Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Arabalara Dair Küçük Bir Bilgi...

Şimdi Pazarlama bölümü okuyanı olarak konuya açıklık getirelim. Bu kokunun evet gerçekten sıfır parfümü olanı var olmayanı gercekten parça kokusu olanıda var. Belli markalarda bu kokunun insana zararlı kansorejen içerdiği kötü plastik parça vs kullanılan araçlar için söyleniyor. Şöyle bir durumda var çok çok özel markalar bunu kullanmakta. Örneğin Rolls Royce markasının satışları düşmüş ve kimse bunun nedednini bulamamış. Sonralardan (Markayı tam ama hatırlamıyorum Derste gördük bu konuyu) farkedilen neden aracın üretimi sonrasında kullanılan kokunun değiştirilmesi ve daha ferah bir parfüm kullanılması olmuş.Firma hemen aynı bu markanın kendine has kokusuna geri dönüyorve eski satışları yakalıyor gibi örnekler var gerçek anlamda...

Bazı arabaların sıfır kokusu, kedi - köpek maması gibi..
Özellikle Peugeot ve Citroen'lerde..

chemical guys new car scent de wardi bi ara ama kullanici yorumlari pek olumlu diildi,tam ayni koku degil diyorlardi

http://en.wikipedia.org/wiki/New_car_smell
Yiğitim bunu firmalar açıkca afişe etmezler zaten pazarlama taktiği.sözlüklerde okuyorum bir çok kişi kokusundan dolayı ikinci el alcakken,sıfır araba alan bir çok kişi var,ama dediğin gibi sırf arabalarda yok bu olay yeni giysilerdede sanki bu var gibi veya diğer tüketim mallarındada... :)

Timur'um dediğim gibi parfüm olsa da nerdeyse 2 sene oldu hala geliyo arada burnuma..parfümse bile sağlam bi parfüm.. :)

sıfır kokusu dediğiniz plastik ve diğer salf malzemenin kokusu arkadaşlar araba yeni olunca o malzemeler yeni olunca kokusu oluyor arabayı kullandıkça o koku gidiyor güzel bi koku değil bence

---------- Post added at 21:16 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

buda her arabada aynı değildir bu kokuyu parfüm yapıp satmaları imkansız hyundainin kokusu başka renonun başka bmw nun başka

harbiden çok güzel koku ya
bende de vardır o hastalık
yenı araba kokusunu cok severim :D

Geri
Üst Alt