Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yazılım hangi aract verimli olur

- 48 -

Kayıtlı Üye
arkadaşlar devamlı okuyorum..aracıma yazılım yaptım..diye...
benim araca yazılım olur mu?
olursa kaç'a mal olur?
değer mi ?
ve yazılımla kaç ps'e çıkar?
zararı ne olur?
araç 1.6 16v 2004 model leon..
şimdidem teşekkürler

Can'ın (kurtbil) eski aracı 1.6 16V Leon da chip egzoz filtre vardı. Bu konuda en iyi bilgiyi size o verir.
Ama yazılımın en verimli olduğu araçlar, Turbo beslemeli benzinli dizel araçlardır.

Can'ın (kurtbil) eski aracı 1.6 16V Leon da chip egzoz filtre vardı. Bu konuda en iyi bilgiyi size o verir.
Ama yazılımın en verimli olduğu araçlar, Turbo beslemeli benzinli dizel araçlardır.

teşekkür ederim ona bir sorayım

Şimdi yazıyo bu konuya MSN'den haber verdim.

ayberk yazmıs ztn chıp son susturucu ve custom fıltre ıle 118bg dyno cıktısı vardı eskı arabamın.Gaz tepkısı tellı olmadıgı ıcın yazılım sonrasında eskısıne gore degısıyor,basıt ornekler verım 2 ıle cıkamadıgınız yokusları rahatlıkla alıyorsunuz yazılım sonrasında.Yazılım konusunda yardımcı olabılırım dusunuyorsanız

ayberk yazmıs ztn chıp son susturucu ve custom fıltre ıle 118bg dyno cıktısı vardı eskı arabamın.Gaz tepkısı tellı olmadıgı ıcın yazılım sonrasında eskısıne gore degısıyor,basıt ornekler verım 2 ıle cıkamadıgınız yokusları rahatlıkla alıyorsunuz yazılım sonrasında.Yazılım konusunda yardımcı olabılırım dusunuyorsanız

düşünmüyor değilim peki maliyeti ne oluyor çünkü yapılan maliyet ile alınan verim değer mi yoksa bekleyip idare edip turbolu bir şey mi almak lazım..bi de bu gazteli olmadığı için srpint booster yada b fast diye tepkime gecikmesini yok eden aletler yapmışlar..onlar nerece faydalı..bide bu egzoz'u takmadan olmuyor mu ben bağırmasını sevmiyorumda uzun yolda hiç çekilmiyor..

Malıyet 600-700 u gecmez suan net fıyat veremıyorum ama bu da ust nokta olarak dusunun altına da ayarlayabılırız.Bunun dısında arabanızdan memnunsanız satmayı dusunmuyosanız yaptırmanızı onerırım.16V gayet verımlı b motor oldugu ıcın yazılım sonrasında atmosferık arabada alınan 10-12 bg gercekten cok zewklıyor.Egsoz konusundada sunu dıyebılırım bende sadece son susturucu vardı orjınalınden farklı olarak kı onunda cok bır katkısı oldugunu dusunmedım cogu zaman,komple egsoz yapıldıgında cok daha farklı yurudugunu de gordum.Ses ıstemem dersenız 51 lık komple duz boru cektırıp sona buyuk hacımlı b arabanın orjınal susturucusunu koyabılırsınız.Alt devırlerınız sessız ust devırlerınız sportıf b ses alıyor bunu da baska b 16V de denedık gorduk :)

Gaz tepkimesini arttırmak için satılan şeyler hiçbir işe yaramıyo benim tecrübelerime göre :)
Egzoz yaparak araçta güç artışı sağlamak için düz boru yaptırmak lazım. Sadece son susturucu değişimi ile güç artışı sağlanmaz. Düz boru ile de çok yüksek bi ses alırsınız. Egzoz yapmanız şart değil. Aracın katalitik konventörünü söktürmeniz yeterlidir. Ses artışı olmaz ancak aracın performansına az da olsa bi katkıda bulunursunuz.
Güzel bi Cold Air Intake sistemi ile de aracınızın rahat nefes almasını sağlayarak güç artışı da sağlayabilirsiniz. Can'ın aracındaki gibi. Son susturucu değişiminin güç artışı sağlamadığını varsayarsak, güzel bi CAI sistemi ve yazılım ile o güçleri elde edebilirsiniz.
Ancak bana sorarsanız en güzeli paranızı, alacağınız bir sonraki Turbo araca saklamak..

Gaz tepkısı konusuna da sunu soylım,yazılım ustunden gaz tepkısının zamanı ayarlanaılıyor bu yuzden sprınt booster flan gıbı ıvır zıvır malların pesınde kosmanıza gerek yok

aracı ilk aldığımda aslında binip masraf yapmadan ek işten gelecek para ile hemen model yükseltip yukarılara çıkmak idi..evdeki hesap çarşıya uymadı..bunun dışında bakmışım ki masraf yapmışım..triger seti baskı balata..fren disk taşlama balata tüm filtreler..pompalar..3.5 cm yay 4 yeni lastik 4 amortisör(bilstein gazlı ama spor değil).xenon kısa ve sis..logosuz panjur..motorda carbon temizliği-pasta cila boya koruma..mid takım mono amfi bass pioneer usb li..silecekler vites topuzu(sparco el freni tutamağından yaptım pedal seti (sparco) hiç bir şey yapmicam diye başladım sonra arabayı sevdim..şu an burdayım 600-700 lira makul bir rakam gibi görünüyor şimdilik ama gene de kafamda yer ettireyim..hoş yapmışım yağcağım kadar..
bi de ön salıncak burçları askı rotları viraj kauçukları..bunlar uzun yolda 110 çukura girince istemeden oldu..yol boylu boyunca kesikti gördüğümde iş işten geçti..tabi amortisörlerim patladı..arka lastik çatladı..böyle olunca hepsini komple değiştirdim

Geri
Üst Alt