Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni A6 Alüminyum&Çelik kasa

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
yeni a6 da alüminyum çelik kasa kullanılmış bu sayede agırlık azalmış sizce bunun artıları eksileri nelerdir?

bence ağırlıgın düşürülmesi yol tutusu olumsuz etkileyebilir ama performansı artıracagıda kesin.

Uploaded with ImageShack.us

Ağırlığın düşürülmesi ile birlikte AUDİ A6 gibi bir araçta yol tutuşu olumsuz etkiler gibi bir durum söz konusu olmaması lazım...

bilmediğim için fazla bişi demiyim ama yol tutuşunu kesinlikle etkilemez

Zaten kaportası aluminyumdur yıllardır? Ayırca ağırlık düşercek derken, 50-100 kg lardan bahsedilir, yani saç olsaydıya göre yaratılan fark, zaten 1600kg lık kütleden bahsediyoruz. Yol tutuş ile ilgisi yok, daha düşün beygir/emisyon ile bu segmentte iddialı olmaktır amaç.

bence yol tutuşu etkilemezde a6 yı çok beyenmedim sanki basitleştirmişler arabayı farlara led koymak yetmemiş ben sevmedim

Arkadaşlar hafif araba kötü yol tutuş demek değildir...
Audilerde zaten 10 yıla yakın süredir üst kasalarda Aluminyum şase kullanılıyor ama anladığım kadarı ile daha çok parçasını aluminyuma çevirmeyi düşünüyorlarmış...
Hiç bir eksisi olmaz...

hafifleyince neden daha kötü yol tutsun.. :)

Geri
Üst Alt