Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni aldığım 1.4 tsi fr aracımın uzun yol yakıt tüketimi(ss yok)

ertuğrul

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracımla kayseriden bayburta yolculuk gerçekleştirdim.yüzde 70 hız sabitleyicisi ve 90 la gittim yolların kötü dik ve aracın çekmediği yerlerde normal sakin sayılabilecek bir sürüş gerçekleştirdim zaman zaman 120 e sabitlediğim yada çok kısa süre 160 la gittiğimde oldu...
kayseride fulledim aracı ve bayburttaki kalacağım yere vardığımda 653 km gelmiştim depo göstergesi çeyreğin bir çıt üstündeydi ve 130 km yazıyordu.(yolların otoban ve pürüzsüz olmadığını belirtmek istiyorum) yani toplamda henüz 900 km deji aracımla bir depoyla 780 km civarı gidebileceğimi anladım.ve araç henüz rodaj döneminde.
sizce nasıl?

Normal Bence Rodaj dönemi.
Bende Sattığım aracımla 210 tl full dolu benzinle 870 km yol gittim. 120km şehiriçi geri kalanı şehirdışıydı.
Bundan 2 ay önceki benzin fiyatıyla :D Sanırım 3,95 almıştım.

normal değer bence rodaj tamamlanınca daha aşağı ineceğini düşünüyorum

Değerler çok iyi Bu değerler beni bu benzin pahalılığında TSI götürecek:eek:key:
ama sakin kullanım değerleri değil bana sportif kullanım değerleri lazım Bende basmazsam tüpte 120 tl ye 600 km şehir dışı yol gidiyorum ama basmadıkça bence bi anlamı yok ekonominin şöyle sürekli 120 - 160 gitsek ne yakar mesela önemli olan bu ;)

ben bunu bayburttan dönüşte yapacağım 1500 km yi ggeçsin agresif değil ama yüksek süratlerde uzun uzun yol gelcem ve paylaşcam burda:)

ben bunu bayburttan dönüşte yapacağım 1500 km yi ggeçsin agresif değil ama yüksek süratlerde uzun uzun yol gelcem ve paylaşcam burda:)

Bekliyorum; zira 1.6yı tüpte agresif kullanmak fazlasyla pahalıya geliyor.. dolayısıyla paylaşacağın bilgiler benim için önemli..

Değerler çok iyi Bu değerler beni bu benzin pahalılığında TSI götürecek:eek:key:
ama sakin kullanım değerleri değil bana sportif kullanım değerleri lazım Bende basmazsam tüpte 120 tl ye 600 km şehir dışı yol gidiyorum ama basmadıkça bence bi anlamı yok ekonominin şöyle sürekli 120 - 160 gitsek ne yakar mesela önemli olan bu ;)

150-160 km/h hızla 230 tl benzin aldım,almadan öncede 20 km menzil gösteriyordu.
420 km yol yaptım bu hızla,menzil de 15 km gösterirken benzinliğe girdim, Tüketim Yol bilgisayarında 11.8 Lt olarak gösteriyordu.
Bu Değerler 40 günlük önceki değerler Kapı komşumun arabasıda 1.4 fr cenaze dolasıyla bu hızlara ulaşmak zorundaydım.Araçta 4 kişiydik.

öncelikle başınız sağolsun allah taksiratını affetsin :(
yakıt tüketimi içinse Yuhh diyorum harbi harbi 500 kuruştan bahsediyosunuz.. Bende LPG ile o hızlarda 13lt ortalama yakıyorum..

arkadaşlar ben artvinden trabzona 4 kişi gittik geldik şehir içleri de dahil 80-90-100 hızlarla gittim geldim bide bakım km geçti!!!!yakıt 6.4 normal zevkine gidiyorum.....arkadaşlar!!!!!!!MOTOR SILK var benim araçta az yakıyor arkadaş bunu bilin....eskiden erzurumdan artvine gelince 7-hatta ilk alıp geldiğim de basmama rağmen 7.5 leri yakmıştı şimdi erzurumdan artvine 5.8 lere geliyorum varın siz düşünün....MOTOR SILK KULLANIN....öğretmenim ha satıcısı falan değilim...1 yıl önce koymuştuk araba direk farketti abartılı değil ama farketti....geçen hafta diyorum ya panzer motoru 1.6 102 ile normal sürdüm 500 km yol hopa dağı dahil akçaabat ışıkların tümünde durup patili kalkışlar da dahil 6.4 yaktım...288 kuruş....benzin vede 4 kişi ışıklarda dahil....n e tüpü yav...az yakıyor benim araç size başka ortalama vereyimmi artvin ardahan sahara dağı var o kadar dik ve o kadar rakım çok ki leonun 1.6 motoru bitiyor ve de 3.vites dip gaz gidiyorum pardon gidemiyorum 2 ye düşüyorum şehir içinden beter yolda da 120-140-170 gidiyorum git gel taş patlasa bas bas 7 lt ortalama olay BİTMİŞTİR....benim aracın motorunu çok iyi açtım ve de 37 000 km de MOTOR SILK koydum şu an 52 bin de ve bakımsız bu değerleri veriyor...sizin araçlarınız bence motor sılksiz....çünkü motor sılk den önce artvin trabzon 70 i geçmeden 6.6 6.7 lere gelemiyordum ama şimdi....​

rodaj dönemi için muhteşem değerler. sakin kullanımında etkisi olmuştur muhakkak ama şaşırdım açıkçası..

Geri
Üst Alt