Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yeni araç alan arkadaşlar için ( 0 km)

siz bildiğinizi okuyunuz aracınızıda mümkünse bu site dışına satınız bu siteden kimsenin canı yanmasın.

konuyu nereye getirdiğinin farkındamısın arkadaşım burası düşüncelerimizi paylaşdığımız bir forum. konulara cvp vererek hatamı yapdım? birsey söylüyorsun bende aksini idda ediyorum ve bir video koyuyorum konuma o ucuz program diye yazan sensin ama aksini ispatlayacak bir tezin yok ben sana yine saygı duyuyorum ama sen bana bu site dısında satınız derken benim sattığım bir sey yok.. nereye gelmeye çalışdığını anlamadım sanırım biraz fikir ayrılığından dolayı kızdın. kızacak bir sey yok:) satsamda benim arabamı alacak kimse çıkmaz burdan mrk da etme ;)

her koyulan video doğru olacak diye bir şey yok. ben o programdakilerin ne boklar çevirdiklerini iyi biliyorum ve bu siteden 2 başka arkadaşımızda çok iyi biliyorlar. bizzat bizim adımızı arka arkaya söyleyerek üstüne basa basa özür dilediler ki yapmasalardı canlarına okuyacaktık onların sen kalkmışsn benim tezim video cart curt diyorsn.

almanyada motoru tasarlayan adamdan çok bildiğini iddia ediyorsun bilimsel açıklamasını bile okumadan işkembeden ezberden devam. allah yolunu açık etsin ne diim.

uslubunu yazı seklini alkışlıyorum. geldiğin noktaya bak. senin geçmişde yasadıkların beni ilgilendirmez bende senin söylediklerini senin bana söylediğin uslupda cvp veremiyorum ama banada bilimsel bir açıklama getirmediğin sürece o almanlardan ezberden başka bir sey deil diyorum... saygılar

konu çok alakasız yerlere gitmiş herşey diploma demek değil memlekette diplomalı kasaptan bol ne var ? okulunu bitirmene çok birşey kalmamış tebrik ederim umarım hayatında çok başarılı bir insan olursun ama daha deminde dediğim gibi diplomadan daha önemli birşey varsa o da Tecrübedir . Peki sana bir soru motoru tasarlayan adam kaç kere tasarladığı ürünü günlük kullanmıştır ? şunuda bir netlşetirmek lazım rodajdan kasıt sadece motor rodajı mı ? yürüyen rodajı ne olacak ? o parçalar birbirine nasıl ısınacak ?eğer motorsa motor rodajına gerek yok neden diye sorarsan fabrikada her motor tek tek test ediliyorken belirli devirlerlede gezdirilerek gereken rodajı ve kontrolü yapıyor o yüzden motor rodajına gerek yok

yeni nesil motorlarda son kullanıcıya motor rodajı bırakılmıyor sebepse kullanılan motorlar garanti kapsamına girmesi için önceden belirli saat çalışdırılmış olmasından dolayı. araçları kullanma klavuzundaki ibareler verilen garanti süresince araca olabilecek hasarlardan olabildiğince az zarar görmesin için yani firma koruma araç koruma olarak değil yazılıyor. düşünceyi size bırakıyorum ama şunları söyleyecem ve soracam siz verdiğiniz ürüne garanti veriyor olsanız bunu garanti süresinde sizden para çıkmasın diye elinizden geldiğince kısıtlayıcı ve zaman alıcı seylermi yaparsınız yada bas kardeşim gaza kim tutar senimi dersiniz:)

yeni nesil motorlarda son kullanıcıya motor rodajı bırakılmıyor sebepse kullanılan motorlar garanti kapsamına girmesi için önceden belirli saat çalışdırılmış olmasından dolayı. Araçları kullanma klavuzundaki ibareler verilen garanti süresince araca olabilecek hasarlardan olabildiğince az zarar görmesin için yani firma koruma araç koruma olarak değil yazılıyor. Düşünceyi size bırakıyorum ama şunları söyleyecem ve soracam siz verdiğiniz ürüne garanti veriyor olsanız bunu garanti süresinde sizden para çıkmasın diye elinizden geldiğince kısıtlayıcı ve zaman alıcı seylermi yaparsınız yada bas kardeşim gaza kim tutar senimi dersiniz:)

nokta

sana gelip benimle aynı fikirde olacaksın mecbursun demedim al kardeşim ben öyle kullanmadım ben böyle kullandım ırzınamı geçtim ne yaptıysam yaptım sanane açmışsın bir konu eyvallah hadi fazla uzatıp canımızı sıkma herkesi kendi fikrine uydurmaya çalışma sen rodaj yapadur ben tapagaz gideyim sanane senin sıfır aldıgın arabayı tapagaz sürmüyorum ya kardeşim hadi şimdi daha fazla can sıkma mühendismi olursun ne olursan ol adamı sinir etme

Güzel paylaşım ve bana görede doğru şeyler ama bunları uygulamak kişilere kalmış.İsteyen uygular istemeyen uygulamaz!Boşuna birbirnizi yormayın,üzmeyin zira buna gerekte yok.

xx

yeni bir motorun rödajda zorlanmamasının bence de önemi var ancak rödajda sıkıştırılarak kullanılan motorun rödajda kitabına göre kullanılan motordan daha iyi yada kötü gider diye bir söylemde çok yanlış.... hiçbir emsal araç aynı emsaldeki bir araçla aynı gücü ve kuvveti gösterecek diye bi kaide de yok malesef yani burdan şunu çıkarırsak daha doğru olur rödaj yapan yada yapmayan her emsal motor birbirini az bi farkla geçebilir ve bu rödaj yapıp yapmamaya bakmaz bence... ben araçlarımı hep sıfır aldım hayatımda ilk defa bu aracımı 2.el aldım ve hiçbir sıfır aldığım araçta aracı rödaj süresinde zorlamadım ancak hiçbir aracım rödaj süresi sonrası bana gitmeme yada motor arızası çıkarmadı ve emsalleriyle gayet makul şekilde yürüdü ve hiç kafamda soru işareti yaratmadı.... burda fikirleri karalamayın sadece fikirlerinizi paylaşın burda doğru olan budur....

Geri
Üst Alt