Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yeni araç alan arkadaşlar için ( 0 km)

GRKMSRGL ve yalcingedik gereken açıklamayı ÇOK NET yapmışlar cahil adama bunu anlatsan bile anlar aksini idda etmekte kara cahillikten başka birşey değildir kimse kusura balmasın

koyulan videolar motorların nasıl üretildiğini gösteriyor neden kitapçığa o mühendisin bunu yapma dediğini açıklamıyor.

gelelim görkem sana. senle yüzyüze görüşmüşlüğümüz muhabbetimiz aramızda saygı var onun hatırına hakaretini görmezden geliyorum.

çok basit bir örnek anlatacağım. bir şantiyeye gittiniz diyelim. bir proje yaptınız. kalfaya dedinizki böle böle böle yapıcan. kalfa dönüp size derki öyle olmaz şöyle şöyle olur bazısı doğrudur bazısı ezberdir tamamen yanlıştır. yanlışını söylersin adam tamam der sen arkanı dönersin bildiğini okur arkandanda söylenir " lan bu mühendislerde bi b.ktan anlamıyor arkadaş".

bunun sonun ne olduğunu herkes marmara depreminde çok güzel öğrendi. (keşke olmasa idi) ben yaptım bak oluyor hiç birsıkıntı yok muhabbetleri hiç bir teknk - bilimsel dayanağı olmayan sıradan sanayi çırak sözleridir. ötesi değil.

bu yüzden bana kalkıp kompresyon nedir bir motorda kompresyonun önemi nedir kompresyon kaybı - kaçırması nasıl olur nasıl başlar - - motor yağlama sistemi nasıldır motor bloğunda kullanılan çeliğin veyahut metalin ne kadar sürede yağı içine emeceğini, motor yağının motor parçaları arasında doğru şekilde ne kadar sürede işleyeceğini, yararlı kurumların ne kadar sürede oluşacağını falan çok iyi biliyorsunuz bende daha bir şey demiyorum.

siz bildiğiniz gibi yapmaya devam edin. arabasına değer veren arkadaşlar varsada onlar VW in resmi kullanım klavuzunun önerdiği şekilde yapsınlar.

Mekanik olan ve hareketli parçaları bulunan herşeyin bir alıştırma süresi vardır..

o iş makinası olayınada gelirsek bir gün yolun düşerse bir şantiyeye yeni bir makinede varsa orada operatöre sor kitapçığını bir çıkarsın açın bakın üretici oraya ne yazmış.

ben bizzat kendim kendi tasarladığımız ve ortağımızın üretip yurtdışına sattığı iş makinelerinde kullandığımız motoru satın aldığımız üretinin önerdiği alıştırma kurallarını kullanım kılavuzuna kendi ellerim ile yazdım. ki o makinelerden birisi japonya gibi ithalatın imkansıza yakın olduğu bir ülkeye satıldı.

dahada başka bir şey demiyorum.

bu konu tamamen kitapçıkta yazdığı gibidir fabrikada nekadar da test etseler arabanın üstünde alışma süreci vardır bu işten anlamayan birisinede sorsanız size mantıklı olarak böle der biz boşunamı 1500 km asılmadık gaz :D

her mekanik parçanın tabi ki bi alıştırma süresi vardır,alıştırmazsan alışmayacakmı:) tabiki alışacak:) ben de arabayı aldığımda görkemin dediği gibi yaptım,hiç unutmam ertesi sbh 100tl lik benzin alıp ankaraya gitmiştim sıka sıka.her düzlükte 210u sıkıntısız görüyorum bendede bir sıkıntı olmadı.ama su an 0 km bi araba daha alsam sanırım yunus emrenin savunduğu gibi ilk 1000km dikkt ederim sıkıştırmadan vs vs...sonuçta öylede alışacak böylede alışacak bu (işin esprisiyle konuşuyorum).yani blndği gibi araba işi birz da şans işi diye düşünüyorum,ztn bzm 1.6 8v ye kum atsan yakacak ve sorun çıkarmayacak maş:eek: birimiz musaya inanıyoruz birimiz isaya,mevzu bu kdr basit bence ve birbirimizi kırmaya gerek yok arkadaşlar...

her mekanik parçanın tabi ki bi alıştırma süresi vardır,alıştırmazsan alışmayacakmı:) tabiki alışacak:) ben de arabayı aldığımda görkemin dediği gibi yaptım,hiç unutmam ertesi sbh 100tl lik benzin alıp ankaraya gitmiştim sıka sıka.her düzlükte 210u sıkıntısız görüyorum bendede bir sıkıntı olmadı.ama su an 0 km bi araba daha alsam sanırım yunus emrenin savunduğu gibi ilk 1000km dikkt ederim sıkıştırmadan vs vs...sonuçta öylede alışacak böylede alışacak bu (işin esprisiyle konuşuyorum).yani blndği gibi araba işi birz da şans işi diye düşünüyorum,ztn bzm 1.6 8v ye kum atsan yakacak ve sorun çıkarmayacak maş:eek: birimiz musaya inanıyoruz birimiz isaya,mevzu bu kdr basit bence ve birbirimizi kırmaya gerek yok arkadaşlar...

alışmayacak die bişi yok sdimi sonuçta aracımızı böle kullansak bi zararımız olmayacağı gibi karımız olabilir 0 parçalar :D

Can senin verdiğin örnekte boş blok toplayalım dediğin olay zaten sizin showroomdan aldıgımız arabalarımızın öyle oldugunu iddaa ettiğinize geliyor boş blok topladıgında sen topluyorsun bizim showroomdan çıkardıgımız arabaları fabrika üretiyor yani o adam rodajını yapıp gönderiyor senin sanayideki usta yada en kral modifiyecin boş bloğu topladıgında sana hadi ilk marşa sen bas keyfine göre kullan demeyecek heralde. biz burada fabrika üretimi sıfır araçtan bahsediyoruz

Senın sıfırı aldıgın arabanın motorunu fabrıka farklı b sekılde mı topluyor ? Proseduru neyse o yapılıyor.Yukardakı vıdeolar sızın elınıze gecen arabaların motorları degıl uretıme gırcek olan motorların testlere tabı tutulup sorun cıkarmıcak halde uretıme gecmesı ıcın yapılan uygulamalar.servısler 1000 km sonra gelın yagına bakalım lafını bosuna dıyorlar o zaman.Rodajı yapılmıs motor neden yag eksıltısın ? Sen arabanı aldıgın gıbı gazlamıs olabılırsın araban ıllakı motor bıtırcek dıye b durum yok 87k da hatta senın arabana bsy olcak dıyen de yok zaten.Burdakı onemlı kısım rodaj denılen olayın motorun araba ustundeyken yapılıyor olması,0 arabaların fabrıkada tek tek alıp gezdırıldıgını yada bos roll ların ustunde yurutuldugunu flan mı dusunyosunuz ? Ek olarak senın arabanın fazla devır donmesı de senın tapagaz gıdıp de arabayı acmandan gelmıyor,arabanın kesıcısı neyse o dur yazılımsal olarak ellemeden kımsenın arabasında bsy degısmez farklı kullanım tarzlarından arabaların hepsını sorunsuz kabul edıyorsak.Kesıcı devrı baslı basına yazılımsal b olaydır ısın ozunde rodajla onla bunla sunla alakası yoktur zaten.

Ben su konuda kıtapcıkta yazanı onu bunu gectım de su sorunun cevabı verılsın madem rodaj yok,0 alınan araba 1000km gıttıkten sonra madem onceden rodajı yapılmıs neden yag eksıltır ? Bunu ısteyen yapsın ıstemeyen yapmasın ama kımse kımseye var yada yok demesın Vw den resmı yazı gelmeden .

alışmayacak die bişi yok sdimi sonuçta aracımızı böle kullansak bi zararımız olmayacağı gibi karımız olabilir 0 parçalar :D

hani karın olurmu bilmem tabi ama benim zararım olmadı onu belirtmek istedm,dediğim gibi su an yine kısmet olurda 0 araç alırsam bu kez dkktli kullanırdım 1000-2000km falan.o zmn 17 yaşındaydım dünya umrumda dğldiki parçaların alışması umrumda olcaktı:) ama şimdi umrumda olur sanıyorum ve dediğim gibi bi süre dkkt ederdim sıkmazdım pek,parçaların alışması mantığı bana düz orantılı düşüyo şu an:)

GRKMSRGL ve yalcingedik gereken açıklamayı ÇOK NET yapmışlar cahil adama bunu anlatsan bile anlar aksini idda etmekte kara cahillikten başka birşey değildir kimse kusura balmasın

uslubuna dıkkat et bıraz,konuya yazıcak bseyın varsa ınsanlara hakaret eder sekılde yapmaktansa bılgını paylas,ithamda bulundugun kısı senın yasıtın mı oncelıkle b ona bak sonra yaz ciz

Geri
Üst Alt