Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yavaş yavaş hızlanma olayı ?

agape666

Kayıtlı Üye
arkadaşlar neden aracım belirsiz donemlerde cekışten dusuyor yakıtı aynı yerden alıyorum hep daha onceleri aracı sert kullandığımda yada yuksek devirde kullandığımda çekiş bayagı artardı şimdi naparsam yapayım olmuyo araç daha 9000 de filtre desem bakımı gelmedi

abi belki saçma gelebilirde bu senden kaynaklanıyor olabilir artık o çekiş gucune alısmıssındır bazı zamanlarda sanki araba gitmiyormus gibi hissedeblrsn motor devrinden ve hız gostergelirine bakarak anlayblrsn

abi belki saçma gelebilirde bu senden kaynaklanıyor olabilir artık o çekiş gucune alısmıssındır bazı zamanlarda sanki araba gitmiyormus gibi hissedeblrsn motor devrinden ve hız gostergelirine bakarak anlayblrsn

yok canım sanmıyorum ole olacagını...
abimiz tanıyor arabasını yani olması gerekende aracı belli gücünü gaza asıldıgında hissettirmesidir.

ama verdigi tepkide onemli ciddi anlamda gaz mı yemiyor yoksa yeterli sekilde hızlanmıyormu ?

sorun varsada servise gösterilmeli bence benzinle veya kullanımla alakalı olcak değildir bu

Hava filtresini söktürün, gözünüz ile bakın, içiniz el verirse yenisini almadan geri takarsınız.... Bakım km si güzel de, İstanbul trafiğinde 5000km de bir değiştirin derim.

araç yeterli tepkiyi vermiyor hani filtre desem neden ara ara bu tepki olayı değiştiyor onceleri devir arttıkça hızlanıyordu şimdi 2500 devirden sonra hiç hızlanma yok , gecenlerde arabada 3 kişiydik hafif rampa yukarı bir turlu 140 ı geçemedim onumde bir c4 vardı tozu dumana kattı zoruma gitti valla :(
yakınlarda bir yerde aynı araçtan olan arkadaşım varsa karşılaştırma yapmak isterim

c4 e bakmayın siz gerçekten iyi gidiyolar.. Havanın o an ki durumundan mı neyinden bilmiyorum ama sanki bazen banada öyle geliyor.. Belki psklojiktir bilmiyorum..

Teknik detayını bilmem ama turbo dizel araçlarda turbo şişmesi diye tabir edilen bir olay olabiliyor sanırım.. Can arkadaşımız daha iyi bilir bu konuyu..

Teknik detayını bilmem ama turbo dizel araçlarda turbo şişmesi diye tabir edilen bir olay olabiliyor sanırım.. Can arkadaşımız daha iyi bilir bu konuyu..
Bu havalarda turbo sısermı?

Arac her vıteste aynı seyı yapıyor yoksa ust vıteslerde mı yasıyorsun.

bence gaz kelebegini temizletin bujilere filan baktırın yağı ne durumda ?

Geri
Üst Alt