmısınız

ben astra alırdım hem daha yenı kasa hemde daha ozellıklı dızel olarak tabı benzınlı desen tsi ı tek gecerım

motor konusunda soru işaretleri olmasa yarın gider bir astra alırım

o motor o arabaya pek yakışmıyor, illaki dizel ve illaki iki araba arasından kaldıysan Leon' un dizel motoru astranınkinden çoook çoook önde, ama malzeme kalitesi olarak da astra leondan bir kaç adım önde bana göre

almadan önce muhakkak astrayla bir test sürüşü yapın, hoş ben daha yapmadım ama teknik verilere dayanarak o motorun astraya yetmeyeceğini yetse bile ekonomi bakımından çok verimli olmayacağını düşünüyorum

Daha hafif bir kasa olan Grande Punto da bile 230 tork varken, Leondan ağır kasaya sahip Astrada 190 tork sıkıntı yaratır gibi geliyor

Arkadaşım takılma bu kadar para olayına, eğer bir aracı almak, yada ondan vazgeçmek 500 tl. için olabiliyorsa bu kişinin ne istediğini bilmemesinden olabilir ancak. Bende on gün önce aldım LEON 1.6 CR DSG Park sensörleride dahil 46.500 tl. aldım çokta memnunum. O Opelin Fiat motorlu olduğunu düşündüğüm Astrası beni pek ilgilendirmiyor. İki donanım cilasıyla vw nın CR motoru vede DSG harikasını kolay silemezler doğru olan tektir her daim. Ama Zevk meselesidir, Göreceli bir kavramdır yani.....Seçim senin sonuçta belki otomatik düşünmüyor olabilirsin motorları kıyasla o zaman...

Geri
Üst Alt