Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yardimlarinizi bekliyorum....

uurcaglar

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese merhaba. 2011 model 1.2 TSI Style Seat Leon sahibiyim. Ancak aracımla ilgili detaylı bilgiye sahip değilim. Size bir kaç sorum olacak. Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
1-) Yaptığım bazı araştırmalarda aracımda yol bilgisayarı olmadığı yönünde sonuç verdi bu konu hakkında beni aydınlatırsanız sevinirim
2-) Vag com kodları aracılığıyla bu araçta kaplı olan bazı özellikleri aktif etmem mümkün mü?
3-) İnternet'te bazı sitelerde yedek parça satışı mevcut. Bu sitelerden aracımın filtre vb. gibi ürünleri kampanya dönemlerinde satın almak istiyorum sizde takdir edersiniz ki servis fiyatları inanılmaz yüksek (en son serviste 30.000 bakımına 564 tl ödedim :S ). Bu parçaları satın alırken dikkat edilmesi gereken şeylerden bir tanesi de motor ve parça kodları. Satın almayı düşündüğüm bir kaç sitede 1.2 tsi seat leon seçeneği yok. Ancak kodları bilmem durumunda doğru parçayı alabiliyorum.

Sizinde önermek istediğiniz herhangi bir şey varsa can kulağıyla dinlemeye hazırım. Şimdiden teşekkür ederim

Formumuz kurallar gereği üyeler bölümünde kendinizi tanıtan bir konu açabilirmisiniz daha sonra konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız yardımcı olacaktır

siet içerisinde vag com kodları mevcut ordan bakabilirsin aynı zaman araç filt leride mevcut kardeş

siet içerisinde vag com kodları mevcut ordan bakabilirsin aynı zaman araç filt leride mevcut kardeş

link verebilirmisin biraz baktım ama dikkatimden kaçıyor olabilir. birde bu araçlarda yol bilgisayarı yok mu gerçekten ? bugün sanayide ustaya sordum ama yok dedi :S

birde bu araca vagcom kodları işler mi ? çünkü mdf adlı menü bende yok ? sadece anlık yakıt tüketimi ortalama yakıt tüketimi saat hız derece vs özelikler var....

bence servise gerek yok boştan haksız kazanç elde ediyorlar kullandıkları yağ da kalitesiz filtreleri de sıradan bunun yerine,
yağ olarak 5-30 mobil 1 esp veya shell ultra extra kullanın filtre grubu olarak 1.4 tsı larla aynı olan mann marka kullanın... toplamda 200 tl gibi bir rakama yapılır...
ben aracımı aldığım 2.5 senedir servis yüzü çok şükür görmedim ve servise giren araçlardan daha sağlıklı...

arkadaşlar bugün karşılaştığım yeni 3 sorunumu dile getirmek istiyorum. Trafikte ışıklarda beklerken aracın sağ ön kapı altında olduğunu tahmin ettiğim bir yerden bir tıkırtı duydum. Faredir dedim önce pek sallamadım puhaha daha sonra baktım ki ses geçmiyor. ara tara ara tara hiç birey bulamadım. aracın içinde bir yerlerde bişeyler birbirine çarpıyordur ümidiyle araçtan paspaslar dahil aracın içini boşalttım seste ne azalma var ne artma. sizce bu ses nereden geliyor olabilir? 2. soruma gelecek olursak aracı ilk çalıştırmam da ilk başlardaki gibi rölanti seviyesi arada sırada yükseliyor her zaman yapmıyor sizce bu bir sorun mu? bazende devir ibresi düşüp düşüp yükseliyor bu neden kaynaklanır ?

> aracını ilk çalıştırdığında 1000 devirin üzerinde döner motor yarım dakika max.1 dakika sonra 650/700 lere gelir zaten devir düşmedende yola çıkmamanı tavsiye ederim.

>yol bilgisayarı bu arabada yok diyen ustanın bir daha kapısının önünden geçmemeni tavsiye ederim.nedemek yol bilgisayarı yok nasıl anlamış onu sana bir anlatsın sende bize anlatırsın.yol bilgisayarı olup olmadığını anlayamayan adam senin hengi derdine ne çare bulacak???

>kapının oradan gelen ses emniyet kemerinin tokası orta direğin plastiğine değiyor olabilir(cam açıksa rüzgardan tık tık tık vuruyor bu normal .

>servisten değişim yapacağın parçaların parça numaralarını alabilrsin sonrada istediğin yerden alırsın sonuçta alacağın şeyler belli filtreler 30 bnde birde buji

> son olarak kayseride aslan gibi arkadaşlarımız var ve buluşmalar düzenliyorlar takip edersen seviniriz emin ol çok şey kaznırsın ama kaybedeceğin bir şey olmaz

Geri
Üst Alt