yavaş yavaş hızlanma olayı ? | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

yavaş yavaş hızlanma olayı ?

agape666

Kayıtlı Üye
arkadaşlar neden aracım belirsiz donemlerde cekışten dusuyor yakıtı aynı yerden alıyorum hep daha onceleri aracı sert kullandığımda yada yuksek devirde kullandığımda çekiş bayagı artardı şimdi naparsam yapayım olmuyo araç daha 9000 de filtre desem bakımı gelmedi

33bju63

Kayıtlı Üye
abi belki saçma gelebilirde bu senden kaynaklanıyor olabilir artık o çekiş gucune alısmıssındır bazı zamanlarda sanki araba gitmiyormus gibi hissedeblrsn motor devrinden ve hız gostergelirine bakarak anlayblrsn

bbj_bt

Kayıtlı Üye
abi belki saçma gelebilirde bu senden kaynaklanıyor olabilir artık o çekiş gucune alısmıssındır bazı zamanlarda sanki araba gitmiyormus gibi hissedeblrsn motor devrinden ve hız gostergelirine bakarak anlayblrsn
yok canım sanmıyorum ole olacagını...
abimiz tanıyor arabasını yani olması gerekende aracı belli gücünü gaza asıldıgında hissettirmesidir.

ama verdigi tepkide onemli ciddi anlamda gaz mı yemiyor yoksa yeterli sekilde hızlanmıyormu ?

sorun varsada servise gösterilmeli bence benzinle veya kullanımla alakalı olcak değildir bu

kamikaze

Kayıtlı Üye
Hava filtresini söktürün, gözünüz ile bakın, içiniz el verirse yenisini almadan geri takarsınız.... Bakım km si güzel de, İstanbul trafiğinde 5000km de bir değiştirin derim.

agape666

Kayıtlı Üye
araç yeterli tepkiyi vermiyor hani filtre desem neden ara ara bu tepki olayı değiştiyor onceleri devir arttıkça hızlanıyordu şimdi 2500 devirden sonra hiç hızlanma yok , gecenlerde arabada 3 kişiydik hafif rampa yukarı bir turlu 140 ı geçemedim onumde bir c4 vardı tozu dumana kattı zoruma gitti valla :(
yakınlarda bir yerde aynı araçtan olan arkadaşım varsa karşılaştırma yapmak isterim

safaks

Kayıtlı Üye
c4 e bakmayın siz gerçekten iyi gidiyolar.. Havanın o an ki durumundan mı neyinden bilmiyorum ama sanki bazen banada öyle geliyor.. Belki psklojiktir bilmiyorum..

effect1903

Kayıtlı Üye
Teknik detayını bilmem ama turbo dizel araçlarda turbo şişmesi diye tabir edilen bir olay olabiliyor sanırım.. Can arkadaşımız daha iyi bilir bu konuyu..

patrıot

Kayıtlı Üye
Teknik detayını bilmem ama turbo dizel araçlarda turbo şişmesi diye tabir edilen bir olay olabiliyor sanırım.. Can arkadaşımız daha iyi bilir bu konuyu..
Bu havalarda turbo sısermı?

Arac her vıteste aynı seyı yapıyor yoksa ust vıteslerde mı yasıyorsun.

uquR

Kayıtlı Üye
bence gaz kelebegini temizletin bujilere filan baktırın yağı ne durumda ?