Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yay yardım

nedjo

Kayıtlı Üye
Selamlar

17 jant taktıktan sonra H&R 3.5 yay taktırdım 2 gün önce. Yol tutuşu arttı fakat araç sanki olması gerekenden daha fazla zıplıyor gibi dalgalanmalarda. Ufak çukurlarda ise sürtme oluyor. Sanırım lastik davlumbaza sürtüyor. H&R yi daha sert diye seçtim sürtme yapmasın diye. Şimdi eibach kullananlar acaba her çukurda sürtme mi yaşıyorlar diye düşünüyorum. Şuan foto çekmedim ama bu yazıya ekleyeceğim çekince.

Jant 17 " Lastikler 225/45/17 Yay H&R 3.5 cm

Bu arada aracı görenler 5cm mi diye soruyorlar.Sürtmeleri görünce ben de şüphelendim acaba 5lik mi taktik yanlışlıkla diye. Sizce ne yapmalıyım_? Siz de bu sürtmeleri yaşıyor musunuz_? Gırc gırc gezeyim mi yoksa_?

Fotolar için albüm yaptım.

http://www.seatclubworld.com/album.php?albumid=257

h&r 'ın 3.5 u eibach'ın 5'i gibi düşürüyor ona eminim....
ancak sürtme olması enteresan,biraz daha dikkatli ve tümseklerde çapraz geçecek şekilde kullanın eğer hala sürtme yaşıyorsanız yayı değiştirmeyi tekrar düşünebilirsiniz.

Ya ben de anlamadım ki 5 kere filan sürttü bu 2 günde. Özellikle yanımda 2 kişi varken filan çok az bi yaylansın sürtüyor. Çözüm ne sizce?

h&r 'ın 3.5 u eibach'ın 5'i gibi düşürüyor ona eminim....
ancak sürtme olması enteresan,biraz daha dikkatli ve tümseklerde çapraz geçecek şekilde kullanın eğer hala sürtme yaşıyorsanız yayı değiştirmeyi tekrar düşünebilirsiniz.

Sorunum tümsekler değil de yoldaki dalgalar. Yolda 80 le giderken mesela hafif bir dalga oluyor. Ben o dalgaya girip çıkınca lastikler davlumbaza sürtüyor. Tampon yere sürtmüyor yani. Lastikle davlumbaz arasındaki mesafe 1 cm filan sanırım. işaret parmağım tam olarak girmiyor.

Necmettin öncelikle hayırlı olsun
benim bu aracımda yok ama bundan öncekinde 3,5 l,k HR vardı sert düşmedikce ve çukurda büyük olmadığı sürece sürtme felan olmuyordu
yoldaki dalgalanmayı hissetmenin sebebi lastik ebatının büyümesi ve lastik yanağının küçülmesinden kaynaklıdır o duruma alışırsın fazla sürmez ama sürtme olayı pek iyi bir şey değil baktırmanı tavsiye ederim

açıkçası jant ve yay tecrübem yok ama 3,5 yayla sürtme yaşayan hiç duymamıştım.
jantların ET değeri nedir acaba?

klasik yay takılmış araba sorunu...kullanıcılar eibach ın daha konforlu oldugunu söylüyor..bunu dene istersen

Necmettin öncelikle hayırlı olsun
benim bu aracımda yok ama bundan öncekinde 3,5 l,k HR vardı sert düşmedikce ve çukurda büyük olmadığı sürece sürtme felan olmuyordu
yoldaki dalgalanmayı hissetmenin sebebi lastik ebatının büyümesi ve lastik yanağının küçülmesinden kaynaklıdır o duruma alışırsın fazla sürmez ama sürtme olayı pek iyi bir şey değil baktırmanı tavsiye ederim

Abi teşekkür ederim. Aracın zıplaması önemli değil ona alışırım hatta alıştım bile. Ama işte hızla giderken hafif bir dalgalanmada lastiğin sürtmesi canımı sıkıyor. Bir süre daha bakayım olmadı gösteririm taktırdığım yere. Ama araç şahane indi ya. Ben 3.5la bu kadar beklemiyordum.

davlumbaza sürtüyorsa lastik o yayda kesin bi hata var bence ben 5 lik eibach kullanıyorum yaklaşık 3 4 aydır okadar çukura grdm çıktım daha bikere bile davlumbaza sürtme olayı olmadı git değiştir hmn onları aldığın yere ver

Geri
Üst Alt