Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yedek depo hk. bilgisi olan..?

schumi

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar,yedek depo hakkında pek bilgi sahibi değilim..ne işe yarar,kullanan varmı,kullanımında sakınca varmı..?Bilgisi olan yazar mı acaba..?Daha önce bi yerde okumuştum yedek depoya benzin koyulması iyi değilmiş...Doğrumudur bilmiyorum...

Arkadaşlar,yedek depo hakkında pek bilgi sahibi değilim..ne işe yarar,kullanan varmı,kullanımında sakınca varmı..?Bilgisi olan yazar mı acaba..?Daha önce bi yerde okumuştum yedek depoya benzin koyulması iyi değilmiş...Doğrumudur bilmiyorum...

Sezgin abi yedek depo diye birşey yok zaten. O yedek depo sanılan şey genleşme haznesi. Arabalarınızda pompanın ilk atışından sonra bir daha bastırmayın..

Yedek depo, benzin göstergesi olmayan motorsikletlerde rezervuar adıyla kullanılır. Günümüz otomobillerde yedek depo sanılan şey, genleşme tankıdır. Yedek depo diye birşey yoktur. Yedek depo sanılan genleşme tankının doldurulması araca zarar verir.

Geçen bizim bi abinin polosu var benzin alıyomuş,depoyu fullerken pompacı yedek depoyuda doldurayım mı demiş..Nasıl oluyo peki,o benzin nereye doluyor..?

Geçen bizim bi abinin polosu var benzin alıyomuş,depoyu fullerken pompacı yedek depoyuda doldurayım mı demiş..Nasıl oluyo peki,o benzin nereye doluyor..?

O benzin genleşme haznesine doluyor abi. Ayberk'inde benimde dediğim gibi zararlı. Pompacılar çok biliyor :)

Ben her seferinde pompa attıktan sonra taşana kadar dolduruyordum depoyu, gerçi bu zamana kadar sorun olmadı ama yanlış yapmışım demek
Yok yok o ayrı bi olay.

Genleşme tankını doldurmak için pompacı elini içeri sokup bi mandalı çekiyo. O zaman dolmaya başlıyo "yedek depo" sanılan kısım.

Geri
Üst Alt