Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yay basma 1.2 tsi

WİNNER

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi aracıma eibach yay takmıştım , fakat arka kısım hiç düşmemişti , yay 3.5 olduğundan sanırım , polo gti yı olan bir arkadaşım ile konuştuğumda kendinin de yayları bastırdığını söyledi , yer kadosan sanayi sitesinde, dün itiibari ile gittim , tanıdık yolu ile geldiğimi söyledim , ustası inanılmaz şekilde ilgilendi , son derece güzel bir işçilik çıkardı , çıkan sonuç gerçekten hoşuma gitti , isteyen olursa selamımı söylsin, kırmızı seat ibiza Yener deyin , yardımı olur , Namiştain Amortisör , yedi kadosanda , usta volkan

merhaba. bilgi için teşekkürler ancak bizim araçlar sport olduğu için zaten 1.5 cm yaylılar bu yüzden 3.5 luk yay pek farketmemiş olabilir. benim şuan öne 4 arkaya 5 parmak giriyor (tam terside olabilir) sizde şuan durum nasıl? bu arada bilgi için tekrar teşekkürler

İbiza için bilemiyorum ama leonda vuruntu ve Konfor kaybı çok oluyor basılan yaylarda.. İleriki zamanlarda bir daha görüş belirtirseniz iyi olur :eek:key:

Selam arkadaşlar ,

İki tarafa da ortalama 1 parmak zor ile gidiyor , eskiden arkaya dört , öne 3 parmak gibiydi , şimdi çok şükür istediğim düzeye geldi ,sertleşmeden ziyade zıplama tabir edilen durum oluyor çukurlu yollarda ,ben bundan rahatsız oluyormuyum derseniz şimdilik hayır ...Aksine hoş bir duygu bence.

Bu arada ustanın adı Volkan Mızrak cebi 536 507 14 42 ,
Ben kendisine işçiliğinden çok memnun kaldığımı ve bu yaptığı işçilikten isteyen arkadaşlarımın faydalanması için Sitede tavsiye edeceğimi söylemiştim.
Benim kırmızı ibizayı söylerseniz kendisi size daha ayrıntılı bilgi verir diye düşünüyorum.

İyi forumlar

Hos bi duyguyu, ilerde bozuk yada dumduz olmayan bir yolda frenleme yaparkende yasarsin umarim.. Fren mesafenin ne kadar uzadigini gorursun. Ayrica spor yayı preslettiginde celige ne kadar zarar verdigini ve olmasi gerekenden daha gergin durdugunu biliyorsundur. Yayi ha kesmisin ha presletmisin bi fark yok.. Birinde kaynak noktasi zayif olur digerinde yayin butunu gergin olur..
Ziplama olayi 5lik yay takincada olur ve uzun amortisorle kullandiginiz surece hep risk altindasinizdir.
Coiloveri ilk monte ettigimde amortisoru usta uzun tutmus yayi asagi cekmis. Mil uzun duruyo arabani agirligindan asagi cekiliyo ama o agirlik azaldigi an yolda giderken gereksiz dampening ve rebound yapiyordu. Bozuk halde izmit yolunda bi rocco ile kapisirken 230la giderken onume tir cikti cook ilerde. Durma mesafemden cok daha ilerde. Frene az dokundum dururum diye. Araba yaylanmaya basladi ve durmadi. Tir gordu saga cekildi bende son anda durdum tirin 3-4 metre yaninda durabildim. Saga cekilmese ufak bi kaza meydana gelicekti. Ama coiller gerektigi gibi takilsaydi hicbi sorun olmadan dokundugum an yavaslicaktim. Umarim boyle bir sorun yasamazsiniz.. Cunku yasarsaniz benim kadar sansli olamayabilirsiniz. Herkese tavsiyem gereksiz rebound yapiyorsa araciniz paraya kiyip spor amortisor almaniz.

Murat verdiğin bilgiler altın değerinde, çok teşekkür ederim , bir de başından geçen olayı paylaşmışsın.
Benim bundan iki önce tigra twintop vardı , üstü açık şekilde iken hız denemesi yapıyordum , hız 190 -195 iken yolda çok ilerde bir durum olduğunu fark ettim, belkil hatırlayanlar olur , ankara asfaltı kozyatağı carrefour civarında en az uçuça 3 araba boyutunda asfalt çökmüştü . Sanıyorum olay yeni olmuş sadece bir adet belediye aracı diğer şeritlerde isebirer kuka bulunuyordu .Frene rağmen kukaların oraya 60 km ye kadar düşebildim ve büyük bir kaza atlattım. Dolayısı ile o günden beri yaptığım hız 100-110 u geçmiyor.
Yani bu yayı yaptırdım diye 110 yapıyorum değil ama durum böyle. Herkes yaptırsın diye yorumum da yok .Ben şu andaki memnuniyetimi dile getirmiş , sevincimi paylaşmıştım.
Olay budur yani ...

Tekrar herkese iyi bayramlar.

Bastırmak yerine -5 h&r alsan daha guzel olabilirdi. Ayrica buyuk ihtimalle sporta gorede yay cikarmistir firmalar. Sportlar yere normalden yakinsa ona gore uretirler.. Gtı veya cupra yaylari diger yaylardan nasil daha kisaysa :)

100-110u gecmiyorsan pek bi sikinti yok ama arac lastik amortisor ve yay uzerinde gidiyor. Bunlardan birinde bir sikinti ciktiginda geri donulmez sonuclara malolabilir.. Her zaman gorunusten once guvenlige onem verdigim icin ben sicak bakmiyorum. :)
İnsan yeri gelir acelesi olur yeri gelir kendini tutamaz ve 160+ hizlara cikabilir. Ben kendim uzun yolda en az 140a sabitledigim icin yuruyen aksam ben en cok onem verdigim ve ucuza kacmadigim yerlerdir.

Ucuza kaçılmış bir durum olduğunu ve bu işlemi bu yüzden yaptırdığım söylenemez murat .
Benim de canım ve malım , değerlidir. Konuyu daha fazla uzatmak anlamsız ve yersiz sanıyorum.
Herkes istediği gibi , istediği şekilde aksesuar takar , çıkarır daha farklısını takar yeri gelir orjinale döner.

Saygılar...

O yazıda tek bi kelimeye takılmıs olmanız anlamsız, bu islemi yaptiran bi dunya arkadasım var. Benim yazilarim kisisel degil, ilerde bu islemk dusunen ve dusunecek olanlar icin riskleri beliriyorum. Yarin obur gun birisi bu islemi yapmak istediginde konuyu acip baktiginda aa iyiymis demekten ziyade olabilecek riskleri de bilsin diye yazıyorum sizle bi alakası yok. Bu nedenle konuyu uzatmak diye birseyde yok. Pardon da ortamı gerecek bir yazım ve üslubum yokken siz niye gerildiniz? Gerilecek ne var bunda...

Geri
Üst Alt