Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yavaşlarken stop etme

Sezer akkuş

Kayıtlı Üye
Selamın aleyküm seat ibiza 2004 1.4 100 hp signo aracım var.
Şu aralarda bi problem oluştu 4 vites 80 90 ile giderken yavaşlamam gerekiyor yavaşlarken 40 30 a insin stop ediyor 4 vites te olmuyor 2 de biraz gaza yüklenip yavaşlarken de oluyo yani vites ne olursa olsun durmaya yakın stop ediyor acil yardım

Şu aralarda bi problem oluştu 4 vites 80 90 ile giderken yavaşlamam gerekiyor yavaşlarken 40 30 a insin stop ediyor 4 vites te olmuyor 2 de biraz gaza yüklenip yavaşlarken de oluyo yani vites ne olursa olsun durmaya yakın stop ediyor acil yardım

Krank sensörü olabilir bazen böyle stop etmesine sebeb oluyor
Gittiğiniz ustanız var mı bir gidip gösterin

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Aleykümselam,
Boğaz kelebeğinden de yapıyor olabilir.
Özellikle soğuk havada rolantide aşırı bir dalgalanma varsa boğaz kelebeği şüphe edeceğin parçalardan biridir.

Evet oluyo dalgalanma fln

2001 model Cordoba varken benimde aynı sorun vardı.
Özellikle soğuk havalarda devir saati horon tepiyordu ve araç stop ediyordu. Çok can sıkıcı bir durum.
Temizleme ile çözmeye çalıştım nispeten düzeldi ama sonra tekrar başladı.
Sonra çıkmasını bulunca sorun kökten çözülmüştü.

Tabi asıl sorun bu olmayabilir de ama bir baktırmakta fayda var. Temizlik para tutan bir iş değil.
Boğaz kelebeğini mazotla yıkayıp temizliyorlar ardından bilgisayara bağlayıp kalibrasyon yapılıyor.

Geri
Üst Alt