Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yazılımla beygir arttırma

Fren falan ayar yapamaya gerek yok yani

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yazılımı fazla gözünüzde büyütmeyin.. ortalama +25hp katkı sağlar araca. +100hp gibi bi katkı sağlasa fren sisteminide ayarlatmak gerekebilir ama yazılımda öyle bişeye gerek yok.. Kafanıza fren sistemini takmayın. Aracınız yazılımdan sonrada aynı mesafede durur.

Peki arkadaş lar 1.2 tsi 105 aracima yaptirsam ne olur sizce yakiti düşer mi 1.6 leonum daha az yakiodu tüplü ama ne dersiniz fikirleriniz nedr:)

Arkadaşlar yazılım yaptıracaksanız asla limit açtırmayın,yani gücü dibine kadar verdirmeyin ateşleme,turbo sorunu yasayabiliyorsunuz..1.4 tsi için 140-45,1.6 tdi için 135 civarı ideal gücler..

Limtleri zorlayan bi arkadaşımız turbo sorunu yaşamıştı. Ben sponsorumuz megachips te yaptırdım hiç bir sorun yaşamadım
ne fren ne yağ ne de başka bit sorunla karşılaşmadım...

Firenle ilgili eğer çok suphede kalınırsa seramik balata kullanmak gerekiyor ondan sonra beygir ciftligi kurarız

Limitleri zorlamaya aslında gerek yok pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım,duman falan da atar dıyolar bi türlü kafamda net bişi kuramadım acıkcası tırsıyorum binbir emekle aldıgım arabamı biraz daha hzlandırıymmderken ıcıne etmek ıstemıyorum ama sızlerın yorumda cok önemli cogu sıkıntı yok dıyor buyk ihtmal yaptırcam artık hakkımzda hayırlısı

Sent from my iPhone using Tapatalk

Konuyu toparlamak gerekirse motora ve turboya aşırı yüklenim egzoz gazı ısısındaki artış şanzımanın stabil olarak ayarlandığı tork değerini aşmak vs vs uzayıp gider bir sürü problem çıkartabilir dpf bile etkilenebilir egzoz gazına bağlı olarak emreyle bizim istediğimiz chip tune uygulamasını aracına yapmış ve 4 5k kmdir süren birisiyle görüşmek konuşmak.

1-1.6 tdi dsglerde torku 300 yapıolar maksimum manuellerde 320 oluor
2-fren sisteminizle oynamanıza falan gerek yok araç eşşekken çıta olmuyor azıcık olması gerektiği gibi hareketleniyor
3-dpf yazılımsız arabada bile 2k km de bile uyarı verebilorken bunda etki olmuyor
yani herşeye bir cevap var da ben şöle bağlayayım gerizekalı servislerin onu yaparsan garantiden çıkar bunu yaparsan garantiden çıkar laflarını herşeyde duyabılırsınız bunlara örnek olarak
-spor yay takmak
-son susturucuyu değiştirmek veya komple düz boru yapmak
-rcd/rns veya başka bir marka teyp taktırmak
-normalınden farklı ve buyuk jant taktırmak
-yazılım yapmak gibiuzayıp giden liste oluşturulur
arabasının gidişinde düzelme isteyen ve yazılıma verecek parası olan adam yaptırsın
manuel aracı olanlar hiç düşünmesin dsg si olanlarda kendi bahtlarına kalmış ben kardeşimi 2 sene rötarladım en son iyi niet garantisin bitimine 6 ay kala artık yaptırdık.18" replika janttan sonra eşşeğe bağlayan A3 1.6 tdi s-tronic araç şimdi tatlı tatlı gidior sonuç bu daha ne yazayım bilemedim:)

1-1.6 tdi dsglerde torku 300 yapıolar maksimum manuellerde 320 oluor
2-fren sisteminizle oynamanıza falan gerek yok araç eşşekken çıta olmuyor azıcık olması gerektiği gibi hareketleniyor
3-dpf yazılımsız arabada bile 2k km de bile uyarı verebilorken bunda etki olmuyor
yani herşeye bir cevap var da ben şöle bağlayayım gerizekalı servislerin onu yaparsan garantiden çıkar bunu yaparsan garantiden çıkar laflarını herşeyde duyabılırsınız bunlara örnek olarak
-spor yay takmak
-son susturucuyu değiştirmek veya komple düz boru yapmak
-rcd/rns veya başka bir marka teyp taktırmak
-normalınden farklı ve buyuk jant taktırmak
-yazılım yapmak gibiuzayıp giden liste oluşturulur
arabasının gidişinde düzelme isteyen ve yazılıma verecek parası olan adam yaptırsın
manuel aracı olanlar hiç düşünmesin dsg si olanlarda kendi bahtlarına kalmış ben kardeşimi 2 sene rötarladım en son iyi niet garantisin bitimine 6 ay kala artık yaptırdık.18" replika janttan sonra eşşeğe bağlayan A3 1.6 tdi s-tronic araç şimdi tatlı tatlı gidior sonuç bu daha ne yazayım bilemedim:)

Kardeşim çok güzel yazmışsın eline emeğine sağlık ama bir çok teknik detay var 8 10 bin km de bi sorun çıkarmayacağı besbelli ama ilersi düşündürüyor insanı

yazılım yaptırmadığını düşünelim hangımızın aracının garantisi var şanzımanın yada motorunun turbosunun bozulmayacağına yada dpf sinin dolmayacağına yazılımlıyla yazılımsız arasında psikolojik düşünce dışında pek bir fark yok

Geri
Üst Alt