Yedek depo hk. bilgisi olan..? | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için ANDROİD ve İOS mobil uygulamamız yayına başlamıştır. BURAYA tıklayarak uygulamaya gözatabilirsiniz.

Yedek depo hk. bilgisi olan..?

Konu, 'Mk4 (2002-2008)' kısmında schumi tarafından paylaşıldı.

1. schumi

schumi SCW Üyesi

8.181
    1.218
    113
    Arkadaşlar,yedek depo hakkında pek bilgi sahibi değilim..ne işe yarar,kullanan varmı,kullanımında sakınca varmı..?Bilgisi olan yazar mı acaba..?Daha önce bi yerde okumuştum yedek depoya benzin koyulması iyi değilmiş...Doğrumudur bilmiyorum...

2. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    Sezgin abi yedek depo diye birşey yok zaten. O yedek depo sanılan şey genleşme haznesi. Arabalarınızda pompanın ilk atışından sonra bir daha bastırmayın..

3. CUPRA

CUPRA FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

0
    12
    0
    Yedek depo, benzin göstergesi olmayan motorsikletlerde rezervuar adıyla kullanılır. Günümüz otomobillerde yedek depo sanılan şey, genleşme tankıdır. Yedek depo diye birşey yoktur. Yedek depo sanılan genleşme tankının doldurulması araca zarar verir.

4. schumi

schumi SCW Üyesi

8.181
    1.218
    113
    Geçen bizim bi abinin polosu var benzin alıyomuş,depoyu fullerken pompacı yedek depoyuda doldurayım mı demiş..Nasıl oluyo peki,o benzin nereye doluyor..?

5. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    O benzin genleşme haznesine doluyor abi. Ayberk'inde benimde dediğim gibi zararlı. Pompacılar çok biliyor :)

6. schumi

schumi SCW Üyesi

8.181
    1.218
    113
    zararı neler olabilir..?

7. Floydian

Floydian SCW Üyesi

1.979
    63
    48
    Zararları ne tam olarak bilmiyorum abi. Yalnız o parça yakıt doldurmak için yapılmadıysa mutlaka bir zararı olacaktır..

8. Sinan

Sinan SCW Üyesi

318
    0
    16
    genleşmek isteyip de genleşemeyen yakıt..? ;)

9. Tommyboy

Tommyboy SCW Üyesi

43
    2
    8
    aynen :)

10. kaya5789

kaya5789 SCW Üyesi

1.882
    9
    38
    Yok yok o ayrı bi olay.

Genleşme tankını doldurmak için pompacı elini içeri sokup bi mandalı çekiyo. O zaman dolmaya başlıyo "yedek depo" sanılan kısım.

Sayfayı Paylaş