Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yay yardım

birde ben bir şey sorayım leon sport up larda spor yay varmı varsa 3 lükmü ?

Seat sports'un yayı 280 tl imiş. Ben şimdi bir çözüm bulamazsam onu deneyeceğim. Eğer o da çözüm olmazsa yaylardan birini seçip diğerini satacağım.Jant değiştirmek zorunda kalacağım gibi görünüyor eğer çözemezsem. Et değeri 35 ama sürtüyor. Ofseti 7 cm bu arada. Bu sabah 2 kere sürttü arka arkaya çünkü yol dalgalıydı denemek için hız kesmedim. Ön taraflar sürtüyor. Hatta sanırım sadece sol taraf sürtüyor. Kesicem topunu haaa..şey lastiği yani..

sen sorunun cevabını kendin vermişsin zaten.et değeri 35 olan jant leon da sürter.et 42 kullanman gerekiyor..

zaten jantın 7 ofset olmasa 8 veya 8.5 olsa çamurluktan dışarı çıkardı 35 et ile..

zaten jantın 7 ofset olmasa 8 veya 8.5 olsa çamurluktan dışarı çıkardı 35 et ile..

Et 35 e kadar olur denmişti ama sanırım sıkıntılı oldu. Et değerine hiç dikkat etmedim alırken. Leona olur mu dedim olur dediler hiç de aklıma gelmedi sürtme ihtimali. İşte acemilik böyle bir şey. Şimdi Yeni bir jant bulmam gerek sanırım değil mi. Bu jantları hiçbir yay ve lastik kombinasyonu ile uyduramam benim araca doğru mu? Zaten bu jantlar gelene kadar başıma bir sürü olay geldi bi işim doğru gitmedi ki :)

Şimdilik sorun çözüldü. Sürten tarafın sol taraf olduğunu bugünkü aşırı sürtmeler sonucu aşınmasından anladık. Sağ tarafta tek bir sürtme yoktu. Sürten yer ile sağ tarafı karşılaştırınca davlumbazın çamurluk kenarının üstüne çıktığını gördük. Onu içeri zorlayınca yerine girdi ve sürtme olayı şimdilik gitti. Davlumbazın sol tarafı hala biraz sallanıyor diğeri gibi sıkı şekilde yuvasında değil fakat şuan için sağlam gibi duruyor. Eğer tekrarlarsa oraya silikon sürmeyi düşünüyorum ne dersiniz_? Orayı sabitlemem gerek başka sürten yer yok. Lastiğim 225 45 17 onu 215 45 17 yapsam daha da garantiye almış olur muyum_? Acil cevap verebilen olursa şuan sanayideyim lastikçi arkadaşımı ziyaret edeceğim ona göre.

Yardımlarınız için tekrar tekrar teşekkür ederim.

Şimdilik sorun çözüldü. Sürten tarafın sol taraf olduğunu bugünkü aşırı sürtmeler sonucu aşınmasından anladık. Sağ tarafta tek bir sürtme yoktu. Sürten yer ile sağ tarafı karşılaştırınca davlumbazın çamurluk kenarının üstüne çıktığını gördük. Onu içeri zorlayınca yerine girdi ve sürtme olayı şimdilik gitti. Davlumbazın sol tarafı hala biraz sallanıyor diğeri gibi sıkı şekilde yuvasında değil fakat şuan için sağlam gibi duruyor. Eğer tekrarlarsa oraya silikon sürmeyi düşünüyorum ne dersiniz_? Orayı sabitlemem gerek başka sürten yer yok. Lastiğim 225 45 17 onu 215 45 17 yapsam daha da garantiye almış olur muyum_? Acil cevap verebilen olursa şuan sanayideyim lastikçi arkadaşımı ziyaret edeceğim ona göre.

Yardımlarınız için tekrar tekrar teşekkür ederim.

ben size yazmistim zaten surten yeri :) resimleri gorunce 100 de 100 emin oldum o vidaki sokunce olay cozuluyor hr yay eibach 5 cm gibi dusurmus araci ; yanak brz daha incelir dediginizi yaparsaniz su an surtmuyorsa zaten surtmez bir daha o parcalara mudahale ettikten sonra

ET değeri 40'ın altındayken sürtme yapar. Ayrıca 17 jantta lastik 215 45 17 olmalı. 225 tabanda hız göstergeniz de farklı gösterir. çok büyük etki olmaz ama %1-2 farklı gösterir. Umarım sorunu çözersiniz. Eğer jantı değiştirirseniz et45 alın işiniz garanti olsun ;)

ET değeri 40'ın altındayken sürtme yapar. Ayrıca 17 jantta lastik 215 45 17 olmalı. 225 tabanda hız göstergeniz de farklı gösterir. çok büyük etki olmaz ama %1-2 farklı gösterir. Umarım sorunu çözersiniz. Eğer jantı değiştirirseniz et45 alın işiniz garanti olsun ;)

yanlisin var bence 225 45 17 lastik orjinal 17 degeridir fabrikasyon 17 jantta da bu deger geliyor

Geri
Üst Alt