Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Aldığım Toledo Arabamda Kafama Takılanlar. ( far-kapı açık uyarısı vs.)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ghosti

Kayıtlı Üye
merhaba, tanışma mesajımda yazdığım gibi arabamı yeni aldım 2002 Toledo Signo Plus 16V.
ancak bazı konularda sıkıntım ve sormak istediğim şeyler var yardımcı olmanızı rica ediyorum. madde madde yazarak anlatmaya çalışayım.

1- Arabayı stop ettiğimde kontağı çıkarttıktan sonra yada çıkartmadan kapıyı açtığımda far açık uyarısı vermiyor.

2- araba çalışırken kapıyı açtığımda yada açıkken çalıştırdığımda kapının açık olduğu ile ilgili hiçbir uyarı lamba yada ses yok ( ön yada arka kapı farketmiyor) üstteki lamba anahtarını 3 pozisyonda da test ettim. aslında bu durumda nasıl bir uyarı alacağımda bilmiyorum lambamı yanar sesmi duyarım bilen arkadaşlardan rica ediyorum.
sigorta tablosunda olan sigortaları kontrol ettim hepsi sağlam.. birkaç boş sigorta vardı ama şemadan bişey bulamadım.
yani garip geldi bu kadar donanımlı arabada bu özellik yoksa eğer.

3- araba çalışırken şoför kapısındaki anahtar resimli düğmeye bastığımda 3 kapıda kilitleniyor ama şoförün arkasındaki kapının düğmesi inip geri kalkıyor. yani o kapı kilitlenmiyor.. nedendir ne yapılabilir.

bu sorunlarım hakkında yardım rica ediyorum.. şimdiden teşekkürler.

öncelikle aracınız hayırlı olsun....

sorularınızı bilgim dahilinde cevaplayayım..

1. eğer kapı açıldığında farlar açıksa ve uyarı vermiyorsa yüksek ihtimalle şoför kapısını açtığınızda iç aydınlatma ışıklarıda yanmıyodur.. bunun sebebi kapı kilidi içerisinde sensör var eğer o bozulmuşsa bu tür arızalar veriyor... tamir ettirmenin ücreti 50-100 TL arası değişir tek kapı için... serviste kilit ücreti en son sorduğumda 350 TL idi...

2. araç üzerinde kapıların açık olduğunu gösteren herhangi bir uyarı sistemi yok.. tek farkedebileceğiniz şey iç ışıkların yanık kalmasıdır.. çünkü aracı çalıştırınca iç ışıklar söner ama kapılardan herhangi biri açıksa ışıklar sönmez... tabi bunun için kapı sensörlerinin çalışır vaziyette olması gerekiyor..

3. kapı kilit mekanizmasında problem oluşmuş olabilir.. yada kilit tam olarak kapanmıyor olabilir.. yani sorun büyük ihtimalle kilit mekanizmasındadır...

öncelikle aracınız hayırlı olsun....

sorularınızı bilgim dahilinde cevaplayayım..

1. eğer kapı açıldığında farlar açıksa ve uyarı vermiyorsa yüksek ihtimalle şoför kapısını açtığınızda iç aydınlatma ışıklarıda yanmıyodur.. bunun sebebi kapı kilidi içerisinde sensör var eğer o bozulmuşsa bu tür arızalar veriyor... tamir ettirmenin ücreti 50-100 TL arası değişir tek kapı için... serviste kilit ücreti en son sorduğumda 350 TL idi...

2. araç üzerinde kapıların açık olduğunu gösteren herhangi bir uyarı sistemi yok.. tek farkedebileceğiniz şey iç ışıkların yanık kalmasıdır.. çünkü aracı çalıştırınca iç ışıklar söner ama kapılardan herhangi biri açıksa ışıklar sönmez... tabi bunun için kapı sensörlerinin çalışır vaziyette olması gerekiyor..

3. kapı kilit mekanizmasında problem oluşmuş olabilir.. yada kilit tam olarak kapanmıyor olabilir.. yani sorun büyük ihtimalle kilit mekanizmasındadır...

teşekkür ederim.,
kardeş ama 4 kapıyıda açtığımda lamba falan yanmıyor bu 4 kapının hepsininmi sensörü bozuk.?

peki abicim ben bir soru sorayım senin vereceğin cevaba göre bende soruna cevap vereyim :)

kapıları açtığında kapı içlerinde alt tarafta kapı içi ışıkları var.. onlar kapıyı açınca yanıyormu ? eğer yanıyorsa iç aydınlatma düğme ayarlarında sıkıntı vardır.. ama yanmıyorsa kapı sensörleri bozuk demektir...

abi antepte kalıon buluşmalara gelmion oldumu abi ya :)

peki abicim ben bir soru sorayım senin vereceğin cevaba göre bende soruna cevap vereyim :)

kapıları açtığında kapı içlerinde alt tarafta kapı içi ışıkları var.. onlar kapıyı açınca yanıyormu ? eğer yanıyorsa iç aydınlatma düğme ayarlarında sıkıntı vardır.. ama yanmıyorsa kapı sensörleri bozuk demektir...

yok 4 kapıda da aydınlatma lambaları yanmıyor :mad: hepside bozulmuş olabilirmiki ?

abi antepte kalıon buluşmalara gelmion oldumu abi ya :)

kardeş hele bi dur 3 gün oldu daha :) hemen komaya sokmayın :) katılırız inşallah.

levent bey siz daha önce svitch tamiratı yaptırmışsınız galiba birde bunlar oksitlenemde yapıyormuş bana yerini bi tarif etseniz pas sökücüyle felan bi denesem..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt