Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni aracım honda civic ile ilgili bağulma sorunu yaşıyorum.

__NrS__

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba.
Çok sevdiğim ve çok emek verdiğim ibizamdan ailemin büyümesi sebebiyle üzülerek ayrıldım. 2005 lpgli otomatik honda vtec aldım.aldıktan 2 ay sonra boğulma yaptı. motor soğukken çalıştırdığımda benzindeyken boğulma yapıyor.gaz verdiğimde manifoltun oralardan bi pat sesi geliyor.3-5 sn sonra kendine geliyor.bu sorunu lpgdeyken yada gün içinde kullanımda yapmıyor.bir çok söylenti var.contadan bahseden var, supapların değişmesi ve rektefe işleminden bahseden var, lpg ayarından bahseden var, manifolt çıkışı kruvazör diye durumdan bahseden var.yani varda var. motoru açtırmadan önce bi fikri olan,yada bu işten anlayan insaflı bi usta bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum. scw ailesine güveniyorum,her zaman sorunlarımı çözmüştür.şimdiden teşekkürler.

Nurullah hocam geçmiş olsun öncelikle. Böyle bir arızayı seat forumlarında ben duymadım. Siz edindiğiniz bilgileri nereden aldınız? Hiç Honda servisine gösterdiniz mi? Yoksa Honda forumları vb. yerlere mi sordunuz?

buji ve buji kablolarını değiştir büyük ihtimalle geçicektir sorunun..fakat aracına uygun olan ürünü seçmen çok önemli

Nurullah hocam geçmiş olsun öncelikle. Böyle bir arızayı seat forumlarında ben duymadım. Siz edindiğiniz bilgileri nereden aldınız? Hiç Honda servisine gösterdiniz mi? Yoksa Honda forumları vb. yerlere mi sordunuz?

Emre kardeşim saolasın. teamhondaturkey sitesine yazdım ordan yardımcı olmaya çalıştılar.tamirci arkadaşta fikir yürüttü.motoru açmaya cesaret edemedim.hem vakitten hem nakitten kaynaklı :) bu hafta yoğunum hafta sonu inş göstercem ya servise ya sanayiye.motorun içinde oluncada problem bilgisayardan görünmüyor.yani bana ilgisi olmayan parça bozuk deseler anlamadan değiştirin derim.boşuna masraf ettirmesinler ondan bilen duyan başına gelen varsa bi danışayım dedim.

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

buji ve buji kablolarını değiştir büyük ihtimalle geçicektir sorunun..fakat aracına uygun olan ürünü seçmen çok önemli

cezmi abi hafta sonu onlarıda deneyecez muhtemelen.sorun yaratabilecek nedenlerden görünüyor.İnş kısa sürede hafif hasarla kurtarırız.teşekkür ettim önerin için.

Hayırlısı olsun, sizin de dediğiniz gibi, motor açtırmak son çareniz olsun. Araç normal gidişte sorun yapmıyorsa birşey olmaz. Sonuçta HONDA'dan bahsediyoruz ;)

Aracı litfe kaldırınca deneyin bir de.

:eek:key: aynen. motoru açmadan her yolu denicez :)

Geri
Üst Alt