Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni alacağım Polo GTI hakkında :)

bextere

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,

Forumu 2-3 aydır aktif olarak takip etmeme karşın yeni üye oldum herkese şimdiden merhaba diyorum.Şimdi diyeceksiniz bana ulan yüzsüz herif gelmiş seatın forumda polo soruyo vwforummu yok diye dikkat ettiğim üzere seartclubworld de bilgileri diğer forumlara 10 basıcak cevher arkadaşlar var bundan dolayı sizi tercih ettim.

şimdi uzun zamandır polo gti için birikim yapıyorduk ve 52.000 liraya 0 araç alıyoruz.
Sormak istediklerim:
Şimdi bu araçda vwde genel olarak bi sorun yaratan kronik bi hata varmı
180 bg şuanlık az olduğunu düşünüyorum garantinin de bozulmaması amacıyla abt yazılım yaptırmayı düşünüyoruz.Abt yazılımın zarar verdiği bir sistem varmı
Abt yazılım dışında ekstra modifiye(motora) ne yaptırabiliriz?(kat iptali vs. vs.. tarzında)
17 jantın bu araca belki biraz büyük olduğunu düşünüyoruz hız açısından 15 jant a çevirmemize mani olan bi durum varmı
bildiğiniz üzere poloların bagaj hacmi 280 lt gtida ise 208 lt bu düşüşün sebebi acaba arabanın içine yer sağlamakmı yoksa aracı küçültmekmi?
Kime sorsam başka araç bak bu araç sana küçük gelir başı sonu bir araba her zaman risklidir diyorlar ancak %80 itibariyle ben araçta tek gezicem zaten evlilik çocuk deseniz daha zamanı bol :) Bu araç küçük olduğundan dolayı gerçekten bi risk yaratırmı.
son sorum olarak biraz ilginç olucaktır ama 320d 184 bg ama ağırlığı fazla polo 180 bg ama ağırlığı az stok haldeyken vs de kim kazanır?

Tekrar teşekkür ediyorum iyi forumlar

ABT'nin eskiden Doğuş'la anlaşması vardı bildiğim kadarıyla şuan yok ki eğer zaten şuan anlaşmalı değillerse ABT yaptırmanın bi manası yok..çünkü o dönemde yazılımı ABT yapardı ve motor garantiden çıkmazdı..bağlandığında köşede çıkan ABT logosuyla birlikte..normalde yazılımlı araçlara güncelleme yapılamazken serviste ABT yazılımlı araçları bilgisayara bağlandığında böyle bi sorun olmamakla birlikle resmi ABT yazılımı güncellemelere vs. de engel olmazdı..sonuç olarak ABT düşünmenize gerek yok bence en son saçma sapan rakamlara doğal olarak garantili olduğu için güzel rakamlar vermiyodu ABT..

motordan biraz daha verim almak için klasik menü..yazılım + spor filtre + egzost..
bu şekilde arabanız zaten hiç ama hiç kasılmadan 200hp'nin üstünü görür..

kronik sorun olarak 7 ileri kuru tip diye geçen DSG'si bazılarında az bazılarında çok yapsa rahatsız edici şekilde sesli çalışan bi şanzuman..gres yağı ile çalışan şanzuman..doğal olsa gerek..

17"lerden 15"lere inmeniz aracın gücünü doğru dürüst iletememesine ve negatif viraj performansının yanında yine de istiyorum deseniz de muhtemelen diskler 15" jantların içine sığmaz..

bagaj konusunda bildiğim kadarıyla akü arkada ve stepne de standart Polo'lardan farklı bu yüzden olsa gerek..
biraz daha iyi ağırlık dağılımı için..

3.20 dizelin içinden geçer GTI :)

15 jant takman pek faydana olmaz, aracın yol tutmaz. fabrikasyon jantları büyültmek neyse ama küçültmek pek mantıklı değil. ayrıca 17 o araç için ideal ölçü.

ABT yazılım da garantiyi bozuyor vw nin artık öyle bir anlaşması yok diye biliyorum. O yüzden Revo veya Evotech öneririm. Servise sokacağın zaman orjinalini yükletirsin garantide sıkıntı olmaz.

Yazılım dışında hava filtresi, downpipe - kat iptali ve komple düz boru , son susturucu takabilirsin. downvalve , intercooler ...

Normal polo ile gti ın gövdesi birebir aynı bagaj neden küçük onu bilmiyorum.

bu arada evet Polo GTI vs. 320d konusunda..üzücü bi görüntü olur 20d adına.. :)

bu arada evet Polo GTI vs. 320d konusunda..üzücü bi görüntü olur 20d adına.. :)

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum klasik menü diye tabir ettiğiniz itemlerın ortalama fiyatlarını yazarmısınız? Bu arada zaten ABT yazılım sürekli sorun çıkarıyormuş diye duydum ama 0 araç olduğu için yaptırmak zorunda kalacaktım garanti yanmasın diye anlaşmaları yoksa yarı fiyatına revo veya süperchips yaparım daha iyi.

3.20 dizelin içinden geçer GTI :)

15 jant takman pek faydana olmaz, aracın yol tutmaz. fabrikasyon jantları büyültmek neyse ama küçültmek pek mantıklı değil. ayrıca 17 o araç için ideal ölçü.

ABT yazılım da garantiyi bozuyor vw nin artık öyle bir anlaşması yok diye biliyorum. O yüzden Revo veya Evotech öneririm. Servise sokacağın zaman orjinalini yükletirsin garantide sıkıntı olmaz.

Yazılım dışında hava filtresi, downpipe - kat iptali ve komple düz boru , son susturucu takabilirsin. downvalve , intercooler ...

Normal polo ile gti ın gövdesi birebir aynı bagaj neden küçük onu bilmiyorum.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler YCO arkadaşımızın söyledikleri dışında sormak istediğim intercooler zaten turbolu araçlarda olması şart değilmi söylediğinizin tipimi farklı? kat iptalini bende düşünüyorum.Ancak söylediğim üzere fiyatlar konusunda pek tecrübem olmadığı ve ilk arabam olacağı için genel bi fiyat aralığına ihtiyacım var sizde verdiğiniz itemlar için tahminen ne kadar tutacağını yazabilirseniz müteşekkir olurum

komple egsoz (iskender) intercooler (forge) dumpvalve (forge) yazılım (revo) fıltre (aem) 205-210 hplerde gıdersın tahmınen 5500tl cıkar yazdıgım parcalar kullanılacak ıse ama polo gti aracım olasa baska markalara bakmam bıle

ve polo gti icin en guzelı 17 jant

Fix menü yazılmış zaten. Onun dışında yazılımda ben PS'den yanayım. Tercih meselesi. 15" jant mantıksız olur. 17" ya da 18" olmalı.

bi çok yerde kronik sorun olarak polo GTI da yağ eksiltmeyi duydum başkada birşey duymadım..
aracın lastiğinin yanak genişliği arttıkça yol tutuşu azalır..
ABT yerine Revo derim..
bence şimdilik 180hp nin keyfini alın daha sonra motora dokunursunuz :)

Tercih olarak 1.4tsı 180lik araçlar içinde en mantıklı en konforlu aracı seçmişsinir tebrikler... polo gtı bu segment de bence ibiza cupra ve bocadan malzeme kalitesi olarak çok daha başarılı ve konforlu bir araç... aracınıza 15inc jant takmayı düşünüyosunuz fakat aracınız bir performans aracı ve 15 jant yol tutuş kalkış konusunda artıdan çok eksi getirebilir bence siz 17 ile devam edin daha iddalı olsun istiyorsanız en fazla 16ya inip enkei rpf01 modeli bir jantla daha hafif ve seri bir kalkış sağlıyabilirsiniz... aracınız hayırlı olsun şimdiden bence pişman olmuycağınız bir araç ve bu tür araçlar içinde ilk tercihim olur... yazılım olarak ben orjinal kullanın bi süre derim yada yazılımn yapacaksanız PSchip öneririm revo stage2lerde çok fazla güç versede o güçlere aracın pek dayanıcağını sağlıklı yürüyeceğini düşünmüyorum en mantıklısı yazılımla 205-210 yapmak olucaktır PSchiptede örneğini gördük çok başarılı....

Geri
Üst Alt