Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni İbiza Fren Balataları

Spiritual

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar selam,

Nisan 2018 çıkışlı 10.000 km aracımın sağ ön diskten fren yaptığımda ince gıcırtı sesi geliyor. Fren balatası bitmiş olabilir mi?

Biraz bakındım ancak direk mk6 uyumlu balata bulamadım. Nereden bulabiliriz, kendimiz değişimini yapabilir miyiz acaba?

10.000 km'de balata bitmesi biraz zor ama balata spreyi ile diskleri temizleyebilirsiniz yağ, kir vs birikmiş olabilir o yüzdende ses yapabilir.

Arkadaşlar selam,

Nisan 2018 çıkışlı 10.000 km aracımın sağ ön diskten fren yaptığımda ince gıcırtı sesi geliyor. Fren balatası bitmiş olabilir mi?

Biraz bakındım ancak direk mk6 uyumlu balata bulamadım. Nereden bulabiliriz, kendimiz değişimini yapabilir miyiz acaba?
Benim aracımın balatalarında da hemen hemen bu kilometrelerde ses geldi. Balata spreyi aldım temizledim ses kesildi. Yalnız spreyi sıktıktan sonra janta basınçlı su tutmanızı tavsiye ederim. Sprey kullanımından sonra tozlar akarak janta yapışabiliyor. Sonrasında jant temizleyici fayda etmiyor, demir tozu temizleyici uygulamak zorunda kalıyorsunuz. Sprey kullanmadan da bir süre aracı kullandığınızda ses kesilecektir diye tahmin ediyorum.
Sert fren yapmayıp düzgün kullanıldığında balata 50 bine kadar gider.

Arkadaşlar selam,

Oto2000 parçacıdan alabilirsin değişimi basittir eliniz yatkın ise fazla zor değildir
Fakat çok aşırı sert fren yapmıyor iseniz balata bitmesi kolay kolay olmaz araç sıcak iken yıkandı ise direk disk üzerine su tutulduğu zaman sa disklerde deforme oluyor o nedenle de ses yapıyor

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

10 bin km de balata bitmesi çok çok zor hava geçişlerinden sebep şişme felsn yapabiliyor o yğzden de ses yapıyor olabilir

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benimde iki kere başıma geldi frene basmadan giderken çizik sesi yapıyordu servise gittim balatalar sökülüp temizlendi takıldı sorun çözüldü arasına tel parçası girmiş garantisi olduğu için ücret almadılar sizde giderseniz aynısını yapıcaklardır. Böyle bir problem varsa neden bi koruma kapağı geliştirmiyorlar yeni kasalarda hala merak ediyorum

Benimde iki kere başıma geldi frene basmadan giderken çizik sesi yapıyordu servise gittim balatalar sökülüp temizlendi takıldı sorun çözüldü arasına tel parçası girmiş garantisi olduğu için ücret almadılar sizde giderseniz aynısını yapıcaklardır. Böyle bir problem varsa neden bi koruma kapağı geliştirmiyorlar yeni kasalarda hala merak ediyorum

Fren sistemi kinetik enerjiyi ısı enerjisine dönüştürür. Yani aracı durdurmak için frene bastığınızda balata ve diskler aşırı ısınır. O ısıyı dağıtamazsa metal genleşir ve yeniden soğuyana kadar fren yapamazsın. Bu sebeple fren sistemi hava ile temaz etmeli. Açık olmak durumunda

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fren sistemi kinetik enerjiyi ısı enerjisine dönüştürür. Yani aracı durdurmak için frene bastığınızda balata ve diskler aşırı ısınır. O ısıyı dağıtamazsa metal genleşir ve yeniden soğuyana kadar fren yapamazsın. Bu sebeple fren sistemi hava ile temaz etmeli. Açık olmak durumunda

Haklısınız fakat kampana sistemi gibi komple kapalı bahsetmiyorumdum zaten yani aklıma frenlerle ilgili iyileştirmeler geliyoda o kadarına girilirse zaten arabanın fiyatı şuankinin iki katı olurdu sanırım

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Haklısınız fakat kampana sistemi gibi komple kapalı bahsetmiyorumdum zaten yani aklıma frenlerle ilgili iyileştirmeler geliyoda o kadarına girilirse zaten arabanın fiyatı şuankinin iki katı olurdu sanırım

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Anladım. O yüzden yüksek performanslı frenler disk frenlerdir. Yarışlar mesela. Kampanalı fren bulamazsın. Ama disk ve balatanın kalitesini arttırarak frenini iyileştirebilirsin

Geri
Üst Alt