Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yedek Depo Olayı

hakkibilgehan

Kayıtlı Üye
arkadaşlar selamlar,

bugün depoyu fulledim maşallah istasyonda ne var ne yok aldı cordoba 1.4 tdi içerisine.

Merak ettiğim birşey var. Yedek depoyu da doldurdum. Arabanın deposunun bitip, yedek depoya geçtiğini nereden anlayabiliriz. Herhangi bir uyarı göstergesi var mı. Birde yedek depo kaç litre alıyor kaç km daha yol gidebiliyoruz.

Unutmadan birde ışık yandığında cordoba kaç km yol gidiyor. ( Normal kullanımda ortalama:eek: )

Bilgilendirmeleriniz için şimdiden teşekkürler.

İlk soru, Bildiğim kadarı ile yedek depo normal depodan çok ayrı bir mekanizma değil. Genleşme tankı diye geçiyor. Ve geçiş yapma gibi bir olay yok yani senin depon zaten orası.

Ayrıca bu mevzu ile ilgili birçok başlık mevcut, konu açmadan önce o onlara göz atmanı tavsiye ederim :eek:key:

Işık yandığında yol bilgisayarı 50km gösteriyor. O yol bilgisayarı 0 gösterdikten sonra ben 45 km daha gittim :) Sonrasına cesaret edemedim...

hocam 2006 cordoba da ben yol bilgisayarnda anlayabildiğim 100 km de yakacağı yakıt içindeki mazot ile ne kadar daha gideceği kaçıncı bölümde :(

silecek kolunun ucundaki düğmeler ile yol bilgisayarının gösterdiği değeri değiştirebiliyorsun. Görmek istediğin ekran , sadece 700km 50km gibi bir ekrandır.
İçindeki mazot ile ne kadar gideceğini gösterir.

Yedek depo diye bir şey yok.Genleşme tankı olarak adlandırılan kısım var.Işık yandıktan sonra en kaba şekilde 50km kullanabilirsin

• Beğen
Reaksiyonlar: ZGR
Bildiğim kadarı ile ortalama yakıt ekranındaki gördüğünüz değer ile içindeki mazotun oranını orada km olarak görüyorsunuz. yani değişken bir değer.

olm en kaba 50km demişim bu altı da olur üstü de olur tabikide:)

ben o işe en cok volvo da şaşırmıştım 120km gider gösterince yanıyo ışık :D

Geri
Üst Alt