Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni 1TL, Buda Sonunda Oldu !

bu söylediklerin cok mantıksız. senin karnın doyuyordur tatile acsındır; rus tatile doymuştur uzaya gitmeye açtır amerikalı tatile uzaya gitmeye doymuştur dünyayı ele geçirmeye açtır diye diye sürer gider. belki uydurdugum bu mantıkla verdiğin cevabın nekadar anlamsız oldugunu anlamışsındır. komşuda benzin şukadar bukadar muhabbetlerini yapmanın sacma oldugu cok basit. türkmenistandada benzin elektirik su bedava. birazda onla kıyaslıyalım kendimizide ülkemizi karalayabildiğimiz kadar karalayalım.
Mesutcum anlatmak istediğimi başka taraflara çekme bak dediğim çok net türkmenistana benzin bizden gitmiyor elektrik su da bizden gitmiyor!!!!!!!!BATUM BENZİNİ TÜRKİYEDEN ALIYOR 1.6 TL YE.....!!!!!!!!!!!TÜRKİYEDEEEEEEEEEEENNNNNNNNNNN......BEN DE DİYORUM Kİ TÜRKİYEM BATUMA 1.6 YA VERDİĞİ BENZİNİ NEDEN 4.87 YE HALKINA BASIYORRRR........bu mu anlamsız bence dediğimi anlayamaman anlamsız!!!!!

bizmi gürcistana benzini satıyoruz 1.6 tlye onu anlamadım. bunla ilgili kaynak nedir

ama biz her durumdan zevk almasını bildiğimiz için memnunuz herşeyden...gürcistan da bu yabancılar içinde...bulgaristan....hatta ve hatta ırak....bizden geri alıyolar...

benim de var o tanıdık dost hem de en tepelerde....hristiyan da cennete girer diyen bir zümrem olamaz benim....bir müslüman olarak....ha hristiyana da saygı duyarım ama papaların ellerinin yalanmasını da bana kimse açıklayamaz!!!!ben bunu bilirim...ahir zaman fitnesi....
Fethullah Gülen-Papa Eli Öpme Merasimi - YouTube
sen de bunu izle kardeş de ülkemize bu fitnenin nasıl kötü olduğunu anlattığımız güzel insanlar yetiştirdiğimizi bil saygılarımla...1 tas çorbanın içine 1 sinekçik düşse yemeyiz!!!!ki bahsettiğimiz diğer dinlerin ilahlığını bitirmiş son din alemlerin resulunun yaydığı islamiyet!!!ısrarla papalaşmaya gerek yok....hristiyanlar iyi demeye el öpmeye gerek yok....bunu arkadaşlara sorduğumda '''ne kadar güzel saygıdan dediler''''dedim dünyada akan kanın....ırakta müslüman kadınlara edilen tecavüzün...fitnenin...fesadın kaynağı olan bir adamdan başka saygı duyacak elini yalayacak birini bulamadınız mı ses yok....doğru doğrudur kardeş yanlış da yanlış ve bu çorba 1996 dan sonra içilmez hale gelmiş....bizim peşine gittiğimiz tek kişi hz muhammed (s.a.v)dir araya birilerini sokmak ta ona ihanettir....boşuna bu forumda siyaset ve de reklam yapmayın bence...

Gökhan hocam konu dağılıyor...olayı farklı mecralara çekmeninde anlamı yok... Bu forumda kimsenin reklama ihtiyacı yok demişsin kimsenin reklam yaptığıda yok..herkes özgür iradesi ile düşünce yapısına sahiptir beğenirsin beğenmezsin ben nasıl ki senin fikrine kendini ait hissettiğin değerlere saygı duymak zorundaysam sende benim değer yargılarıma saygılı olmak zorundasın,konuşmanın seyrini dozunu ve ölçüsünü belirleyemeyeceksek birbirimizi incitmiş kırmış oluruz üstadım...
Son din hak din İslamiyet fikrimizlede zikrimizlede elbette ki peşine gideceğimiz Hz Muhammed.bu su götürmez tartışmasız bir durum..kimsenin de bir faniyi getirip eş tutmasının imkanı olmaz olamaz..ilk yorumlarımda da Atatürk için bahsettiğim atamız önderimiz liderimiz ama ilahlaştırmaya gerek yok diye demirhana söylediğimde seninle aynı paydayı paylaşmıştım..Demek ki aynı paralelde düşünmüşüz..
İslam dininde mezhepler vardır.Mezhep yorum manasına gelebilir kardeş.
peygamberimiz zamanında elbette mezhepler yoktu çünkü peygamberimiz vardı ama sonralarında herkez kurandan ve hadisten hüküm çıkaramayacağı için bazı alimler imamlar hükümler çıkarıp fetva hazırlamışlardır.mesela bir mezhepte sünnet olan bir durum başkasında vacip olabilir....farklı yorumlamalar olmuştur olacaktır da..kimine göre hata kimine göre doğru yorumdur..
Sen diyorsun ki hristiyanda cennete girer diyen biri benim zümrem olamaz..! Bende sana diyorum ki Kuran'ı Kerim'in bir çok ayetinde kimler cennete girebilecek açık olarak belirtilmiştir..örneklemem gerekirse;
TEVBE 30 ayetınde Rabbımız okadar açık beyan etmiş ki buyrun okuyun ;

9/30 Yahudiler: "Uzeyr, Allah'ın oğludur." dediler; Hıristiyanlar da: "Mesih, Allah'ın oğludur." dediler. Kendi ağızlarının sözüdür bu. Kendilerinden önce inkar edenlerin sözlerine benzetme yapıyorlar. Allah onları kahretsin. Nasıl da yüz geri çevriliyorlar!

9/31 Allah'ın yanında hahamlarını ve ruhbanlarını da rabler edindiler. Meryem oğlu Mesih'i de öyle. Oysa kendilerine, tek olan Allah'tan başkasına ibadet/kulluk etmemeleri emredilmişti. İlah yok o tek Allah'tan başka. Onların ortak koştuklarından arınmıştır O.

9/32 Allah'ın nurunu(ayetini) ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Allah ise kafirler hoşlanmasa da nurunu(ayetini) tamamlamaktan başka birşey istemiyor.

Şimdiki ayete dıkkat !!!

9/33 O, resulünü hidayet ve hak dinle gönderdi ki, müşrikler hoşlanmasa da o dini dinlerin tümünün üstüne çıkarsın.
Ewet anlıyoruz ki Peygamberımız ve kuran gelmeden önce gerçek hrıstıyan olanlar cennete gırecektır...Fakat peygamberımız ve kuran tum evrene gönderıldikten sonra Hala Kurandan amel etmeyıp peygamberımızın sözlerını cıddıye almayanların cennete gıtmesı söz konusu olamaz.Demekki Kuran'dan öncesi giriyor sonrasındakiler giremiyor..

Şimdi yorum sen ben neye inanacağız nasıl bir yol izlemek gerekir???lafı cımbızla ayıklayıp haber yapanların memleketi burası...öyle sadece benim kafamdakiler hesabı yapmayacak insanoğlu.Biz deryada damla olamayız kardeşim o yüzden bu yüce dini bir nebze yaşamak öğrenmek için rehberede ihtiyaç var Allah'ın sevgili kulunada hayatını adamış gönlünü vermişede.. Mezhepler gibi hepsi farklı yollardan ama tek noktaya çıkar hesabı ile sen ordan bak başkaları başka yerden.Yutkunmak ta fayda var....
Yine çok uzun yazdık dostlar hakkınızı helal ediniz..Gökhan hocam seninle nasip olursa bir gün yüzyüze görüşelim tanışalım isterim..

Selametle... Geceniz hayr olsun

Saygı Değer Büyüklerim,

Öncelikle şunu belirteyim, bu konuyu açtım çünkü gerçekten beni rahatsız eden bir durum söz konusuydu bunu da paylaşmak istedim. Bu durumun siyaset ile alakası var mı? Evet var. Fakat burada ki asıl amacım siyaseti tartışmak değildi, herkesin kendisine göre bir görüşü ve bir yapısı var yalnız dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise " Birbirinize olan saygınız bittiği an, birbirinize olan dostluğunuz da bitecektir. Bu durumda da içinizde bir kin ve savaş başlayacaktır, işte ondan sonra asıl TÜRKİYE BÖLÜNMESİ UFAKTA OLSA KENDI ARANIZDA BAŞLAYARAK YAYILACAKTIR. " Sizden sadece ricam şudur ki, okurken ve yazarken biraz sakin bir şekilde okuyun ve yazın yani olabildiğince sadece görüşlerinizi tatlı bir dil ile belirtmenizi önemle rica ediyorum yoksa forum yetkililerinden konunun tamamen silinmesini isterim.

Benim düşüncelerime gelince, yazılarınızı tek tek okudum noktası virgülüne kadar hemde öncelikle Ulvi abi sabrın ve sakin cevabına teşekkür ederim gerçekten sonracıma Gökhan abi Cansın Can ama sende sakin ol biraz lütfen olur mu, son olarak Mesut usta sende biraz sakin lütfen.
Benim düşüncem şu, 03.12.2010 tarihinde ilk çıkan resmi darphane tarafından bastırılan para ( nasıl göründüğünü hatırlamıyorum ) ortaya çıkıyor. Dikkat ettiyseniz bu tarihten önce hiçbir şekilde bu gibi değişiklikler paranın değiştirilmesi haricinde yapılmıyor, tamam şuanda başımızdaki yöneticilerimiz belki bu tarihten önce de vardı fakat bilinen bir gerçek var ki " Suyu olmayan bir köye çamaşır makinelerinin götürülmesi " insanlarına verdiği değeri gösterir. Kaldı ki gerçekten bana göre insanlarımıza yavaş yavaş empoze edilen bazı çalışmalar ile eski bilgilerin silinmeye çalıştığı çok açık ortada, Darphane 'nin parayı basması, Suriye ile birbirimize girecek duruma gelmemiz, bu durumda başkalarının kendisine bir pay çıkartması bakın mesela aşağıda ki konuya;

Hatay’a bir top mermisi daha düştü | Mynet Haber

Ne diyor burada? Hatay 'a yine Suriye 'nin top mermisi düşmüş ve yine bakın aşağıda ki habere

Memura yeni çalışma saati - Finans haberlerinin doğru adresi - Mynet Finans Haber

Ne diyor burada? Memura yeni çalışma saati uygulaması getirildi.

Gerçekten bir tarafta bombalar yağarken diğer yanda yine aşağı,

AK Parti Kongresi'ndeki sürpriz vaatlerden sonra yeni gelişmeler var-HABERTÜRK

Ikinci kürt açılımı adı altında bölünmelere izin verilirken (bunu sakın yanlış anlamayın, Kürt vardır Türk'üm der Kürt vardır Kürdistan'lıyım der ki ben bu Kürdistanlıdan bahsediyorum SAKIN YANLIŞ ANLAŞILMASIN ! ) ve bunu yapanlara destek çıkılırken, benim ÜLKEM 'de benim TÜRKİYE 'MDE Bazılarının önü açılırken MEMURLARIM EZILIYOR!
Yani yok şöyle yok böyle, bir şekilde birşeyler unutturuluyor diğer yandan ise yavaş yavaş bölünmeler başlıyor. Aslında konuşulabilecek çok fazla şey var fakat bunlar böyle olmuyor, bence bir çay içelim bir Cuma akşamı toplanıpta konuşalım :D Konuyu yalnız nasıl bağladım şu Cuma Akşamı Toplanmasına :D :D :D :D

Ulvi Abim Candır Can...

Gökhan hocam konu dağılıyor...olayı farklı mecralara çekmeninde anlamı yok... Bu forumda kimsenin reklama ihtiyacı yok demişsin kimsenin reklam yaptığıda yok..herkes özgür iradesi ile düşünce yapısına sahiptir beğenirsin beğenmezsin ben nasıl ki senin fikrine kendini ait hissettiğin değerlere saygı duymak zorundaysam sende benim değer yargılarıma saygılı olmak zorundasın,konuşmanın seyrini dozunu ve ölçüsünü belirleyemeyeceksek birbirimizi incitmiş kırmış oluruz üstadım...
Son din hak din İslamiyet fikrimizlede zikrimizlede elbette ki peşine gideceğimiz Hz Muhammed.bu su götürmez tartışmasız bir durum..kimsenin de bir faniyi getirip eş tutmasının imkanı olmaz olamaz..ilk yorumlarımda da Atatürk için bahsettiğim atamız önderimiz liderimiz ama ilahlaştırmaya gerek yok diye demirhana söylediğimde seninle aynı paydayı paylaşmıştım..Demek ki aynı paralelde düşünmüşüz..
İslam dininde mezhepler vardır.Mezhep yorum manasına gelebilir kardeş.
peygamberimiz zamanında elbette mezhepler yoktu çünkü peygamberimiz vardı ama sonralarında herkez kurandan ve hadisten hüküm çıkaramayacağı için bazı alimler imamlar hükümler çıkarıp fetva hazırlamışlardır.mesela bir mezhepte sünnet olan bir durum başkasında vacip olabilir....farklı yorumlamalar olmuştur olacaktır da..kimine göre hata kimine göre doğru yorumdur..
Sen diyorsun ki hristiyanda cennete girer diyen biri benim zümrem olamaz..! Bende sana diyorum ki Kuran'ı Kerim'in bir çok ayetinde kimler cennete girebilecek açık olarak belirtilmiştir..örneklemem gerekirse;
TEVBE 30 ayetınde Rabbımız okadar açık beyan etmiş ki buyrun okuyun ;

9/30 Yahudiler: "Uzeyr, Allah'ın oğludur." dediler; Hıristiyanlar da: "Mesih, Allah'ın oğludur." dediler. Kendi ağızlarının sözüdür bu. Kendilerinden önce inkar edenlerin sözlerine benzetme yapıyorlar. Allah onları kahretsin. Nasıl da yüz geri çevriliyorlar!

9/31 Allah'ın yanında hahamlarını ve ruhbanlarını da rabler edindiler. Meryem oğlu Mesih'i de öyle. Oysa kendilerine, tek olan Allah'tan başkasına ibadet/kulluk etmemeleri emredilmişti. İlah yok o tek Allah'tan başka. Onların ortak koştuklarından arınmıştır O.

9/32 Allah'ın nurunu(ayetini) ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Allah ise kafirler hoşlanmasa da nurunu(ayetini) tamamlamaktan başka birşey istemiyor.

Şimdiki ayete dıkkat !!!

9/33 O, resulünü hidayet ve hak dinle gönderdi ki, müşrikler hoşlanmasa da o dini dinlerin tümünün üstüne çıkarsın.
Ewet anlıyoruz ki Peygamberımız ve kuran gelmeden önce gerçek hrıstıyan olanlar cennete gırecektır...Fakat peygamberımız ve kuran tum evrene gönderıldikten sonra Hala Kurandan amel etmeyıp peygamberımızın sözlerını cıddıye almayanların cennete gıtmesı söz konusu olamaz.Demekki Kuran'dan öncesi giriyor sonrasındakiler giremiyor..

Şimdi yorum sen ben neye inanacağız nasıl bir yol izlemek gerekir???lafı cımbızla ayıklayıp haber yapanların memleketi burası...öyle sadece benim kafamdakiler hesabı yapmayacak insanoğlu.Biz deryada damla olamayız kardeşim o yüzden bu yüce dini bir nebze yaşamak öğrenmek için rehberede ihtiyaç var Allah'ın sevgili kulunada hayatını adamış gönlünü vermişede.. Mezhepler gibi hepsi farklı yollardan ama tek noktaya çıkar hesabı ile sen ordan bak başkaları başka yerden.Yutkunmak ta fayda var....
Yine çok uzun yazdık dostlar hakkınızı helal ediniz..Gökhan hocam seninle nasip olursa bir gün yüzyüze görüşelim tanışalım isterim..

Selametle... Geceniz hayr olsun
Ulvicimm bu yazınla kalbi ne kadar sevgi dolu,güzellik dolu,iyi niyet dolu bir kardeşimiz olduğunu gösteriyorsun öncelikle teşekkür ederim...dediklerine ve de yazdıklarına harfiyen katılıyorum ve aynı düşüncede olduğumuzu belirtiyorum....ama sadece şunu söyleyeyim benim eleştirdiğim bu gurubun bir çok üyesi bugünkü hristiyanların cennete gideceklerini idda ediyor o nedendir benim yakarışım...ve de tekrar tekrar hristiyanlığın önemini ,aynı allaha inandığımızı,aynı allaha inanan herkesin ''muhammeden resulullah'' demeden ''la ilahe illallah'' dese yeter fikri ile tüm hristiyanları aklamaya çalışmaları çok rahatsız edici ve de kuran ı kerimi tamamen ayaklar altına almaktadır....bu f.gülen in kendi sözleridir....peygamber düşmanı fethullah gülen - YouTube bu video da da görebilirsin kardeşim...bizim dinimizde ''isa mesih allahın oğludur '' diyen biri efendimizi peygamber olarak kabul etmeyen biri''la ilahe illallah''dese yeterlidir kimse diyemez kardeşim...başımın üstüne koyarım da diyemez....işte bunu diyen idda eden kişi müslüman olamaz....şu video ya bakarsan sırat köprüsünden papazları geçiriyolar....islam da papaz sırattan mı geçer???izle kardeşim...Sırat&#39tan geçirilen papazlar - YouTube ben bunları anlayamadım bilemedim....yada bunlara ne gerek vardı...http://www.youtube.com/watch?v=1IxQMLj5B_o bunlar tartışılacak konular bile değilken hoca efendiye bu denli yorumlar yapma hakkını acaba kim vermiştir???papa olmasın???

Geri
Üst Alt