Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yatırım araçları / hisse senetleri - forex

valla anlamam ama mantık iyi yürütebilirim..eğer uzun vadeli düşünebiliyorsanız şu an tahminen galatasaray hisselerin taban yapmıştır gibime geliyor....sezona her takım gibi hevesli ve atak gireceklerdir..ve iyi başlarlarsa yükselir ister o zaman isterseniz de daha beklersiniz zira şampiyonluk riskli bir iş ama zaten en aşağılarda olan bir kağıt daha aşağıya inmez size kar dan zarar ettirir..seneye şampiyon olursa size iyi kazandırır..
arkadaşım beşiktaş hisselerinden böyle deli para kazanmıştı..bilginize

valla anlamam ama mantık iyi yürütebilirim..eğer uzun vadeli düşünebiliyorsanız şu an tahminen galatasaray hisselerin taban yapmıştır gibime geliyor....sezona her takım gibi hevesli ve atak gireceklerdir..ve iyi başlarlarsa yükselir ister o zaman isterseniz de daha beklersiniz zira şampiyonluk riskli bir iş ama zaten en aşağılarda olan bir kağıt daha aşağıya inmez size kar dan zarar ettirir..seneye şampiyon olursa size iyi kazandırır..

abi eger uzun vade olucaksa altın alın derim en saglam yatırım aracı

1. forex gibi maceralara kesinlikle atılmayın, reklamlara kanmayın
2. Yatırım araçları arasına dövizi katmayın
3. %70 i (geçici de olsa) kaybolunca, hayatınızı etkilemeyecek meblağ ile yatırım yapın
4. 100 Tl miz olsun, 30 ile gösterge faizli hazine bonosu alın, genelde 450 günlüktür, 20 si ile, 360 günlük vadeli mevduat (kesintisi düşüktür) 20 si ile aylık mevduat (gelişmeler karşısında aylık tepki verebilirsiniz)
5. 40 TL ile, imkb nin internet sitesinden rahatlıkla bulabileceğiniz, en yüksek temettü veren VE gerçek anlamda kurumsallaşmış 3-4 şirketin hisse senedini alın
ve arkanızı dönüp unutun, gün gelir 70 TL niz yok olmuştur, en önemlisi panik yapmayın, bekleme gücünüz olsun.
Örneğin: 99 yılında 1 adetFord focus alınacağı yerde, Ford hissesi alınmış olsa idi, bu gün yaklaşık 36-40 adet Ford focus alınabiliyordu gibi......

Sermaye piyasasi ve menkul kiymetler okuyorum son siniftayim :) ibizami borsadan kazanarak aldim :) hisse seneti alicaklara yardimci olurum :) suan butun sermayem karsanda duyrulur ;) ama uzun vadede de saglam getiri bekleyenlere metro öneririm..

Abi gs bana cok guzel kazandirmisti ya 323 ten almistim bi tavan yapti 370 direk sattim saglam para birakti sagolsun :)

iyi takip edebilecekseniz forex işlemi kesinlikle öneririm, borsada kazanacağınız parayı doğru adımlarla çok daha kısa sürede kazanma durumuna girebilirsiniz ama çok iyi haber, grafik ve teknik ile destekleyip yorum yapabiliyor olmanız gerekir. Forexteki kaldıraç kesinlikle 1/100 olmalı, 1/400 gibi oranlardan uzak durun, doğru yerdeyseniz 1e 400 iyi kazandırır ama ters adımda kalır önlem almazsanız marjınızı anında bitirebilirsiniz. Burada paritelerde eu-try satış bölgesine gelmek üzere, hatta geçen hafta geldi ve tekrar inip çıktığı da oldu. aud-usd için de satış bölgesinde. eu-usd de tarihindeki en fazla rakamları gördü ama yeniden ortalarda bir yerlere geldi dikkat lazım. Demolarınızda en az 2 ay iyi takip etmeniz gerekiyor risk oldukça yüksek, eğer buradaki mantığı kavrar ve doğru tarafta olursanız çok kısa sürelerde çok iyi seviyelere gelinebilir.

fon alınması olayı, sürekli giriş çıkış yapılan hesaplarda karı hesaplamayı zorlaştırıyor, eğer fon alımı üzerine hesap açıyorsanız oraya sadece para girişi olmalı, çıkışı olmamalı ve belirli sürelerde bunu daha rahat hesaplama yöntemine gidilebilir. Aksi halde sürekli alım satım için işlem parası kesilmekte.

hisselerde en fazla bölünme ve temettü veren firmalarda kalınmalı, burdaki mantık da firma ve piyasa haberleri ile grafik teknik yorumun çakıştırmasını gerektirmekte. Borsadaki en sevdiğim olay, risk düzeyi forexe göre çok ama çok az. aldığın mal firma tahtadan düşmediği sürece elinizde oluyor kağıdın değerine paralel para kazanabiliyor. ayrıca bedelsiz bölünmelerde bir müddet sonra aynı değerlere ulaşmayı hedefleyen firmalarda çok daha iyi sonuçlar bırakıyor. Yatırımda zaman diliminin uzunluğu ve alımlarda teknik olarak uygun noktalar kaydedilebilirse çok iyi paralar kazanılabilir.

forex zamana karşı yarışılan, her an aktif bir piyasa ve SPK şu anda denetlemiyor. yakın zamanda denetlemeler başlayacak ve güvenli platformlar oluşabilecek. Bu sürelere kadar demo ile bu iş iyice çözümlenmelidir. Risk yüksek ama kazanç oranı da o derece yüksek, dakikalar hatta saniyeler bile önemli olabiliyor. Konu aslında yazışılarak değil yaşanarak daha anlaşılır hale gelecektir.

Benim bu işlerdeki mantığım şu ve kendimce doğru yapıyorum. Forex ve borsa ileriye dönük yatırım için beni incitmeyecek bütçelerle devam ediyorum. Hisselerdeki yükümü arttırmak için foreksten gelen paraları kullanma üzerine işlemlere devam edeceğim. Forekste çok paraya çok para kazandırmak niyetinde değilim, az para ile doğru adımlarda aylık yada haftalık kazançlarla hisselerdeki uygun pozisyonlardan lotu arttırmak yönünde işlemdeyim. Hisselerde seans açılışı ve kapanışı arasında işlem yapılabiliyor, forekste 5 gün 24 saat işleyen piyasa mevcut. Bence kayıtsız kalınmamalı. Genelde interneti keyif amaçlı kullanıp heyecan bulamayan meraklı kişiler bu olaya bence sıcak bakmalı.

en güzeli, bu tarz yatırımlarla sürekli gündemi ve piyasaları takip ediyor ve ileriye dönük yaşantınız hakkında çok daha kolay kararlar vermenize yardımcı oluyor. İyice incelemeden, haberler ve grafiklerle teknik olarak inanmadığınız sürece seyirci kalmanızda fayda var. ne kadar izlerseniz o kadar tecrübe edinirsiniz.

son bir notum daha var bu mesajda, CNBC-E genelde hisselere dönük haberler yapıyor, bloomberk ise forekse çok daha fazla yatkın. Bu işlemleri yaparken aynı anda TV'den de destek alabilirsiniz. Foreks kısa süreli işlemlerin, hisse ise uzun süreli işlemlerin platformu. Umarım burada herkes için iyi sonuçlar getirir bu tarz hareketler. her ikisinde de risk kesinlikle var, ama risk olamadan da para kazanma yöntemini malesef ben öğrenemedim.

sadece sohbet amaçlı yazıyorum, Libya'daki iç savaşın şahsi olarak bana etkisi ne olabilir? petrol ve altın yükselişindeki etkileri tartışılmaz Libya kargaşasının, buradaki değişken paritelerden para kazanabilirim eğer doğru tarafta olabilirsem. ters tarafta kalırsam ona da çözüm var, ama sıkıntılı bir çözüm.

Mısırdaki isyanların etkisi de Libya gibi, Bahreyn veya ortadoğudaki diğer ülkelerdeki kargaşada da buna iyi bir örnek.

Japonyada yüz yılın deprem ve tusunami felaketinin bana etkisi ne? buradan da para kazanılabilecek ortamlar mevcut. Avrupa birliği faiz arttırımı, usd faiz arttırımı, temmuzda beklenen TR faiz arttırımı gibi durumların bana etkisi ne? ilgili paritelerde yine doğru yönde hareketlerle para kazanılabilir. Güvenli liman olarak bilien İsviçre CHF paritesi bu tarz olayların en fazla etkilenen pariteleri, nerdeyse tarihinin en fazla değerlerine ulaşmış durumda ekonomileri. Bu yükselişin bir inişi muhakkak olur.

Hiç bir şey sonsuz inme yada çıkma eğiliminde değildir. Destek ve direnç noktaları işlemler için oldukça dikkat edilmesi gerekli bölgeler. Uluslar arası bu etkileşimlerden siz evde pijama terlik otururken iyi yorum, haber ve tekniklerle destekli doğru kararlarınızla çalışmaktan çok daha fazla para kazanmanız muhtemel, ama ters bölgelerde kalıp önlem almamak üzerinizdeki pijamadan da evden sizi mahrum edecektir unutmayın :D:D:D

Geri
Üst Alt