Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yaz Lastikleri Testi

• Konbuyu başlatan swotr
  • Başlangıç tarihi
S

swotr

Guest
Arkadaşlar, bu ayki Auto Motor&Sport dergisinde yaz lastikleri testi var. Testler 225/45/R17 11 lastigin 170HP lik Golf GTD üzerinde farklı yol koşullarındaki yanal tutunma, yol tutuş, frenaj, suda kızaklama, yuvarlanma direnci, yol gürültüsü gibi parametrelere göre ayrı ayrı puanlandırılarak yapılmış. Her kategoride ayrı sıralama listelerde yeralmakta. Ben genel sonuç tablosunu ve çok bilinen lastiklerin artı eksilerini paylaşayım, detaylı analiz ve listeleri dergide bulabilirsiniz :)

No Puan Marka Fiyat

KESİNLİKLE ÖNERİLİR

1. 175 - Nokian V - 257TL
+ Islak ve kuru zeminde çok iyi sürüş
+ Islak zeminde çok iyi fren
+ Düşük yuvarlanma sesi ve direnci
- Kuru zeminde frenleme optimum değil

2. 162 - Continental Sport Contact 3 - 162TL
+ Kuru zeminde çok iyi sürüş ve fren
+ Islak zeminde iyi sürüş özellikleri
- Artan yuvarlanma direnci
- Yüksek yuvarlanma sesi
- Islak zeminde uzun fren mesafesi

3. 160 - Bridgestone Potenza S001 - 290TL
+ Islak ve kuru zeminde iyi kontrol edilebilir sürüş ve fren
- Yüksek yuvarlanma direnci
- Ortalama yuvarlanma konforu

ÖNERİLİR

4. 156 - Michelin Pilot Sport 3 - 336TL
+ Kuru zeminde iyi sürüş ve fren
+ Suda kızaklama çok iyi
- Optimum olmayan yuvarlanma direnci
- Islak zeminde uzun fren mesafesi

5. 156 - Vredestein Ultrac Cento -
6. 155 - Dunlop Sport Maxx TT - 215TL
7. 155 - Fulda Sport Contact - 345TL

8. 152 - Pirelli P Zero - 372TL
+ Kuru zeminde iyi sürüş ve fren
+ Islak zeminde fren iyi
- Yuvarlanma direnci istenen seviyede değil
- Yüksek yuvarlanma sesi

ŞARTLI ÖNERİLİR

9. 140 - Toyo Proxes T1 Sport - 399TL
10.135 - GT Radial - 135TL
11.135 - Kumho U 39 Ecsta LE Sport - 238TL

michelin primacy hp'yi görür müyüm umuduyla açtım fakat yok. Lastikçi bir arkadaşım primacy hp almamı tavsiye etti. 225/45/17 primacy hp mi yoksa aynı ölçülerde michelin pilot 3 mü? pilot için 10 gün beklemem gerekiyor sizce ne yapmalıyım?

Bu arada güzel paylaşım. Kafamda olan bazı markaların özelliklerini gördüm. Continental de düşünüyordum ama michelin'a döndüm.

michelin primacy hp'yi görür müyüm umuduyla açtım fakat yok. Lastikçi bir arkadaşım primacy hp almamı tavsiye etti. 225/45/17 primacy hp mi yoksa aynı ölçülerde michelin pilot 3 mü? pilot için 10 gün beklemem gerekiyor sizce ne yapmalıyım?

Bu arada güzel paylaşım. Kafamda olan bazı markaların özelliklerini gördüm. Continental de düşünüyordum ama michelin'a döndüm.
hayır necmettin jant işine giriyorsun anladığım kadarı ile

bi dergi vs. artık Lassa Impetus Sport'ları test etsin yahu.. :)
teşekkürler..

Abi jant tamam lastik seçimi yapıyorum. Sonra da h&r 3.5 takcam kısmetse. Sonra da senin gibi bi aero tampon bulursam onu takarım. Daha da birşey istemiyorum şimdilik :)

Aero tamponların yanında 16 orjinal jantlar çok boş duruyor. Aero taktığınızda jantlar ufak gelecektir :)

Aero tamponların yanında 16 orjinal jantlar çok boş duruyor. Aero taktığınızda jantlar ufak gelecektir :)

Benim araç sport up olduğu göze batacak gibi durmuyorr necmettin için söylediysen de oda zaten 17 takıyor aracına

Impetus Revo testi vardı zamanında, pek de iyi değildi.

Nokian lastiği gercektende çok öneriyorlar..ama michelinden biraz sert olduğu için tercih etmedim..
Continental fiyatida bana garip geldi gercekten o fiyatmi bu lastik:s

Geri
Üst Alt