Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni İbiza ST

Hayırlı olsun kazasız güzel günlerde binin inşallah..Yakıt mevzuunda arkadaşlar zaten fikir beyan etmişler benimde önerim hangi arac ne marka olursa olsun gaz pedalının altında yumurta varmış gibi kullanıldımı ekonomi kendıliğinden gelir..Hayırlı olsun tekrar..

Yakıt olarak ben Ankara-İzmir arası tek başıma 5,2 lt/100 km ortalamayla gittim. Çok sabırlı kullanmıştım. Yine İzmir-Çeşme arası aynı sabırla 5,1 lt ortalamam var. Hızlandıkça bu ortalamalar arttı tabii, bu sabrı her zaman gösteremiyorsunuz. Ben size olabilecek en iyi ortalamaları söylüyorum.
Dikkat etmeniz gereken vites değiştirme uyarılarıdır. Tam gaz yapmayın, yavaş hızlanın ve 80 km max hızla gidin müthiş bir ekonomi yaparsınız.
Bir de bagajınız büyük olduğu için gereksiz eşyaları arka bagajda taşımayın, fazla yük yakıtı arttırır.

sağolun fikirleriniz için. yumurta olayı mantıklı:)iyi haftalar.

Hayırlı uğurlu olsun. Basmadığınız sürece bence güzel bir motor. DSG ile daha da iyi bir sürüş konforuna sahip. Zamanla değerleriniz tam oturacaktık. Bu arada arkadaşların da söylediği gibi full benzin + 100 km + tekrar full benzin yapıp tüketiminizi ölçebilirsiniz. Sürekli olarak yumurta olayına çok dikkat etmeyin. Tamamen dikkat dağıtıcı bir etkendir bu. Allah göstermesin ekrana bakacağım ya da gaza ne kadar basıyorum diye dikkatinizi sürüş güvenliğinin dışına çıkarmayın, kaza yapmanıza neden olabilir. Belli bir süre aracın tepkilerine kendinizi alıştırdıktan sonra zaten ister istemez sizin de aracın da karakteristiği ortaya çıkacaktır.

Allah kaza bela vermeden hayırlı bir şekilde sürmenizi diliyorum.

benim araç 1.2 tdi o yüzden motor konusunda bişey diyemeyeceğim ama geniş bagaj hacmi ile birde koltukları yatınca alan çok daha genişliyor. çok amaçlı kullanım için ideal. aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın

Profil ayarlarınızdan aracınızın modelini 1.2 TSI olarak değiştirmenizi öneririm :eek:key: Bence 1.2 TSI DSG çok iyi bir seçenek olmuş.. Arkadaşlarında dediği gibi çok basmazsanız sizi üzmez ama ekonomi yapıcam diyede sürüş dikkati ve güvenliğinden ödün vermek çok tehlikeli olur..

süper bir tercih olmuş aslında seat buraya Seat IBIZA 1.4 TSI FR ST var ondan getirse süper olurdu.

Geri
Üst Alt