Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni aldığım 1.4 tsi fr aracımın uzun yol yakıt tüketimi(ss yok)

Değerler süper bence rodajdaki araç için, bu motor silk ne ayak ya bunu bilen varmı yağ katkısımı

bu değerlerin kıymetını bıl :D

Değerler süper bence rodajdaki araç için, bu motor silk ne ayak ya bunu bilen varmı yağ katkısımı
evet kürşat...sıfır motora konmuyo enaz 10 bin yapmış olması lazım ben 37 bin de koydum...bakımda yağ-yağ filitresi değiştirdikten sonra aracı çalıştırıyorsun aracın hararetini orta noktasına getiriyorsun (normal çalışırken bulunduğu yere) hararet o bölgeye gelince motoru stop ediyon şişeyi iyice çalkaladıktan sonra bu önemli (200 ml) tamamen boşaltıyorsun motoru tekrar çalıştırıp ya rolantide 15 dk boş çalıştırıyon ya da 30 km yol yapıyon ikisinden biri... sadece 1 kez koyup 150 000 km hiç konmayacak...kısacası 1 kezlik bir ürün...zararının olduğunu görmedim mesela bizim 1.6 ların bir motor uğultusu vardır hemen hemen bitti...ve de yakıt değerlerim gerçekten azaldı 0.5 lt ler civarı enaz azaldı...alt devirleri acayip güçlendi aracın...önceden 3.vites ile virajların içinde kalıyordum inan artıık 3 ile dönebiliyorum...ama dedim ya ilk bakımdan önce konmamalı...ama yine de siz bilirsiniz...garantiliyken koymayın bence motorda normal bir sıkıntı olsa bile ona bükerler...ben garantisi bitince 37 bin de koydum...

arkadaşlar ben artvinden trabzona 4 kişi gittik geldik şehir içleri de dahil 80-90-100 hızlarla gittim geldim bide bakım km geçti!!!!yakıt 6.4 normal zevkine gidiyorum.....arkadaşlar!!!!!!!MOTOR SILK var benim araçta az yakıyor arkadaş bunu bilin....eskiden erzurumdan artvine gelince 7-hatta ilk alıp geldiğim de basmama rağmen 7.5 leri yakmıştı şimdi erzurumdan artvine 5.8 lere geliyorum varın siz düşünün....MOTOR SILK KULLANIN....öğretmenim ha satıcısı falan değilim...1 yıl önce koymuştuk araba direk farketti abartılı değil ama farketti....geçen hafta diyorum ya panzer motoru 1.6 102 ile normal sürdüm 500 km yol hopa dağı dahil akçaabat ışıkların tümünde durup patili kalkışlar da dahil 6.4 yaktım...288 kuruş....benzin vede 4 kişi ışıklarda dahil....n e tüpü yav...az yakıyor benim araç size başka ortalama vereyimmi artvin ardahan sahara dağı var o kadar dik ve o kadar rakım çok ki leonun 1.6 motoru bitiyor ve de 3.vites dip gaz gidiyorum pardon gidemiyorum 2 ye düşüyorum şehir içinden beter yolda da 120-140-170 gidiyorum git gel taş patlasa bas bas 7 lt ortalama olay BİTMİŞTİR....benim aracın motorunu çok iyi açtım ve de 37 000 km de MOTOR SILK koydum şu an 52 bin de ve bakımsız bu değerleri veriyor...sizin araçlarınız bence motor sılksiz....çünkü motor sılk den önce artvin trabzon 70 i geçmeden 6.6 6.7 lere gelemiyordum ama şimdi....​
Abi geçen sene sen sokmuştun şu motor silk olayını hala aklımda kısmetsebu seneki bakımda bende koyucam senin koyduğun ürünün bi linki varsa verirsen sevinirim birde şu nitrojendende bastırıcam hiç bir etkisi olmayacağını düşünsemde sırf sen diyosun diye :D

Abi geçen sene sen sokmuştun şu motor silk olayını hala aklımda kısmetsebu seneki bakımda bende koyucam senin koyduğun ürünün bi linki varsa verirsen sevinirim birde şu nitrojendende bastırıcam hiç bir etkisi olmayacağını düşünsemde sırf sen diyosun diye :D
Motor Silk 150.000 Km Bor Yağ Katkısı Yüzyılın Buluşu ( 250 ml ) - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com
selçuk kardeşim kesinlikle motor sılk işe yarayacak özellikle motor sesine bak ama birazcık da zamana ihtiyaç var zamanla daha da belirginleşiyor ama hemen de olayı anlayacaksın...yalnız nitrojen beni şöyle yanıltmış olabilir mi bilmiyorum benim araçta 4 tane kar lastiği vardı 4 ünü de yaz tipleri ile değiştim ama arkalar 5 yıllık lastikler ve de eski ama bu denli neden yumuşadı acaba kış lastiklerimi çok mu sertti bana öyle geldi bilmiyorum ki ama bence kesinlikle değer...ben farkı gördüm ve de son zamanlarda aracım daha iyi oldu...valahi de yakıtım düştü hani leonun gazına azcık dokununca etki etmez ya motor sılk den sonra az dokununca milimetrik hani şimdi torku az da olsa hissettirdi...

valahı cok ıyı degerler bunlar uzun yol için ben alalı bır sene oldu her zaman fullerım dizel ile daha sehır ıcı bır kere bıle 800 km yı goremedım normalmi hiç bir fıkrım yok

Arkadaşlar motor kaputunu hiç açtınız mı? TDI motor koymuş olabilirler.

Motor silk bor katkı maddesi oluyorsa bende kullanmıştım hatta 1.3 cdti Opel astarda kullandım ozaman Urfa gapel garanti kapsamında satıyordu 30 bin bakımında koydum yakıt Konusunda en ufak bı azalma görmedim veya hissetmedim Fakat dizel araçta hissedilir bı sekilde ses azalıyor oda en fazla 10 bin km falan Mersin kaviden sordum onlar satmiyormus o yüzden garanti kapsamından çıkmasın diye kullanmadım

Motor silk bor katkı maddesi oluyorsa bende kullanmıştım hatta 1.3 cdti Opel astarda kullandım ozaman Urfa gapel garanti kapsamında satıyordu 30 bin bakımında koydum yakıt Konusunda en ufak bı azalma görmedim veya hissetmedim Fakat dizel araçta hissedilir bı sekilde ses azalıyor oda en fazla 10 bin km falan Mersin kaviden sordum onlar satmiyormus o yüzden garanti kapsamından çıkmasın diye kullanmadım
kardeş belli km den sonra da tasarruf başlıyor...ses olayı doğru özellikle ilk km lerde baya azalıyor ama garantili araçlarınıza koymayın herşeyi buna yıkar servisler...

gecen hafta adapazarı - ıstanbul arası 180-230 gıbı yuksek hızlarda gıt gelı 100 lıralık benzınle tamamladım ve yaklasık 320 km yol yaptım basınc gostergem cıldırdı bı ara onun dısında bı sorun yoktu :D

Geri
Üst Alt