Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yay Yardim

Gurbetci

Kayıtlı Üye
orjinal 16 lik jantli leona 35 lik yay mi 40 mm yay karar veremedim.yardimci olursaniz sevinirim. mümkünse resim olan arkadaslar resimleri paylasirlarsa sevinirim

Jantsız Pek Bi Anlamı Olmaz En Azından 17 Şart Arabanın DSÜştügünü bile Anlamazsın 16" de:eek:key:

baktim olmuyor janti yükseltirim ama simdilik böyle hangi yayi takmami tavsiye edersin.simdi taktigim yayi ilerde sorun cikartmamasi lazim jantlari yükselttigimde.35 lik cok fark olmuyor diyorlar 50 likte cok iniyor benim icin.altini vurabilirim araba bazen yüklü oluyor.benim fikrim ortasi olan 40 lik diyorum ama tecrübelere dayanarak almak istiyorum.bu konuda tecrübeli arkadaslarin yorumlarini bekliyorum

baktim olmuyor janti yükseltirim ama simdilik böyle hangi yayi takmami tavsiye edersin.simdi taktigim yayi ilerde sorun cikartmamasi lazim jantlari yükselttigimde.35 lik cok fark olmuyor diyorlar 50 likte cok iniyor benim icin.altini vurabilirim araba bazen yüklü oluyor.benim fikrim ortasi olan 40 lik diyorum ama tecrübelere dayanarak almak istiyorum.bu konuda tecrübeli arkadaslarin yorumlarini bekliyorum

Seatlar için İyi bir düşüş düşünürsen 5 lik Ama konforum rahatımda çok kaçmasın dersen 3.5 luktur tavsiyem 4 için bişey diyemem onun hakkında bilgim yok ...

Bu arada forum kuralları geregi kendini tanıtan bi konu açarsan iyi olur akabinde bu konuda tecrübeli arkadaşlar fikirlerini paylaşacaklardır içtenlikle:eek:key:

Üyelerimiz bölümünden kendinizi tanıtır mısınız?

Forumda benzer birçok konu var. Arama yapabilirsiniz.

Mesela aşağıdaki başlığı okuyabilirsiniz, ikinci sayfada yazdığım şeyi bilmeniz önemli. Yalnızca yay doğru bi uygulama değil. Aracı alçaltmanın jant ile direkt bir ilgisi yok. Hatta jantı iyice büyütünce yanağı bir yere kadar inceltebileceğiniz için lastiğin çapı büyür dolayısıyla araç çok az da olsa yükselir. Şöyle birşey denebilir: "Jantı 16'dan mesela 19'a çıkarırsan araba leylek olur, alçaltmak için basman lazım". Ama tam tersinde 16 jantla araç 19'a göre daha fazla alçalır %35 yanağın altına inmediğiniz sürece. Ayrıca şöyle birşey var,hem yayı kısaltıp, hem de yanağı çok inceltirseniz aracın konforu oldukça azalır. Çünkü amortisör ve yay gibi, lastiğin yanak genişliği de darbeyi emen en önemli etkenlerdendir.

http://www.seatclubworld.com/teknik-destek-34/dip-mi-leylekmi-sizce-18651/index2.html

paylasimlar icin tsk ederim ve kendimi üyeler bölümünde tanittim simdi.kusura bakmayin forumda yeni oldugum icin acemilik oldu :) 40 mm lik yay icin yorumlarinizi bekliyorum arkadaslar.bu kadar beni tatmin etmedi :) resimler olsa daha güzel olacak.arabanin 40 mm lik bir yayda nasil görünüyor merak ediyorum.eger konforda ve görünümde iyiyse 40 lik taktirmak istiyorum.saygilar

resim yok ama tecrübe ile sabittir aracınız sportup sa 5 likten şaşmayın referance ve styl. ise 3,5 lik fk yay yada 4 lük hr taktırın derim gayet güzel basıyor ikisinide kullandım konforda bir birinden çok farkı yok hr türkiye fiyatı 500 tl fk türkiye fiyatı 150 tl tercih sizin....

ben kullandım 16 stylance jantı ile 5 lik yay çok güzel oldu konfor olarak eksi yönü çok ama görüntüde problem yok 3,5 cm lik yay çok fark etmeyecektir o yüzden bence hiç bulaşma resimler diğer bilg de akşama atmaya çalışırım

Geri
Üst Alt