Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

'YaRdIM'

kaçak köprü geçişi ücretin 13-14 katı gibi bişi..
100TL gibi rakamlar köprü değil otoyol kaçak geçiş cezaları.. :)

dipnot olarak KGM sitesinden alıntıdır...

Ücret Ödemeden Geçiş : KGS kartı olmadan, KKGS kartının üye olmayan araçta kullanılıp okutulamadığı durumlarda ve NKGS kartının okutulamadığı durumlarda geçiş ücreti tahsil edilemediği için Cezalı Geçiş Ücreti uygulanır. İndirimsiz ücret üzerinden aracın sınıfı için en uzak mesafe ücreti ve bunun on katı ceza öngörülmektedir.

kaan bildiğim kadarıyla önde kamera yok ama... yinede ben plakandan sorgulattım kaçak geçiş ihlalin bulunmuyor... yarına kadar bekle tekrardan bu adresten http://uygulama.kgm.gov.tr/ihlal/Sayfalar/ihlal.aspx sorgulat.. eğer kaçak geçiş çıkarsa ki sanırım çıkmaz zaten plakana tanımlı bi ogs cihazı veya kgs varsa ordan düşüyolar otomatikmen :) tecrübeyle sabittir... hatta benim bi arkadaşında başına geldi KGS kartını plakaya tanımlatmıştı sonra aracı sattı ama kgs den düşürmedi.. adamda bikez kaçak geçmiş arkadaşın kart ekstresine yansımıştı :)

Saolasın ya ..ben burdan bi kaç güm boyunca sorgulatırım..bu arada vergi dairesindede işim var oraya gittiğimdede öğrenir işi garantiye alırım..40 tl ise sıkıntı yok ama 100 küsür ise yazık olur..

geçen yaz köprüden kaçak geçmiştim. ama sistemde geçiş ihlali gözükmüyor. gerçi motorlu taşıtlar vergi dairesinde de gözükmüyor. sildiler mi ne yaptılarsa :)

enes burdan trafik cezaları ve MTV görüntüleniyor... kaan kaçak geçiş yapmış... kaçak geçiş cezaları vergi dairesine yansımaz :eek:key:

ama benim vardı ihlalim ve yazıyordu verdiğim adreste gerçi şimdi yazmıyor şaşırdım doğrusu

ama benim vardı ihlalim ve yazıyordu verdiğim adreste gerçi şimdi yazmıyor şaşırdım doğrusu

walla ben arabayı almadan önce adamlar geçmişler 2 kez...2008-2009 yıllarından kalma 60,75 TL cezalı borç vardı... vergi dairesine yansımış olsa satış yapılırken bunları tahsil etmeleri gerekiyo diye biliyorum... ama benden hiçbişey istemediler... sonra bi sorgulattım borç çıktı.. hemen mail attım aracı şu tarihte aldım bu borçlar bana ait değildir diye... ek olarakta satış sözleşmesini taratıp gönderdim silmişler şimdi :D

Kaan cezan 41TL, tecrübe ile sabittir :D

bakalım arkada plaka olmamasının yararını görcekmiyiz :)

Geri
Üst Alt