Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yco 's Leon Dyno PhotoShoots

Hakan abi saolsn ben sadece gördüğümü söyledim bu testi 2006 da gördüm ben canlı bir sekilde adamda sasırmıstı :D

Canım o araba oraya boşuma çıkmadı Yiğit Abin chip takviyesi yaptı aracına onun sonucunda kaç ps güç aldığını öğrenmek için çıktı yani stock 125 ps mi acaba die onu öğrenmeye gitmedi yani...

Konuda biraz sapma oldu kusura bakmayın...

en az 10 defa çıktım dyno'ya bi foto yoktu arabamın dyno üzerinde, olsun istedim olm ne var.. :D
araba da kirli olsun bi zahmet deli gibi yağmur yağıyodu o günlerde İstanbul'a.. :)

fotoların olduğu gün Barbaros abi bana farklı bi harita yükledi..denediğim birbirinden farklı düzenlenmiş 6 ya da 7. harita olması lazım..

18"lerden sonra araba 190'dan sonra hızlanmak konusunda pek istekli değildi, 16"larla aynı haritayla 210-215'e her boşlukta rahatlıkla çıkıyodum..şimdi ki harita inanılmaz derecede iyi acayip hoşuma gitti ve hiç bi sorun çıkarmadı ne güzeldir ki..anlaşılan continues'u bariz şekilde artmış gibi tork 2450'den 6500'e kadar max.'da gidiyodu çıkan sonuçta hakkaten aynen dediği oldu Barbaros abinin..

145hp 279nm tork veren harita yüksek basınç uyarısı veriyodu sistemde ilginçtir bu harita hiç bi lamba yakmadı..

o gün çıktı almadım ilk defa ama tahminen 150-155 arası hp 255nm civarı da torku vardır şuan..TSI için blow off bekliyorum şuan GT içindi sanırım o gün takmaya niyetlendiğimiz biraz büyük geldi..bana uygun olanı geldiğinde onu taktırmak için gidicem zaten o gün tekrar çıkarım dyno'ya.. :)

Leon TSI dyno'da 122.3hp 202nm tork olarak çıktı..
aynı VW'deki gibi..

1.6'nın 10hp'den fazla güçlü çıkması dyno'nun yanlış ölçmesinden başka bişi olamaz.. :)

Komple egzos olayı ne oldu yiğit? Birde onla çıkarsan sonuç çok daha iyi olur sanırım,

bu arada standart verilere göre en fazla fark çıkaran aletler golf GT'ler bildiğim kadarıyla, 170hp olan araçların çoğu 190+hp güç veriyordu.

1.6 için böyle bişey olsa keşke :D

Yawrum o gun sevınce mı boguldun,sana dedım ya grafıklere bakarken 151,6 hp verdı araba dıye:) Bu arada stock 1.6 nın dynoda 10 bg fazla vermesı ımkansızdır

---------- Post added at 19:40 ---------- Previous post was at 19:38 ----------

Komple egzos olayı ne oldu yiğit? Birde onla çıkarsan sonuç çok daha iyi olur sanırım,

bu arada standart verilere göre en fazla fark çıkaran aletler golf GT'ler bildiğim kadarıyla, 170hp olan araçların çoğu 190+hp güç veriyordu.

1.6 için böyle bişey olsa keşke :D

Golf GT ler dedıgın gıbı stock halı ıle dynoda 190 bg ler verıyor,arkadasımdada vardı stock halıyle 193 bg vermıstı.Stock Cooper S,207 Rc gıbı arabalara bye bye dıyebılyodu :)

Can bi cektigin foto da kotu olsun :) yigitim araban cok gusel oldu masallah.

egzost işi noolcak bilmiyorum..
Barbaros abi borular kalınlaşırsa şimdi canlı olan alt devirlerin ölücek haberin olsun falan dedi..headers yapıyım o zaman sadece dedim ona da pek gerekliymiş gibi yanıt vermedi..zaten şuan motorun headers'ı piyasada yok tamamen custom olucağı için saçma sapan rakamlar tutar muhtemelen..

biraz daha güce kimse karşı çıkmaz..
şuan arabam sağlıklı bi şekilde verebileceği en yüksek değerleri veriyo zaten..
biraz daha fazlası için naapabilirim bilmiyorum..

sanırım Ahmet abi söylemişti TSI'la sanırım Almanlardı 360hp civarı güç almışlar ama motor komple değişmiş tabii nerdeyse.. :)

170hp TSI çok rahat 210hp+ güç veriyo..
benim turbomun 3 katı turbosu var zaten başta.. :D

Leon'a 170hp TSI gelse keşke.. :( :(

---------- Post added at 19:43 ---------- Previous post was at 19:42 ----------

151,6 mı şuan yani tork kaçtı hatırlıyo musun Can'ım. ??

:)

---------- Post added at 19:44 ---------- Previous post was at 19:43 ----------

eyv. sağolasın Doğuş'um.. :)

Yawrum o gun sevınce mı boguldun,sana dedım ya grafıklere bakarken 151,6 hp verdı araba dıye:) Bu arada stock 1.6 nın dynoda 10 bg fazla vermesı ımkansızdır

---------- Post added at 19:40 ---------- Previous post was at 19:38 ----------

Golf GT ler dedıgın gıbı stock halı ıle dynoda 190 bg ler verıyor,arkadasımdada vardı stock halıyle 193 bg vermıstı.Stock Cooper S,207 Rc gıbı arabalara bye bye dıyebılyodu :)

Bu arkadaşın eczacı mı ve araba jetta mı :D

Geri
Üst Alt